Your browser does not support JavaScript!
نقش ایرلند در برگزیت

نقش ایرلند در برگزیت

مرزبندی ایرلند شمالی در توافق برگزیت نقش مهمی دارد.توافق نامه جدید با یک پروتکل جایگزین شامل مقررات بحث برانگیز در مورد ایرلند می شود. در این قرارداد تجدیدنظر شده آمده است که کل انگلیس، اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا را ترک می کند، اما ایرلند شمالی در مورد کالاها از قوانین اتحادیه اروپا و قوانین مالیات بر ارزش افزوده پیروی می کند و دولت انگلیس مالیات بر ارزش افزوده را از طرف اتحادیه اروپا دریافت می کند. این بدان معنی است که مرز محدودی از گمرک در دریای ایرلند،  در بنادر اصلی وجود خواهد داشت.

چهار سال پس از پایان دوره گذار، مجمع ایرلند شمالی قادر به رای گیری در مورد این ترتیب خواهد بود. backstop به عنوان دلیل اصلی بن بست ایرلند برگزیت ظهور کرد. این یک تضمین بود که هیچ مرز فیزیکی بین ایرلند شمالی و ایرلند وجود نخواهد داشت. این یک بیمه نامه بود که انگلیس را در اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا با ایرلند شمالی پیروی از قوانین بازار واحد اتحادیه اروپا نگه داشت.

موافقت انگلیس و اتحادیه اروپا، موقت بود. و با توافق بعدی جایگزین شد.و قابل حذف است. 24 مه به دلیل آنکه توافق نتوانست حمایت کافی  را بدست آورد. نمایندگان یورو اسكپتیك از وی خواستند كه تغییرات قانونی را اضافه كند زیرا آنها می ترسیدند كه این باعث مختل شدن استقلال این كشور می شود.

رهبران اتحادیه اروپا تاکنون از حذف آن خودداری کرده. و همچنین محدودیت زمانی یا اعطای اختیار برای بریتانیا برای حذف آن را رد کرده اند. در 11 مارس 2019، دو طرف پیمانی در استراسبورگ امضا کردند. که توافقنامه برداشت را تغییر نداد اما “تضمین های حقوقی معنی دار” را اضافه کرد.

18 بهمن 1401 18:48
رمز و راز کسب سود در بازار های مالی

رمز و راز کسب سود در بازار های مالی

بازار های مالی (بازار فارکس، بازار بورس، بازار اوراق قرضه، بازار کالاها و...) مکانی مناسب برای سرمایه گذاری هستند. افراد مختلفی میتوانند از این بازار کسب سود کنند و اگر فعالیت در این بازار را به عنوان شغل در نظر بگیرند، میتوانند از این بازار کسب درآمد کنند. به افرادی که در این بازار فعالیت میکنند، معامله گر می گویند. چنانچه میخواهید یک معامله گر موفق باشید این مطلب را تا آخر بخوانید.

نکته مهمی که در بازارهای مالی وجود دارد این است که، کسب سود در این بازار ساده است اما راحت نسیت و نیاز به تلاش های هدفمندی دارد. چرا این نکته مهمی است؟ چون تلاش های غیر هدفمند میتواند انرژی معامله گر، پول معامله گر و از همه مهمتر زمان معامله گر را بیهوده از بین ببرد. 3سال ابتدای فعالیت معامله گران در بازارهای مالی بسیار مهم است. سه سال فعالیت در بازارهای مالی میتواند تجربه گرانبهایی برای هر معامله گر باشد. چنانچه سال های اولیه گام های موثری برداشته نشود، بهترین فرصت برای کسب تجربه در جهت سودآوری از بین میرود.

اما گام های موثر برای موفقیت در این بازار کسب آگاهی و درک درست از حرکات قیمت است. بسیاری از معامله گران مبتدی و ناموفق فعالیت در بازارهای مالی را فقط محدود به تحلیل تکنیکال میدانند. تحلیل تکنیکال بسیار جذاب، قابل فهم و منطقی به نظرمیرسد. ولی فقط در گذشته بازار اینچنین است. و در زمان واقعی بسیار ناکارآمد هستند. متاسفانه مطالب بسیار زیادی از تحلیل تکنیکال در اینترنت وجود دارد که معامله گران را از آگاهی و درک حرکات بازار دور میکند.

تحلیل تکنیکال جز کوچکی از تحلیل این بازار است. در بازاری مثل فارکس، عامل اصلی حرکات قیمت ارزش ارز ها هستند که به اوضاع اقتصادی و سیاسی کشورهای مرتبط، وابسته هستند.

یک معامله گر میتواند بازار را با تحلیل فاندامنتال، تحلیل سنتیمنتال، تحلیل بین بازاری و در نهایت تحلیل تکنیکال پیش بینی کند. هرکدام از این تحلیل ها به تنهایی نمی تواند برای معامله گر کاربردی باشد.

حال برای اینکه یک معامله گر تمامی این تحلیل ها رو برای انواع بازارها بررسی کند، مستلزم صرف زمان و تمرکز زیادی است. و اینکه آیا ذهن معامله گر بعد از صرف زمان و انرژی زیاد تمرکز لازم برای انجام معامله و مدیریت معامله را خواهد داشت؟

یک معامله گر موفق هیچگاه انرژی و زمان خود را صرف انواع تحلیل ها و جستجو در خبرها و تحلیل خبرها نمیکند.

یک معامله گر موفق از سرویس ها و خدمات تیم های حرفه ایی جهت انجام معاملات موفق استفاده میکند.

حال در این مطلب به بررسی انواع خدمات در بازارهای مالی میپردازیم:

اخبار صوتی: از سایر معامله گران چند گام جلوتر باشید

 

اخبار صوتی.png

 

خبرها تاثیرات بلند مدت و کوتاه مدتی روی بازار های مالی میگذارند، معامله گران روزانه میبایست در جهت اخبار منتشر شده وارد معامله شوند تا بتوانند با اطمینان بیشتری وارد معامله شده و درصد کسب سود آنها بسیار بالا رود. مثل اظهار نظر سیاستمداران در جهت تقویت یک ارز میتواند موقعیت معامله کوتاه مدت را فراهم کند و یا اظهار نظر سیاست مداران در جهت تضعیف یک ارز میتواند موقعیت فروش با درصد موفقیت زیادی را برای معامله گر روزانه فراهم کند. همچنین اخبار تنش بین دو کشور و یا اخبار انفجار یا اقدامات تروریستی و ... میتواند تاثیرات قابل پیش بینی بر بازار های مالی داشته باشد.

پس زمان دریافت خبر میتواند بسیار مهم باشد. اینکه معامله گر بیشتر زمان خود را برای یافتن این اخبار صرف کند و آن خبر را تحلیل کند، کار بسیار فرسایشی و غیر منطقی است. خدمات اخبار صوتی میتواند در هر لحظه اخبار را برای معمله گر، بلافاصله در سریعترین زمان ممکن بازگو کند، و تحلیل آن را در اختیار معامله گر قرار دهد. بنابراین معامله گر نیازی ندارد تا ساعات زیادی را پشت سیستم خود صرف کند. در این صورت معامله گر ذهن آماده و تمرکز زیادی بروی معاملات خود خواهد داشت.

تحلیل های بازار: خواهید دانست بازار به کدام جهت حرکت خواهد کرد!

 

بیت کوین زیر 23 هزار.png

 

در طول روز اخبار، تاثیرات متفاوتی بروی شاخص ها دارند که برای درک این تاثیرات میبایست تحلیل تخصصی در ارتباط با تاثیرات اخبار بروی شاخص صورت بگیرد. برای اینکه معامله گر از اخبارهای دریافت شده سر در گم نشود، از سرویس دریافت تحلیل استفاده میکند تا ذهن او گمراه و سر در گم نشود. در تحلیل های ویژه به معامله گر گفته میشود شاخص با توجه به اخبار روز، تحلیل بین بازاری و سنتیمنت بازار بروی سطوح تکنیکال به کدام جهت ادامه حرکت خواهد داد.

یکی از معایب بزرگ ابزار های تکنیکال این است که برخی از انها صرفا در بازار رنج سود ده هستند و در بازار روند دار متضرر هستند( مثل اسیلاتورها)،همچنین برخی از آنها( مثل میانگین متحرک) در بازار روند دار سود ده هستند و در بازار رنج، ضرر ده میشوند. پس مشخص شدن بازار روند دار یا بازار رنج میتواند برای انجام معاملات سودده، موضوعی حیاتی باشد. در تحلیل های ویژه حرکات بازار رنج و روند دار، همچنین شکست های معتبر و نا معتبر و یا بازار آشفته و غیر قابل معامله مشخص شده و معامله گر با سیستم معاملاتی خود میتواند در جهت درستی اقدام به پیدا کردن موقعیت های معاملاتی کند.

ایده های معاملاتی: میدانید در کدام نرخ وارد معامله شوید تا کسب سود کنید

 

سیگنال فارکس.png

 

برای بسیاری از معامله گران مبتدی تشخیص جهت حرکت بازار به تنهایی نمیتواند برای آنها مفید باشد. برای ورود به معامله بحث زمانبندی بسیار مهم است. تعیین حد سود و تعیین حد ضرر نیز میتواند حیاتی باشد. تعیین یک حد ضرر محافظت شده و تعیین حد سود قابل ملاحظه در برآیند سود آوری تاثیر مستقیم دارد. معامله گرانی که هنوز نتوانسته اند سیستم معاملاتی منحصر به فردی را داشته باشند، میتوانند از این سرویس استفاده کنند. در این سرویس تحلیلگران با توجه به اخبار موجود و تحلیل های انجام شده در بخشهای قبل معاملاتی را بروی حساب معاملاتی خود انجام میدهد و آن را در اختیار معامله گران مبتدی قرار میدهد.

باید بدانید سیستم معاملاتی هر معامله گر متفاوت از معامله گران دیگر است، مقدار سرمایه، حجم ورود به معامله، تحمل چه مقدار ضرر و صدها عوامل دیگر هستند که شخصیت معاملاتی هر فردی را منحصر به فرد میکند. بنابراین انتخاب یک سیستم معاملاتی منحصر به فرد میتواند در نهایت برای معامله گر مفید باشد.

آکادمی: مثل یک معامله گر حرفه ایی تحلیل کنید و کسب سود کنید.

 

آموش فارکس.png

 

معامله گران موفق همیشه به دنبال آموزش های کاربردی هستند. بازار همیشه در حال تنفس است و جریان دارد و از هر اتفاق جدیدی میتوان درس آموخت. شاید معامله گران مبتدی دوست داشته باشد در جهت تحلیل بازار به خودکفایی برسد. برخی از اصطلاحات بازارهای مالی نیاز به رمزگشایی دارد. بسیاری از مباحث کلیدی و تاثیر گذار در بازار را نمی توان در ویدیو تحلیلی توضیح داد. به طور مثال سیاست های تسهیلی اصطلاحی است که در تحلیل ها بکار برده میشود. توضیح این اصطلاح و درک کامل ان در زمان محدود تحلیل ممکن نیست. بنابراین معامله گران مبتدی برای درک بهتر تحلیل ها میتوانند به قدرتمند ترین و جامع ترین و کاربردی ترین آکادمی آموزشی دنیا دسترسی داشته باشند.

  • دوره روانشناسی بازار: 80درصد موفقیت معامله گران به عواملی غیر از تحلیل بازار بستگی دارد. این دوره برای آماده سازی ذهنی معامله گران بسیار ضروری است تا بتوانید شخصیت معامله گری خود را بسازید. ضمیر ناخودآگاه خود را به سمت سود های زیاد سوق دهید. این بین تمرینات بسیاری را انجام خواهید داد.
  • دوره مدیریت سرمایه (بزودی): دلیل اینکه بیشتر معامله گران در این بازار متضرر هستند به این موضوع مربوط است که زمان کافی برای آموزش مدیریت سرمایه کسب نکرده اند. اکثرا بحث مدیریت سرمایه را به میزان بیشتر بودن حد ضرر به حد سود( ریسک به ریوارد) میدانند. اما توجه کرده اید که هر چه شما حد سود خود را بزرگتر انتخاب کنید شانس بدست اوردن سود را هم کمتر میکنید. و هرچه حد ضرر خود را کمتر انتخاب کنید، فقط شانس ضرر کردن خود را بیشتر میکنید. مدیریت سرمایه به شما آموزش میدهد که چطور منحنی ریسک به ریوارد (نسبت ضرر به سود) همیشه در جهت برایند بلند مدت سود اور تنظیم کنید و حساب خود را همیشه در حال رشد ببینید.
  • دوره تحلیل فاندامنتال: خیلی از زمان ها قیمت توجهی به خط روند مقاومتی و حمایتی نمیکند، و از ان عبور میکند.زمان هایی شکست های نا معتبر شکل میگیرد، و گاهی قیمت به خطوط روند احترام میگذارد. معامله گر چطور میبایست شکست های معتبر را از شکست های نا معتبر تشخیص دهد. معامله درزمان واقعی بر اساس سطوح تکنیکال بسیار مشکل است و در نصف موارد منجر به سود شده و در نصف موارد منجر به ضرر میشود و این موضوع عملا فرقی با انداختن سکه (شیر یا خط) ندارد. اما تحلیل فاندامنتال میتواند تا حد بسیار زیادی شکست های صورت گرفته را انالیز کند. اینکه آیا شکست از خط روند مقاومتی یا حمایتی به دلیل محرک فاندامنتال( خبر یا رویداد مهم) بوده، که در اینصورت شکست معتبر خواهد بود و یا بدون محرک فاندامنتال شکست از خطوط روند حمایتی یا مقاومتی صورت گرفته، که در این صورت شکست نا معتبر است.

پس لزوم داشتن اطلاعات فاندامنتال در پیش بینی حرکات و رفتار بازار موضوع بسیار مهمی است که توسط بسیاری از معامله گران مبتدی نادیده گرفته شده و باعث ضرر میشود.

  • دوره تحلیل سنتیمنتال: یکی از مواردی که در آموزش های غیر کاربردی رایج در اینترنت به معامله گران آموزش داده میشود این است که زمانی که داده اقتصادی کشوری مثل امریکا خوب منتشر شود، ارز مربوطه که در این مثال دلار امریکا است رشد خواهد کرد و یا گفته میشود چنانچه بانک مرکزی نرخهای بهره را افزایش دهد ارز مربوط به آن کشور تقویت میشود و اگر نرخ های بهره را پایین آورد ارز مربوطه تضعیف میشود. در بسیاری از موارد داده های اقتصادی خیلی خوب منتشر میشوند ولی ارز مربوطه تقویت نمیشود، و یا افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی صورت میگیرد ولی ارز آن کشور به جای رشد کردن، تضعیف میشود. یکی از مواردی که باید در تحلیل فاندامنتال در نظر گرفت تمایلات بازار و انتظارات بازار است. در صورت استفاده از تحلیل سنتیمنتال معامله گر به راحتی میتواند در جهت درست حرکت قیمت را پیش بینی کند.
  • دوره تحلیل تکنیکال: در آموزش های غیر کاربردی موجود در اینترنت از تحلیل تکنیکال در جهت پیش بینی روند آینده قیمت استفاده میشود.تمامی ابزار های تکنیکال به مقدار بسیار زیادی در سایت های مختلف وجود دارد( انواع ابزار های اسیلاتور و اندیکاتور) و نحوه آموزش واستفاده از آنها هم وجود دارد، ولی چرا با وجود این همه آموزش تکنیکال و ابزارهای تکنیکال معامله گران بسیاری متضرر هستند؟ دلیل این موضوع این است که ابزار های تکنیکال نباید در مورد پیش بینی جهت حرکت بازار مورد استفاده قرار گیرند. پس آیا سوال این است که تحلیل تکنیکال اهمیت ندارد؟ تحلیل تکنیکال بسیار مهم است ولی نه در جهت پیش بینی جهت حرکت بازار، بلکه بعد از مشخص شدن جهت حرکت بازار توسط تحلیل های فاندامنتال و سنتیمنتال و تحلیل بین بازاری، از ابزار های تکنیکال میبایست نقاط ورود بالقوه به معامله و همچنین تعیین حد ضرر و حد سود استفاده کرد. تحلیل تکنیکال میتواند نظم و قوانین مهمی را برای معامله شما بوجود آورد. بدون تحلیل تکنیکال معامله گر در بازار گمراه خواهد شد.
  • دوره تحلیل بین بازاری: معامله گر موفق برای تعیین جهت بازار از تحلیل بین بازاری استفاده میکند. دانستن ارتباط بین بازار فارکس و بازار اوراق قرضه و همچنین بازار های سهام و کالاها(مثل طلا) در تعیین جهت حرکت بازار بسیار حیاتی و مهم است. بسیاری از بازارها با هم همگرا و هم جهت هستند( مثل نرخ بازدهی و جفت ارز دلار ین) برخی از بازارها هم با یکدیگر واگرا و معکوس هم حرکت میکنند( مثل نرخ بازدهی واقعی و قیمت طلا). معامله گران حرفه ایی نمودارهای مرتبط زیادی را همزمان تحت نظر میگیرند تا هشدارهای لازم را قبل از وقوع حرکت بعدی بازار پیش بینی کنند.
  • دوره عرضه و تقاضا: تمامی حرکات بازار به دلیل عرضه و تقاضا است.به مانند معامله گران خرد، بانک های مرکزی و موسسات مالی نیز بازار را مورد تحلیل قرارمیدهند و در زمان هایی تقاضای زیادی را وارد بازار میکنند و یا عرضه زیادی را وارد بازار میکنند. حتما مشاهده کرده اید که قیمت به یکباره با نوسانات زیادی نوسان میکند. در این مواقع حجم های معاملاتی بزرگی وارد بازار میشود. شناسایی مناطقی که عرضه زیاد و تقاضای زیاد وارد بازار میشود میتواند همراه با ورود به معامله در جهت معاملات بانک ها باشد و سود قابل توجهی را به معامله گر بدهد.

 

آشنایی با این خدمات توانسته دید معامله گران را به ساختار بازارهای مالی باز کند و تعداد محدودی ازمعامله گران واجد شرایط از این خدمات استفاده میکنند. چرا که معامله گران مبتدی و متضرر لزومی به پرداخت اشتراک ماهانه و دریافت این خدمات نمیبینند و ترجیح میدهند با خرید آموزش های غیر کاربردی تکنیکال راه خود را برای کسب سود ساده و کوتاه کنند. ولی در اخر متحمل ضرر زیادی میشوند. چه بسا اگر مقدار کوچکی از سرمایه خود را (که صرف آموزش های غلط در اینترنت میکنند) به تهیه اشتراک این خدمات بکنند، نه تنها سرمایه خود را از دست نمیدهند بلکه بعد از ماه ها و سالها با کسب تجربه مفید و کاربردی به موفقیت و کسب سود مستمر میرسند.

شما هم میتوانید برای کسب سود واجد شرایط شوید. همین الان با ما تماس بگیرید.

 

 

 

18 بهمن 1401 16:04
رکود و S&P 500: گلدمن ساکس تکرار می کند که پیش از بازگشت به 4000 تا پایان سال آینده پیش بینی می کند شاخص به 3600 در نیمه اول 2023 برسد، اگرچه اشاره می کند که بسیاری از مشتریان خود انتظار نتایج نزولی تری دارند.

رکود و S&P 500: گلدمن ساکس تکرار می کند که پیش از بازگشت به 4000 تا پایان سال آینده پیش بینی می کند شاخص به 3600 در نیمه اول 2023 برسد، اگرچه اشاره می کند که بسیاری از مشتریان خود انتظار نتایج نزولی تری دارند.

رکود و S&P 500: گلدمن ساکس تکرار می کند که پیش از بازگشت به 4000 تا پایان سال آینده پیش بینی می کند شاخص به 3600 در نیمه اول 2023 برسد، اگرچه اشاره می کند که بسیاری از مشتریان خود انتظار نتایج نزولی تری دارند.

✅در صورت وقوع رکود، گلدمن ساکس فکر می کند که شاخص ممکن است تا 3150 سقوط کند. گلدمن می‌گوید حتی اگر ایالات متحده از رکود اجتناب کند، ممکن است درآمد سال آینده به دلیل فشرده‌سازی بیشتر از حد انتظار کاهش پیدا کند، در حالی که اگر فدرال رزرو به افزایش بیشتر نرخ بهره بیش از آنچه بازار در حال حاضر انتظار دارد برای سرپوش گذاشتن روی افزایش قیمت مصرف کننده نیاز داشته باشد، ارزش‌گذاری‌ها نیز می‌توانند به سمت نزول شگفتی ایجاد کنند.(در حال حاضر، بازار انتظار دارد نرخ ترمینال بین 4.75-5.00 درصد باشد که در مارس 2023 مشاهده شود،اما انتظارات اخیراً به ویژه پس از داده‌های هاوکیش در محدوده 5.00-5.25 درصد قرار گرفته است)


✅در مورد آن روی دیگر سکه، گلدمن می‌گوید اگر شرکت‌ها بتوانند از حاشیه سود خود محافظت کنند و درآمد را افزایش دهند، ریسک‌های صعودی قابل مشاهده است، اما بانک می‌گوید تا زمانیکه تورم بالا باقی بماند این بعید به نظر می‌رسد و در حالی که چرخش داویش فدرال‌ رزرو می‌تواند نشان دهنده یک باد موافق برای مضرب P/E باشد، اما تا زمانیکه رشد اقتصادی به طور اساسی شروع به ناامید شدن نکند این چرخش بعید به نظر می رسد.

21 آذر 1401 13:14
آیا زنان معامله گران بهتری نسبت به مردان هستند؟

آیا زنان معامله گران بهتری نسبت به مردان هستند؟

تحقیقات جدید Capital.com نشان داده است که معامله گران زن با اینکه تنها ۱۳ درصد از جامعه تجاری این پلتفرم را تشکیل می‌دهند، به طور مداوم در انتخاب سهام بهتر از همتایان مرد خود هستند.

بنابراین، چه چیزی زنان را در انتخاب سهام موفق و در کاهش ریسک سرمایه گذاری بهتر  عمل می کنند؟

تفاوت های کلیدی 

مطالعات Capital.com که روندهای  معاملات را از ابتدای سال ۲۰۲۱ تجزیه و تحلیل کرد، نشان داد که زنان در مورد سرمایه گذاری متفاوت از مردان فکر می کنند. ثابت شده است که این تفاوت برای زن ها، یک مزیت است.

زنان تمایل دارند تجارت بلند مدت انجام دهند در حالی که مردان معاملات روزانه را ترجیح می دهند. معاملات بلند مدت شامل انجام معاملات کمتر و نگهداری سهام برای مدت طولانی تر است، در حالی که معاملات روزانه، اغلب شامل خرید و فروش سهام با استفاده از تغییرات دقیقه به دقیقه یا ساعتی در قیمت دارایی ها می شود. این موضوع احساسات معامله گران را در نتیجه معاملات دخیل میکند.

زنان همچنین معاملات فارکس و چند دارایی از کالا( مثلطلا) را ترجیح می دهند، در حالی که مردان تمایل به معامله درانواع  ارزهای دیجیتال و بازارهای پر ریسک دارند. علیرغم عدم استفاده از فرصت‌های خرد، زنان عموماً وضعیت بهتری دارند، زیرا تمایل دارند در بازار و دارایی هایی سرمایه‌گذاری کنند که آنها را درک می‌کنند.

زنان ریسک کمتری می‌کنند و پورتفولیوهای کوچک‌تری دارند که معمولاً ۳۴ درصد، از اندازه پورتفولیوی مردان کمتر است. معامله گران زن جدید با میانگین سپرده های کمتری نسبت به معامله گران مرد جدید شروع  به فعالیت می کنند: ۲۲۶ دلار  در مقابل ۲۸۷ دلار. هیچکدام از اینها مانع از عملکرد بهتر تاجران زن نسبت به مردان نمی شود.

مدیریت ضررها

زنان همچنین از نظر تاکتیکی در مدیریت ریسک ضرر و زیان، بهتر عمل می‌کنند، که نشان می‌دهد آنها از پتانسیل اشتباه کردن ، آگاهی بیشتری دارند.

این را یافته‌های Capital.com نشان می‌دهد که معامله‌گران زن به احتمال زیاد قبل از معامله، یک سفارش توقف ضرر بزرگ‌تر می‌گذارند و آنها را به صورت دستی می‌بندند. با این حال، مردان دستورات توقف ضرر محدودتری را تنظیم می‌کنند و تمایل بیشتری به جابجایی یا لغو آن‌ها دارند، که نشان می‌دهد کمتر به اسلحه خود اعتماد دارند.

تاریخچه موفقیت

تحقیقات Capital.com یافته‌های مشابهی را با سایر مطالعاتی که تفاوت‌های بین معامله گران  زن و مرد را در طول سال‌ها بررسی کردند، منعکس می‌کند.

یک مطالعه سرمایه گذاری فیدلیتی در سال ۲۰۲۱ نشان داد که زنان در هنگام سرمایه گذاری بازدهی بالاتری نسبت به مردان داشتند (معمولاً ۴۰ امتیاز بیشتر). داده‌های Vanguard که در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ پوشش می‌دهد، نشان می‌دهد که اگرچه زنان کمتر از مردان معامله می‌کنند، اما نتایج بهتری کسب کرده‌اند.

به طور کلی، معامله گران  زن از مردان بهتر عمل می کنند زیرا آنها صبورتر، محتاط تر و منضبط تر هستند. موفقیت آنها همچنین به سواد مالی و تحصیلات بالاتر آنها، به ویژه در آسیا نسبت داده شده است. Capital.com دریافت که تنها ۳۷ درصد از تاجران مرد دارای مدرک لیسانس یا فوق لیسانس در مقابل 50۵۰ درصد از زنان هستند.

با وجود این موفقیت، زنان هنوز به استعدادهای انتخاب سهام خود اعتماد ندارند و تنها درصد کمی به Capital.com گفتند که فکر می کنند سرمایه گذاران بهتری نسبت به مردان هستند.

 

5 آذر 1401 21:54
با ۵ معامله گر موفق فارکس در سال ۲۰۲۲ آشنا شوید.

با ۵ معامله گر موفق فارکس در سال ۲۰۲۲ آشنا شوید.

در معاملات فارکس، هیچ پاسخی برای این سوال که موفق ترین معامله گران چه کسانی هستند، وجود ندارد. با این حال، با بررسی ویژگی ها و عادات برخی از موفق ترین معامله گران تاریخ، می توانیم شروع به درک آنچه برای یک معامله گر موفق نیاز است، کنیم. در این مقاله، نگاهی به پنج تا از موفق ترین معامله گران فارکس در تاریخ خواهیم انداخت و بررسی خواهیم کرد که چه چیزی باعث موفقیت آنها شده است.

۵ ویژگی معامله گر موفق فارکس

یک. داشتن برنامه.

همه معامله گران موفق یک برنامه معاملاتی کاملاً تعریف شده دارند که بدون توجه به هر اتفاقی، به آن پایبند هستند. این برنامه معیارهای ورود و خروج از معاملات، قوانین مدیریت ریسک و هر پارامتر مهم دیگری را مشخص می کند. داشتن یک برنامه به معامله گران کمک می کند تا منضبط بمانند و آنها را از تصمیم گیری های احساساتی که می تواند منجر به ضرر شود، باز می دارد.

 

دو. مسئولیت اعمال خود را بر عهده می گیرند.

معامله گران موفق و حرفه ایی می دانند که تنها مسئول نتایج خود هستند. آنها بازار یا عوامل خارجی را مقصر زیان خود نمی دانند. در عوض مسئولیت اعمال خود را بر عهده می گیرند و از اشتباهات خود درس می گیرند. این به آنها اجازه می دهد تا به سرعت حرکت کنند و روی انجام معاملات سودآور در آینده تمرکز کنند.

 

سه. آنها ریسک خود را مدیریت می کنند.

همه معامله گران موفق می دانند که چگونه ریسک را مدیریت کنند. آنها هرگز با پولی بیشتر از آنچه که راحت هستند معامله نمی کنند و همیشه از دستورهای توقف ضرر برای محافظت از خود استفاده می کنند. با مدیریت ریسک خود، اطمینان حاصل می کنند که می توانند در بازی باقی بمانند، حتی اگر چند معامله بازنده داشته باشند.

 

چهار. آنها صبور می مانند.

معامله گران موفق می دانند که صبر کلید موفقیت در بازار فارکس است. آنها به دنبال بردهای سریع نیستند، بلکه به دنبال کسب سود بلندمدت هستند. این امر مستلزم آن است که صبور باشند و منتظر فرصت های مناسب برای ورود به بازار باشند.

 

پنج. آنها به یادگیری ادامه می دهند.

سودآورترین معامله گران هرگز از یادگیری دست نمی کشند. آنها همیشه به دنبال راه هایی برای بهبود استراتژی های معاملاتی خود و افزایش دانش خود از بازار هستند.

با ادامه یادگیری، آنها می توانند با شرایط متغیر بازار سازگار شوند و راه های جدیدی برای کسب سود بیابند.

 

۵ معامله گر موفق در فارکس

۱. جورج سوروس George Soros

او یک معامله گر فارکس مشهور در جهان است و به دلیل موقعیت‌های بزرگ خود در هنگام معامله با پوند انگلیس در سال 1992 شناخته می‌شود، که عنوان مردی که بانک انگلستان را شکست داد شهرت دارد. او همچنین بنیانگذار Soros Fund Management, LLC است. دارایی خالص او ۸ میلیارد دلار تخمین زده می شود و معامله معروف او در برابر پوند انگلیس در روزی به نام "چهارشنبه سیاه" اتفاق افتاد. این رویداد با خروج پوند استرلینگ از مکانیسم نرخ ارز اروپا بوقوع پیوست. جورج سوروس بیش از یک میلیارد دلار درآمد داشته و او را به یکی از موفق ترین معامله گران فارکس حتی در سال 2022 تبدیل کرد.

 

۲. بیل لیپشوتز Bill Lipschutz

او به عنوان "سلطان ارز" شناخته می شود و رئیس فعلی مدیریت سرمایه هاترزیج است. Lipschutz تجارت ارز را در دوران تحصیل در دانشگاه کرنل در دهه 1980 آغاز کرد. گفته می شود که او در یک سال 250 میلیون دلار برای شرکتش درآمد داشته است. او یک بار در مصاحبه ای گفت که "بازار فارکس همیشه در حال حرکت است. اکثر مردم به دلیل اینکه سعی می کنند سطوح بالا و پایین را برای معاملات خود انتخاب کنند شکست می خورند. من ارزضعیف را می فروشم و ارز قوی را می خرم.» این نقل قول فقط نشان می دهد که چقدر مهم است که بر روند به جای تلاش برای انتخاب  نواحی معکوس تمرکز کنید.

 

۳. جورج ون در ریت George Van der Riet

در حال حاضر به عنوان یک معامله گر تمام وقت کار می کند و همچنین یک سخنران عمومی محبوب در بازارهای مالی است. او عمدتاً بر تحلیل فاندامنتال و تکنیکال تمرکز دارد و رویکرد تجاری منحصر به فرد خود را توسعه داده است که با موفقیت از آن برای تجارت فارکس، سهام و کالاها استفاده کرده است. او یک مدیر صندوق تامینی و معامله گر ارز آفریقای جنوبی است. او در حال حاضر  مدیر موسسه جهانی فارکس است.

 

۴. اندرو کریگر Andrew Krieger

او معامه گر سابق ارز در بانکرز تراست است. در سال 1987، او در برابر دلار نیوزلند شرط بندی های زیادی انجام داد که باعث شد او لقب "قاتل کیوی" را به خود اختصاص دهد. او سبک معاملاتی تهاجمی دارد و معاملات استراتژیک او با دلار نیوزلند او را تا به امروز به خوبی شناخته شده است. پس از تشخیص اینکه NZD بیش از حد ارزش گذاری شده است، در سال 1987 پوزیشن های فروش باز کرد که میلیون ها دلار برای او درآمد داشت.

 

۵. پل تودور Paul Tudor

این مدیر صندوق سرمایه گذاری و معامله گر ارز آمریکایی، شرکت سرمایه گذاری تودور را در سال 1980 تأسیس کرد. او همچنین یک انسان دوست است و از طریق بنیاد خود از اهداف بسیاری حمایت می کند. درست مانند اندرو کریگر، پل توانست به طور موثری سقوط بازار را در سال 1987 پیش بینی کند و از آن بهره ببرد. این تجارت برای او تا یک میلیون دلار درآمد داشت.

این پنج معامله‌گر از موفق‌ترین معامله‌گران در تاریخ فارکس هستند. همه آنها با پیش بینی درست روندهای بازار و استفاده از آنها ثروت اندوزی کرده اند. در حالی که سبک معاملات آنها ممکن است متفاوت باشد، همه آنها یک ویژگی مشترک دارند: آنها تحلیل فاندامنتال را همیشه درنظر میگیرند، آنها صبور هستند و هرگز یادگیری را متوقف نمی کنند. با الگوبرداری از آنها، می توانید شانس موفقیت خود را در معاملات فارکس افزایش دهید.

5 آذر 1401 20:16
واگرایی شرایط اقتصادی چین و سایر نقاط در سال آینده...

واگرایی شرایط اقتصادی چین و سایر نقاط در سال آینده...

مؤسسه مالی بین‌الملل اعلام کرد که اقتصاد جهان در سال آینده همانند سال ۲۰۰۹ پس از بحران مالی ضعیف خواهد بود زیرا درگیری در اوکراین در حال تبدیل شدن به ریسک یک "جنگ همیشگی" است.

اقتصاددانانی از جمله رابین بروکس و جاناتان فورتون روز پنجشنبه در یادداشتی نوشتند که انتظار می رود رشد جهانی در سال ۲۰۲۳ به ۱.۲ درصد کاهش یابد و هنگامی که برای اثرات پایه تنظیم شود، به همان اندازه ضعیف می شود که در سال ۲۰۰۹ تضعیف شده بود.

تحلیلگران نوشتند: شدت ضربه آتی به تولید ناخالص داخلی جهانی اساساً به مسیر جنگ در اوکراین بستگی دارد. مورد اصلی ما این است که جنگ تا سال ۲۰۲۴ ادامه دارد، با توجه به اینکه درگیری برای پوتین یک امر "وجودی" است.

بر اساس گزارش IIF، اروپا که بیشترین تأثیر را از جنگ گرفته است، پیشتاز این آسیب پذیری خواهد بود.
 اقتصاد منطقه یورو به دنبال کاهش شدید اطمینان مصرف کننده و کسب و کار، ۲ درصد کوچک می شود.
این موسسه برای ایالات متحده، انتظار دارد که تولید ناخالص داخلی ۱٪ افزایش یابد، در حالی که شرایط اقتصادی آمریکای لاتین یک نکته برجسته مثبت خواهد بود زیرا انتظار بر توسعه ۱.۲٪ می باشد چرا که صادرکنندگان کالا از مزایای قیمت های بالای مواد غذایی و انرژی بهره مند می شوند.

موسسه مالی IIF می‌گوید بدهی جهانی کاهش می‌یابد اما نرخ بهره افزایش می‌یابد.

بر اساس گزارش موسسه مالی بین الملل مستقر در واشنگتن، بزرگترین محرک اقتصاد جهانی در سال آینده چین خواهد بود، جایی که احتمالاً کاهش محدودیت‌های کووید وجود دارد.

بروکس، اقتصاددان ارشد IIF، از اولین کسانی بود که صحبت از نرخ برابری یورو با دلار در اوایل سال جاری کرد. او همچنین به درستی یک رالی در رئال برزیل را بیشتر پیش بینی کرده بود.

📃اما این از نظر معامله گری در سال آینده چه معنایی می تواند داشته باشد؟ بازگشایی در چین و توسعه اقتصادی به معنای ایجاد فرصت سرمایه گذاری در شاخص های سهام این کشور برای سال آینده است که در عین حال برای ارزهای کالایی همچون دلار استرالیا و دلار نیوزلند با توجه به روابط نزدیک و وابستگی تجاری اقتصاد این دو کشور به چین، می تواند مثبت باشد.

4 آذر 1401 11:16
چرا بازار به افزایش تورم ژاپن واکنشی نشان نمی دهد؟

چرا بازار به افزایش تورم ژاپن واکنشی نشان نمی دهد؟

نرخ تورم میانه ​​وزنی ژاپن که به‌عنوان شاخصی برای سنجش افزایش گسترده قیمت‌ها به دقت بررسی می‌شود، در ماه اکتبر به رکورد ۱.۱ درصد رسید که نشانه‌ای از افزایش فشار تورمی ناشی از افزایش هزینه‌های مواد خام و نیروی کار است.

این داده ها احتمالاً انتظارات بازار را زنده نگه می دارد که بانک ژاپن در صورت افزایش دستمزدها همزمان با تورم در سال آینده، نرخ بهره فوق العاده پایین خود را تغییر خواهد داد.

میانه وزنی نرخ تورم اقلام در میانه تغییرات قیمت در حدود نقطه صدکی ۵۰ توزیع است و توسط بانک مرکزی ژاپن برای سرنخ هایی در مورد افزایش گسترده قیمت ها مورد بررسی قرار می گیرد.

بر اساس داده‌های بانک مرکزی در روز سه‌شنبه، رشد ۱.۱ درصدی تورم میانه ​​وزنی نسبت به سال قبل، سریع‌ترین نرخ ثبت‌شده بوده و به دنبال افزایش ۰.۵ درصدی در ماه سپتامبر می باشد.

در دو دهه گذشته نرخ تورم متوسط ​​وزنی ژاپن در اطراف صفر بود، زیرا شرکت ها به دلیل هراسی که از ترساندن مصرف کنندگان حساس به هزینه داشتند، افزایش قیمت را متوقف کردند.

ولی در سال جاری این شروع به افزایش کرد که منعکس کننده موجی از افزایش قیمت ها عمدتاً برای مواد غذایی و مایحتاج روزانه بود، زیرا شرکت ها شروع به انتقال هزینه های فزاینده واردات مواد خام کردند که علت آن جنگ در اوکراین و کاهش شدید ارزش ین ژاپن بود.

برخلاف شاخص هزینه مصرف کننده که تحت تأثیر هزینه های سوخت و انرژی قرار می گیرد، نرخ تورم متوسط ​​وزنی برای ردیابی میزان افزایش قیمت ها مفید است.

از آنجایی که افزایش شدید قیمت سوخت و کالاها تصویر تورم را مختل می کند، سیاست گذاران بانک مرکزی توجه فزاینده ای به نرخ متوسط ​​وزنی دارند تا تعیین کنند که آیا افزایش اخیر تورم پس از افزایش یکباره افزایش هزینه های سوخت پایدار خواهد بود یا خیر.

در یادداشت تحقیقاتی منتشر شده در سال ۲۰۱۵، بانک مرکزی ژاپن اعلام کرد که نرخ تورم متوسط ​​وزنی تنها در صورتی افزایش می یابد که انتظارات تورمی افزایش یابد و مردم شروع به این تصور کنند که قیمت ها به طور پایدار به افزایش خود ادامه خواهند داد.

شاخص خالص قیمت مصرف کننده ژاپن که توسط دولت منتشر می شود و شامل تأثیر هزینه های سوخت می شود، در ماه اکتبر نسبت به سال قبل ۳.۶ درصد افزایش یافت که سریع ترین افزایش را در ۴۰ سال گذشته نشان داد.

 

photo_2022-11-22_12-15-51.jpg

 

📃با این حال علی رغم افزایش تورم در ژاپن هاروهیکو کورودا، رئیس بانک مرکزی ژاپن بارها گفته است که با از بین رفتن اثر افزایش قیمت سوخت، افزایش شاخص بهای مصرف کننده خالص احتمالاً به کمتر از هدف ۲ درصدی بانک مرکزی در سال آینده کاهش خواهد یافت که این نشان میدهد حداقل تا ماه آوریل ۲۰۲۳ که وی در سمت خود خواهد بود احتمالا تغییری در نحوه تفکر بانک مرکزی ژاپن وجود نداشته باشد و احتمالا همچنان در سیاست های شدیداً انبساطی باقی خواهند ماند که این یعنی از نظر تفاوت سیاست های پولی همچنان تصویر میان مدت ین ژاپن نزولی است مگر تورم ایالات متحده روند نزولی را در پیش بگیرد تا سبب شود فدرال رزرو دست از افزایش نرخ بهره بردارد.

1 آذر 1401 12:16
نقش ایرلند در برگزیت

نقش ایرلند در برگزیت

مرزبندی ایرلند شمالی در توافق برگزیت نقش مهمی دارد.توافق نامه جدید با یک پروتکل جایگزین شامل مقررات بحث برانگیز در مورد ایرلند می شود. در این قرارداد تجدیدنظر شده آمده است که کل انگلیس، اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا را ترک می کند، اما ایرلند شمالی در مورد کالاها از قوانین اتحادیه اروپا و قوانین مالیات بر ارزش افزوده پیروی می کند و دولت انگلیس مالیات بر ارزش افزوده را از طرف اتحادیه اروپا دریافت می کند. این بدان معنی است که مرز محدودی از گمرک در دریای ایرلند،  در بنادر اصلی وجود خواهد داشت.

چهار سال پس از پایان دوره گذار، مجمع ایرلند شمالی قادر به رای گیری در مورد این ترتیب خواهد بود. backstop به عنوان دلیل اصلی بن بست ایرلند برگزیت ظهور کرد. این یک تضمین بود که هیچ مرز فیزیکی بین ایرلند شمالی و ایرلند وجود نخواهد داشت. این یک بیمه نامه بود که انگلیس را در اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا با ایرلند شمالی پیروی از قوانین بازار واحد اتحادیه اروپا نگه داشت.

موافقت انگلیس و اتحادیه اروپا، موقت بود. و با توافق بعدی جایگزین شد.و قابل حذف است. 24 مه به دلیل آنکه توافق نتوانست حمایت کافی  را بدست آورد. نمایندگان یورو اسكپتیك از وی خواستند كه تغییرات قانونی را اضافه كند زیرا آنها می ترسیدند كه این باعث مختل شدن استقلال این كشور می شود.

رهبران اتحادیه اروپا تاکنون از حذف آن خودداری کرده. و همچنین محدودیت زمانی یا اعطای اختیار برای بریتانیا برای حذف آن را رد کرده اند. در 11 مارس 2019، دو طرف پیمانی در استراسبورگ امضا کردند. که توافقنامه برداشت را تغییر نداد اما “تضمین های حقوقی معنی دار” را اضافه کرد.

1 شهریور 1401 22:59