Your browser does not support JavaScript!

تقویم اقتصادی 7 آپریل 2023 رویترز

تقویم اقتصادی 7 آپریل 2023 رویترز

تقویم اقتصادی.png

تقویم اقتصادی اروپا

روز بزرگی برای یورو است. در حالی که بازارهای اروپایی بسته هستند، هیچ شاخص اقتصادی برای سرمایه گذاران وجود ندارد.

تعطیلات و فقدان آمار سرمایه گذاران را وادار می کند تا آخرین شاخص های اقتصادی آلمان و ایالات متحده را در نظر بگیرند. در حالی که اعداد از آلمان قابل توجه بوده است، داده های بازار کار ایالات متحده نگرانی از رکود ایالات متحده را افزایش داده است.

روز چهارشنبه، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا در مورد تورم اینگنه صحبت کرد:

 

"من به بخش غذا نگاه می کنم، جایی که در آن فشار تورم احتمالاً شدیدترین حالت است. و اکنون نیز در حال افزایش است. من فکر نمی‌کنم که هنوز در اوج تورم مواد غذایی هستیم، هنوز به آنجا نرسیده‌ایم، اما پیش‌بینی می‌شود که امسال کاهش یابد."

 

بر اساس ارقام اولیه، غذا، الکل و تنباکو بالاترین نرخ سالانه را با 15.4 درصد در مقابل 15.0 درصد در ماه فوریه داشتند.

روز پنجشنبه، جیمز بولارد، عضو FOMC نیز در مورد تورم صحبت کرد و گفت:

 

"ما راه درازی در پیش داریم و من فکر می‌کنم که تورم در آینده پایدار خواهد بود. بازگرداندن تورم به هدف 2 درصد دشوار خواهد بود ... بنابراین ما باید در آن باقی بمانیم تا فشار وارد کنیم تا مطمئن شویم که تورم دوباره پایین می آید."

 

در نهایت، آمار و دیدگاه ها در مورد تورم و سیاست پولی به نفع یورو در روز پنجشنبه بود.

تقویم اقتصادی انگلستان

برای GBP روز آرامی در پیش است و بازارهای اصلی برای جمعه بسته هستند.
هیچ شاخص اقتصادی بریتانیا برای سرمایه گذاران وجود ندارد، زیرا بازارهای بریتانیا برای جمعه خوب بسته هستند. اقتصاد بریتانیا انعطاف پذیرتر شده است و از بازگشت پوند/دلار به 1.25 دلار حمایت می کند. با این حال، اظهار نظر داویش BoE منجر به عقب نشینی به کمتر از 1.2450 دلار قبل از گزارش امروز US Jobs شد.

روز سه شنبه. سیلوانا تنریرو، عضو MPC درباره کاهش زودتر و سریع‌تر نرخ‌ها صحبت کرد. تنریرو روز چهارشنبه نیز در کانون توجه قرار گرفت و در مورد تأثیر افزایش مداوم هزینه های تأمین مالی بانکی بر اقتصاد بریتانیا بحث کرد.

 

دلایل محکم.png

تقویم اقتصادی امریکا

با نگاهی به نشست ایالات متحده، این یک روز شلوغ در تقویم اقتصادی ایالات متحده است. گزارش مشاغل بسیار مهم ایالات متحده مورد توجه قرار خواهد گرفت.

ارقام بازار کار نگرانی از رکود اقتصادی ایالات متحده در این هفته را افزایش داد. با این حال، صحبت های تندرو فدرال رزرو تاکید بیشتری بر گزارش امروز دارد. اعداد ضعیف ترس از رکود اقتصادی را تشدید می کند، در حالی که یک گزارش مشاغل بالاتر از حد انتظار احتمالاً احتمال افزایش مجدد نرخ بهره فدرال رزرو را افزایش می دهد.

سرمایه گذاران همچنین باید صحبت های فدرال رزرو در مورد سیاست های پولی و اقتصاد ایالات متحده را زیر نظر داشته باشند.

 

تگ ها :

    رای خود را به این مطلب ثبت کنید

    0 رای (NaN)
    لطفا نظر خود را درباره این مطلب بنویسید