Your browser does not support JavaScript!
نماشا

تقویم اقتصادی 4 می 2023 رویترز

تقویم اقتصادی 4 می 2023 رویترز

در حالی که سرمایه گذاران به داده های تجاری فدرال رزرو و استرالیا پاسخ می دهند، PMI تولیدی چین کلید خورد.

تقویم اقتصادی آسیا

در ماه آپریل، بخش تولید چین کاهش یافت. با این حال، کاهش قیمت نهاده و تولید  مثبت بود.

صبح شلوغ تری در تقویم اقتصادی آسیا بود. در حالی که سرمایه گذاران آمار نیوزیلند و استرالیا را در جلسه قبلی در نظر گرفتند، شاخص های اقتصادی چین تأثیرگذار بودند. بخش تولید چین صبح امروز در کانون توجه قرار گرفت.

شاخص PMI تولید Caixin از 50.0 به 49.5 در آوریل در مقابل 50.3 پیش بینی شده کاهش یافت. پس از اعداد PMI بخش خصوصی NBS، یک انقباض ملایم دلپذیر بود.

 

china-manufacturing-pmi.png

بر اساس نظرسنجی آپریل:

 • شرکت ها افزایش اندکی در تولید را گزارش کردند، در حالی که کاهش سفارشات جدید بیشتر بود.
 • سفارش‌های جدید برای اولین بار در سه ماه گذشته کاهش یافت و هزینه‌های ضعیف مصرف‌کننده در این کاهش نقش داشت.
 • به طور قابل توجهی، تقاضای داخلی کمتر بود.
 • تولیدکنندگان به تقاضای ضعیف پاسخ دادند و برخی از شرکت‌ها برای کاهش هزینه‌ها تعداد کارمندان خود را کاهش دادند.
 • میانگین هزینه های ورودی با شدیدترین نرخ از ژانویه 2016 کاهش یافت که منجر به کاهش قابل توجه قیمت های فروش شد. قیمت فروش با سریع ترین نرخ از دسامبر 2015 کاهش یافت.
 • قابل ذکر است که قیمت نهاده ها برای اولین بار در هفت ماه گذشته کاهش یافت.
 • با وجود کاهش مجدد سفارشات جدید، شرکت ها نسبت به 12 ماه آینده خوش بین بودند. درجه خوش بینی در دو سال گذشته دومین درجه قوی بود.

بازارها احتمالا گزارش های کاهش قیمت نهاده و تولید و تقاضای ثابت در خارج از کشور را تحسین خواهند کرد. با این حال، تقاضای داخلی ضعیف برای تولیدکنندگان متکی به تقاضای چین نگران کننده خواهد بود.

 

تقویم اقتصادی.png

تقویم اقتصادی اروپا

روز بزرگی برای یورودر پیش است. بانک مرکزی اروپا تصمیم سیاست پولی ماه می خود را امروز با افزایش نیم درصد نرخ بهره روی میز ارائه خواهد کرد.

 امروز صبح، داده های تجاری آلمان بیشتر از خدمات و PMI ترکیبی برای ایتالیا و اسپانیا جلب توجه می کند. PMI نهایی برای فرانسه، آلمان و منطقه یورو نیز تأثیر خواهد گذاشت. با این حال، ما انتظار داریم PMI ایتالیا و منطقه یورو تاثیر بیشتری داشته باشند.

سرمایه گذاران باید اعداد سرفصل، قیمت های ورودی و خروجی، سفارشات جدید و اجزای اشتغال را در نظر بگیرند.

در حالی که آمار مورد توجه قرار خواهد گرفت، تصمیم سیاست پولی بانک مرکزی اروپا و کنفرانس مطبوعاتی رویداد اصلی خواهد بود. اقتصاددانان افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره را پیش‌بینی کردند. با این حال، هاوکیش های بانک مرکزی اروپا به دنبال ارقام اولیه تورم آوریل، احتمالاً برای حرکت نیم واحدی تلاش خواهند کرد.

با داشتن یک تقویم اقتصادی شلوغ برای پیمایش، سرمایه گذاران باید نظرات اعضای بانک مرکزی اروپا را زیر نظر داشته باشند. هیچ یک از اعضای هیئت اجرایی در تقویم برای صحبت امروز حضور ندارند، فقدان صحبت‌ها باعث می‌شود که کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در کنفرانس مطبوعاتی بانک مرکزی اروپا تأثیر بگذارد.

تقویم اقتصادی انگلستان

برای پوند روز نسبتاً آرامی در پیش است. خدمات بریتانیا و اعداد ترکیبی PMI برای آوریل در کانون توجه قرار خواهند گرفت. در حالی که این اعداد نهایی هستند، ما انتظار داریم GBP نسبت به هر گونه تجدید نظر در PMI خدمات حساسیت داشته باشد.

اقتصاد انگلستان بهتر از حد انتظار عمل کرده است. با این حال، تورم بریتانیا همچنان بالاست، در 10.1٪، به بانک انگلستان اجازه می دهد تا قبل از تصمیم کمیته سیاست پولی هفته آینده، موارد زیادی را در نظر بگیرد.

با توجه به PMI های بخش خصوصی، سرمایه گذاران باید صحبت های بانک انگلستان را زیر نظر داشته باشند. اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، امروز در تقویم حضور دارد.

بیلی در کنفرانس سالانه Building Societies سخنرانی خواهد کرد، با راهنمایی رو به جلو در مورد سیاست پولی که احتمالاً صفحه را تغییر می دهد.

تقویم اقتصادی نیویورک

با نگاهی به نشست ایالات متحده، این یک روز شلوغ در تقویم اقتصادی ایالات متحده است. مطالبات بیکاری ایالات متحده، بهره وری غیرکشاورزی و هزینه های نیروی کار واحد قبل از گزارش مشاغل ایالات متحده در روز جمعه مورد توجه قرار خواهد گرفت.

بالاتر از حد انتظار هزینه‌های نیروی کار و کاهش مطالبات بیکاری می‌تواند بر افزایش بیشتر نرخ بهره فدرال رزرو دامن بزند.

در حالی که سرمایه گذاران آمار را در نظر خواهند گرفت، بخش بانکی، سقف بدهی ایالات متحده و درآمد شرکت ها بر احساسات ریسک بازار تأثیر می گذارد. نام‌های بزرگ در تقویم درآمد ایالات متحده شامل اپل (AAPL)، کونوکو فیلیپس (COP)، Shopify Inc. (SHOP) و مدرنا (MRNA) هستند.

تگ ها :

  رای خود را به این مطلب ثبت کنید

  0 رای (NaN)
  لطفا نظر خود را درباره این مطلب بنویسید