Your browser does not support JavaScript!

حرکات شاخص دکس با انتظارات از گزارش مشاغل ایالات متحده تنظیم شده است.

حرکات شاخص دکس با انتظارات از گزارش مشاغل ایالات متحده   تنظیم شده است.

پس از نزول پنج‌شنبه، گزارش مشاغل ایالات متحده باید با گزارش غیرکشاورزی ADP مقابله کند تا از بازگشت DAX پشتیبانی کند و انتظارات هاوکیش فدرال رزرو را تسهیل کند.

دیروز یک جلسه پنجشنبه نزولی برای DAX بود که 2.57 درصد کاهش یافت. پس از افت 0.63 درصدی در روز چهارشنبه، DAX روز را در 15529 به پایان رساند. به طور قابل توجهی، DAX برای اولین بار از 5 آوریل از زیر 15500 نزول کرد.

 

dax.png
نمودار روزانه شاخص دکس

 

 

یک تقویم آرام اقتصادی آسیایی، سرمایه گذاران را به تحلیلصورتجلسه هاوکیش FOMC، افزایش تنش های تجاری چین و آمریکا و سفر جانت یلن به پکن واداشت.

شاخص‌های اقتصادی بهتر از حد انتظار آلمان نتوانستند در آستانه نشست شلوغ ایالات متحده از شاخص دکس حمایت کنند.

شاخص‌های اقتصادی ایالات متحده شرط‌ها را برای افزایش متوالی نرخ بهره فدرال رزرو در ماه‌های جولای و سپتامبر افزایش داد و دارایی‌های پرریسک‌تر را در معرض خطر قرار داد. شاخص کامپوزیت NASDAQ 0.82٪ کاهش یافت و Dow و S&P 500 به ترتیب 1.07٪ و 0.79٪ ضرر کردند.

 

سهام وال استریت.png

 

با توجه به CME FedWatch Tool، احتمال افزایش ۲۵ نقطه ای نرخ بهره فدرال رزرو در جولای به ۹۱.۱ درصد در مقابل ۹۰.۵ درصد در روز چهارشنبه رسید. به طور قابل توجهی، احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو به 5.75 درصد در ماه سپتامبر به 26.4 درصد رسید، از 18.1 درصد در روز چهارشنبه.

صورتجلسه فدرال رزرو آمریکا بر آمار آلمان سایه افکند

دیروز یک جلسه پنجشنبه شلوغی بود که شاخص های اقتصادی آلمان و ایالات متحده در کانون توجه بودند.

سفارشات کارخانه آلمانی تحت تاثیر قرار گرفتن در جلسه اروپایی قرار گرفت. سفارشات کارخانه در ماه مه 6.4 درصد در مقابل 0.2 درصد افزایش در آوریل افزایش یافت. اقتصاددانان افزایش 1.2 درصدی سفارشات کارخانه را پیش بینی کردند.

ارقام خرده‌فروشی منطقه یورو تحت تأثیر قرار نگرفت، زیرا هزینه‌های مصرف‌کننده در ماه می متوقف شد. اقتصاددانان رشد 0.2 درصدی در خرده فروشی را پیش بینی کردند.

با این حال، تغییر اشتغال غیرکشاورزی ADP ایالات متحده و اعداد PMI غیر تولیدی ، DAX را عمیقاً وارد قلمرو قرمز  کرد.

ADP افزایش 497 هزار نفری در اشتغال غیرکشاورزی را گزارش کرد و PMI غیر تولیدی ISM از 50.3 به 53.9 افزایش یافت. اقتصاددانان افزایش 228 هزار نفری در اشتغال غیرکشاورزی و PMI غیر تولیدی ISM را به 51.0 پیش بینی کردند.

سایر آمارها شامل ادعاهای بیکاری در ایالات متحده و فرصت های شغلی JOLTs در ایالات متحده بود. با این حال، سرمایه گذاران پیش از گزارش مشاغل ایالات متحده در روز جمعه، این آمار را کنار گذاشتند.

 

سایر محرک های بازار

دیروز همچنین یک جلسه پنجشنبه نزولی برای بخش خودرو بود. BMW 3.90 درصد سقوط کرد و گروه مرسدس بنز و Continental AG به ترتیب 2.92 درصد و 2.47 درصد زیان دیدند. پورشه و فولکس واگن نیز با افت به ترتیب 1.85 و 1.83 درصد دچار مشکل شدند.

همچنین برای بانک ها یک جلسه نزولی بود. Commerzbank 1.71% کاهش یافت و Deutsche Bank 4.34% کاهش یافت.

با این حال، Vonovia و Adidas بدترین عملکرد را داشتند، به ترتیب با ضرر 7.37٪ و 5.55٪. ناآرامی اتاق هیئت به عقب نشینی آدیداس کمک کرد.

رویدادهای پیش رو

در تقویم اقتصادی اروپا، روز نسبتاً شلوغی در پیش است. ارقام تولید صنعتی آلمان برای ماه می در اوایل نشست اروپا مورد توجه قرار خواهد گرفت.

اقتصاددانان پیش بینی کردند تولید صنعتی در ماه می 0.1 درصد کاهش یابد.

با توجه به اقتصاد آلمان، سرمایه گذاران باید صحبت های بانک مرکزی اروپا را در طول روز زیر نظر داشته باشند. لوئیس دی گویندوس، عضو هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا و کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، امروز در تقویم حضور دارند.

این یک روز بزرگ در تقویم اقتصادی ایالات متحده است. مشاغل بسیار مهم ایالات متحده نقطه کانونی خواهند بود. افزایش حقوق و دستمزدهای غیرکشاورزی و رشد دستمزدها بیش از حد انتظار می‌تواند از چشم‌انداز سیاست‌های پولی فدرال رزرو پس از تابستان خشن‌تر حمایت کند. انتظار میرود نزول دکس تا انتشار داده های ایالات متحده ادامه داشته باشد.

تگ ها :

    رای خود را به این مطلب ثبت کنید

    0 رای (NaN)
    لطفا نظر خود را درباره این مطلب بنویسید