Your browser does not support JavaScript!

اکنون دارایی های امن کدام ها هستند؟

اکنون دارایی های امن کدام ها هستند؟

عملکرد دیروز یک واگرایی را بین آنچه دارایی های امن می نامیم نشان داد. DXY، US10Y، S&P 500 و Oil در قلمرو قرمز قرمز و طلا در قلمرو سبز معامله شدند.
در ماه‌های گذشته، طلا را یک دارایی پرخطر می‌نامیدیم، زیرا دارایی بدون بازده است و نرخ‌ها در مسیر صعود قرار داشتند، بنابراین ترجیح سرمایه‌گذار برای نگهداری دارایی بدون بازده نبود. به عبارت ساده تر، وقتی تورم بالا است و در حال انقباض است، طلا یک دارایی پر ریسک است.

 

دارایی ایمن.png

 

چه چیزی تغییر کرده است؟

قبلا وضعیت اقتصادی خوب بود. مصرف خانوار انعطاف پذیر است، نیروی کار کم است و رشد هنوز نشان دهنده رکود نیست. بنابراین، سیاست هاوکیش در بازی بود. پس از مشکلات در بخش بانکی، اقتصاد در معرض خطر است. سرمایه گذاران وحشت کردند و فروش سهام و هجوم به اوراق قرضه امن ترین راهبردها بود. طلا نقش پناهگاه امنی را نسبت به DXY ایفا کرد، زیرا انتظارات برای تصمیم بعدی فدرال رزرو نامشخص است. (حتی پس از داده‌های CPI)
همانطور که پاول اخیرا گفته است، اگر تورم همچنان ثابت بماند، ممکن است فدرال رزرو تمایلی به رفتار تهاجمی نداشته باشد، زیرا افزایش تهاجمی نرخ در حال حاضر خطر قابل توجهی برای اقتصاد در چنین آشفتگی است. اگر تورم برخی ارقام خنک کننده را نشان دهد، فدرال رزرو آرامش بیشتری خواهد داشت. هر دو سناریو برای دلار بد هستند.

 

دلایل محکم.png
تبلیغات

 

طلا عملکرد مثبتی از خود نشان داد و نقش قدیمی خود را به عنوان یک دارایی امن برای مدتی احیا کرد. در زمان عدم اطمینان، طلا می درخشد. به شرط آنکه تورم دیگر داستان یا مشکل اصلی نباشد. این نقش قرار است پس از کنترل تورم غالب شود. عدم اطمینان فعلی بازارها و فدرال رزرو این نقش را آشکار کرد. چگونگی توسعه احساسات طی چند روز آینده تعیین خواهد کرد که کدام دارایی پناهگاه امن خواهد بود.

رای خود را به این مطلب ثبت کنید

2 رای (3.0)
لطفا نظر خود را درباره این مطلب بنویسید