Your browser does not support JavaScript!
نماشا

تقویم اقتصادی 29 مارس 2023 رویترز

تقویم اقتصادی 29 مارس 2023 رویترز

تقویم اقتصادی آسیا

تورم استرالیا در ماه فوریه کمتر از حد انتظار بود. به طور قابل توجهی، آخرین اعداد از توقف اقدامات هاوکیش RBA در ماه آوریل پشتیبانی می کنند که بر AUD سنگینی می کند.
در آخرین هفته آرام سه ماهه اول، اقتصاد استرالیا در کانون توجه قرار گرفت. به دنبال ارقام  خرده فروشی بهتر از حد انتظار اما ضعیف در روز سه شنبه، ارقام تورم استرالیا امروز صبح مورد توجه قرار گرفت.

 • شاخص CPI ماهانه 6.8 درصد در فوریه در مقابل 7.4 درصد در ژانویه افزایش یافت. اقتصاددانان پیش بینی می کنند شاخص CPI به 7.1 درصد کاهش یابد.
 • قیمت مسکن (9.9+%)، مواد غذایی و نوشیدنی‌های غیرالکلی (+8.0%) و حمل‌ونقل (+5.6%) بیشترین افزایش قیمت سالانه را در فوریه داشته‌اند.
 • قیمت‌های مسافرت و اقامت در تعطیلات کاهش یافت و قیمت‌ها در فوریه 14.9 درصد در مقایسه با 17.8 درصد در ژانویه افزایش یافت.
 • فشارهای قیمت مسکن نیز علیرغم اینکه بیشترین سهم را در رقم سرفصل فوریه داشت، کاهش یافت. قیمت مسکن در ژانویه 10.4 درصد افزایش یافت.
 • در حالی که قیمت های مسکن کاهش یافت، قیمت اجاره بها همچنان بالا بود که می تواند برای RBA نگران کننده باشد.
 • فشار قیمت سوخت خودرو نیز کاهش یافت و قیمت‌ها در فوریه 5.6 درصد در مقابل 7.5 درصد در ژانویه و 10.8 درصد در دسامبر افزایش یافت.

به دنبال آخرین ارقام خرده فروشی، RBA برای حمایت از تئوری توقف نیاز به فشار تورمی ملایم تری داشت. ارقام امروز دلیل RBA را برای زدن دکمه مکث می دهد.

طبق صورتجلسه RBA در ماه مارس، اعضای هیئت مدیره توافق کردند که در ماه آینده توقف موقت را در نظر بگیرند. اعضا به نگرانی‌ها در مورد اقتصاد اشاره کردند و شاخص‌های اقتصادی ضعیف‌تر از حد انتظار بودند.

 

تقویم اقتصادی.jpg

 

تقویم اقتصادی اروپا

روز نسبتاً شلوغی برای یورو است که اعتماد مصرف کنندگان آلمانی و فرانسوی و نظرات بانک مرکزی اروپا مورد توجه قرار گرفته است.
اقتصاد آلمان و فرانسه با تمرکز بر اعتماد مصرف کننده GfK آلمان و اعتماد مصرف کننده فرانسوی در کانون توجه قرار خواهند گرفت.

پس از بهبود اعتماد مصرف‌کننده در ایتالیا، سرمایه‌گذاران احتمالاً انتظار روند مشابهی برای حمایت از مصرف و چشم‌انداز اقتصادی خوش‌بینانه‌تر بانک مرکزی اروپا برای منطقه یورو دارند. در حالی که ارقام آلمان تمایل بیشتری به نفوذ دارند، اعتصابات در سراسر فرانسه و ارقام ضعیف اعتماد مصرف کننده، حمایت EUR را در سطوح فعلی را آزمایش می کند.
با تمرکز بر اعتماد مصرف کننده، سرمایه گذاران باید سخنرانی های اعضای بانک مرکزی اروپا را نیز زیر نظر داشته باشند. ایزابل اشنابل، عضو هیئت اجرایی امروز سخنرانی خواهد کرد. رهنمودهای رو به جلو در مورد اهداف سیاست پولی می تواند شمارنده قیمت را حرکت دهد.

تقویم اقتصادی انگلستان

برای پوند، روز آرامی در پیش است. گزارش های BoE و کاترین مان عضو MPC در کانون توجه قرار خواهند گرفت. اظهارات هاوکیش از یک شکست به بالا حمایت می کند.
هیچ شاخص اقتصادی در بریتانیا وجود ندارد که سرمایه گذاران در نظر بگیرند. با این حال،  بانک انگلستان آخرین گزارش های اعتبار مصرف کننده و سیاست مالی و گزارش ها را منتشر خواهد کرد.

 

گزارش اعتبار مصرف کننده احتمالاً سود بیشتری را به خود جلب خواهد کرد و BoE باید تأثیر افزایش نرخ بهره را بر استقراض و هزینه مصرف کننده ارزیابی کند.
با این حال، تورم بالا و اقتصاد بریتانیا انعطاف‌پذیرتر از حد انتظار، از سیاست‌های بیشتر برای مهار تورم حمایت می‌کند. روز دوشنبه، بیلی، رئیس بانک انگلستان، خاطرنشان کرد که در صورت تداوم فشارهای تورمی، BoE نرخ بهره را بالاتر خواهد برد. نرخ تورم سالانه بریتانیا در ماه فوریه به طور غیرمنتظره ای به 10.4 درصد افزایش یافت.

امروز، کاترین مان، عضو کمیته سیاست پولی، در کنفرانس تورم و سیاست پولی سخنرانی خواهد کرد. راهنمایی پیش رو در مورد سیاست پولی برای مبارزه با فشارهای تورمی چسبنده، نمودار قیمت را به حرکت در می آورد.

تقویم اقتصادی امریکا

با نگاهی به نشست ایالات متحده، این یک روز آرام در تقویم اقتصادی ایالات متحده است. بخش مسکن در کانون توجه قرار خواهد گرفت و فروش مسکن در انتظار پایان است. با توجه به تمرکز بازارها بر اهداف سیاست پولی فدرال رزرو، ارقام باید تأثیر محدودی بر دلار آمریکا داشته باشند.

با این حال، روز دوم شهادت در کاپیتول هیل و صحبت های فدرال رزرو می تواند روند کوتاه مدت را تغییر دهد. هشدارهای مربوط به بحران اعتباری بردلار سبز تاثیر می گذارد.

سرمایه گذاران همچنین باید صحبت های فدرال رزرو در مورد سیاست های پولی و اقتصاد ایالات متحده را زیر نظر داشته باشند.

تگ ها :

  رای خود را به این مطلب ثبت کنید

  0 رای (NaN)
  لطفا نظر خود را درباره این مطلب بنویسید