Your browser does not support JavaScript!

در حالی که سرمایه گذاران برای فدرال رزرو تهاجمی تر آماده می شوند، سهام آسیا و اقیانوسیه سقوط کرد

در حالی که سرمایه گذاران برای فدرال رزرو تهاجمی تر آماده می شوند، سهام آسیا و اقیانوسیه سقوط کرد

سهام آسیا-اقیانوسیه احتمالاً تا زمانی که سرمایه‌گذاران انتظار اقدامات هاوکیش را از فدرال رزرو داشته باشند، کاهش خواهند یافت.

شاخص‌های عمده سهام آسیا-اقیانوسیه در روز چهارشنبه به دنبال پیشروی نزولی وال استریت، پس از گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات متحده در ماه آگوست، به شدت کاهش یافتند.

در ساعت 9:00 به وقت تهران، شاخص Nikkei 225 ژاپن با  659.45 واحد کاهش یا -2.30 درصد، در نرخ 27955.18  معامله شد. شاخص هانگ سنگ در هنگ کنگ 2.59 درصد کاهش یافته است در حالی که شانگهای کامپوزیت سرزمین اصل چین 1.02 درصد کاهش یافته است. در استرالیا، S&P/ASX

200 2.47 درصد سقوط کرد.

 

chart.jpg

 

در روز سه‌شنبه در وال استریت، شاخص صنعتی داوجونز 1276.37واحد یا 3.94 درصد کاهش یافت و در نرخ 31104.97 بسته شد. شاخص S&P 500 با 4.32 درصد کاهش به نرخ 3932.69 رسید و NASDAQ Composite  نیز 5.16درصد از دست داد تا روز را در نرخ11633.57 به پایان برساند. همه

شاخص های سهام اصلی با جهش نرخ بازدهی خزانه‌داری 2 ساله آمریکا که به 3.79 درصد رسید، که بالاترین سطح از سال 2007 بود، واکنش نشان دادند.

سرمایه گذاران آسیا-اقیانوسیه، سهام پرریسک را با افزایش غافلگیر کننده تورم ایالات متحده کاهش می دهند.

هزینه مصرف‌کننده در ایالات متحده به طور غیرمنتظره‌ای در ماه آگست افزایش یافت و تورم زمینه‌ای در بحبوحه افزایش هزینه‌های اجاره و مراقبت‌های بهداشتی شتاب گرفت و تا به فدرال رزرو کمک کند تا چهارشنبه آینده سومین افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره را ارائه دهد.

نرخ تورم به‌طور شگفت‌انگیزی علی‌رغم کاهش زنجیره‌های عرضه جهانی بود، به افزایش قیمت‌ها در اوایل سال اشاره کرد. با وجود بازار کار انعطاف‌پذیر، که از رشد شدید دستمزدها حمایت می‌کند، تورم احتمالاً به اوج خود نرسیده است و فدرال رزرو را برای مدتی در مسیر سیاست پولی تهاجمی نگه

داشته استخواهد شد.

بر اساس گزارش CME FedWatch ردیاب صندوق های آتی صندوق‌های فدرال، برخی معامله‌گران اکنون انتظار دارند نرخ بهره فدرال رزرو ایالات متحده را در نشست ماه سپتامبر یک درصد افزایش یابد

احتمال افزایش یک درصد نرخ بهره از 0 درصد به 33 درصد افزایش یافت و شانس افزایش 75صدم درصد از 91 درصد روز قبل به 67 درصد کاهش یافت.

اقتصاددانان در Nomura هم اکنون انتظار دارند یک درصد کامل نرخ های بهره افزایش یابد.

 

fedwatch.jpg

 

 

چشم انداز کوتاه مدت

اندازه نزول روز سه شنبه در وال استریت و در منطقه آسیا-اقیانوسیه، شاخص ها را در برابر یک جهش فنی آسیب پذیر می کند، اما این تغییرات بنیادی را تغییر نمی دهد.

سرمایه گذاران در هر دو منطقه امیدوار بودند که رشد انعطاف پذیر و کاهش تورم محیط ریسک پذیری بهتری را ایجاد کند، اما این شرایط تا قبل از انتشار داده های CPI ایالات متحده در ساعت 17:00 به وقت تهران در  روز سه شنبه وجود داشت.

در آن زمان محیط تغییر کرد و اکنون جامعه سرمایه‌گذار جهانی معتقد است که اقتصاد ایالات متحده هنوز خیلی داغ است. در حالی که نشانه‌های واضحی از کندی در بازار کار ایالات متحده وجود ندارد،  تورم همچنان یک مشکل بزرگ است، همه انتظارها بر این است که فدرال رزرو اعلام کند در تلاش خود برای افزایش شدید نرخ‌ها برای کاهش تورم هر اقدامی را انجام خواهد داد.

سهام آسیا-اقیانوسیه و همچنین سهام ایالات متحده احتمالاً تا زمانی که سرمایه گذاران انتظارات افزایش یک درصد نرخ های بهره را در بازار، قیمت گذاری کنند، کاهش خواهند یافت.

علاوه بر این، سرمایه‌گذاران نیز به احتمال رکود در ایالات متحده و جهانی نگاهی جدی خواهند داشت، زیرا فدرال رزرو باید به افزایش نرخ‌ها ادامه دهد تا زمانی که نرخ تورم کاهش پیدا کند. فدرال رزرو در تلاش برای پایین آوردن تورم، خطرات رکورد اقتصادی را خواهد داشت.

تگ ها :

    رای خود را به این مطلب ثبت کنید

    0 رای (NaN)
    لطفا نظر خود را درباره این مطلب بنویسید