Your browser does not support JavaScript!
نماشا

تقویم اقتصادی 30 مارس 2023 رویترز

تقویم اقتصادی 30 مارس 2023 رویترز

تقویم اقتصادی آسیا

پنج شنبه آرامی برای ـنتی پودین ها است. هیچ آمار اقتصادی برای بررسی بازارها وجود ندارد. فقدان آمار باعث می شود که شاخص های اقتصادی اخیر و نظرات بانک مرکزی طنین انداز شود.

اعداد اخیر تولید ناخالص داخلی نیوزلند و ارقام تورم استرالیا از توقف در جبهه سیاست پولی انقباضی حمایت می کنند.

ترس از رشد ضعیف اقتصادی در چین و تهدید بحران اعتباری جهانی ناشی از افزایش همزمان نرخ بهره بانک‌های مرکزی بر روحیه نزولی سنتیمنت می افزاید. تاثیر افزایش نرخ ها در سیستم بانکی مشهود است اما هنوز به اقتصادهای مربوطه ضربه نزده است.

 

تقویم اقتصادی.jpg

تقویم اقتصادی ناحیه یورو

برای یورو/دلار آمریکا روز شلوغی در پیش است. اعداد تورم آلمان تاثیرگذار خواهند بود.
در اوایل جلسه اروپا، ارقام اولیه تورم برای اسپانیا قبل از ارقام نظرسنجی تجاری و مصرف کننده منطقه یورو مورد توجه قرار خواهند گرفت.

ما انتظار داریم که هر دو مجموعه اعداد مورد توجه قرار گیرند.
با این حال، اعداد اولیه تورم آلمان احتمالا محرک اصلی خواهد بود. اقتصاددانان پیش بینی می کنند که نرخ تورم سالانه آلمان از 8.7 درصد به 7.3 درصد کاهش یابد. اعداد ضعیف تر از حد انتظار می توانند به بانک مرکزی اروپا اجازه دهند تا دکمه توقف افزایش نرخ بهره را بزند. در ماه مارس، بانک مرکزی اروپا از تغییر سیاست‌ها به رویکردی وابسته به داده‌ها خبر داد.

با توجه به داده های تورم، سرمایه گذاران باید سخنرانی های اعضای بانک مرکزی اروپا را نیز در نظر بگیرند. صحبت از یک جلسه شورای عمومی می تواند قبل از انتشار بولتن اقتصادی ECB جلب توجه کند. بولتن اقتصادی ECB نظرات بانک مرکزی اروپا را در مورد چشم انداز اقتصادی و خطرات نزولی به اشتراک خواهد گذاشت.

 

دلایل محکم.png
تبلیغات

 

 

تقویم اقتصادی انگلستان

برای پوند استرلینگ، روز آرامی در پیش است. هیچ آماری برای توجه سرمایه گذاران پوند وجود ندارد.
فقدان شاخص‌های اقتصادی، پوند را در اوایل روز در اختیار سنتیمنت بازار قرار می‌دهد. با نزدیک شدن به پایان سه ماهه اول، آخرین مجموعه از شاخص های اقتصادی بریتانیا از موضع هاوکیش تر BoE در مورد سیاست های پولی حمایت می کند.

با این حال، BoE هیچ سیگنالی مبنی بر نیاز به حرکت مجدد افزایش نرخ بهره نداده است، با آخرین بحران بانکی که نیاز به ارزیابی تأثیر سیاست های پولی هاوکیش را برجسته می کند، BoE ممکن است در حال بررسی یک مکث در اقدامات خود باشد، افزایش بیشتر در فشار تورمی، BoE را مجبور به اقدام خواهد کرد.

پس از افزایش نرخ بهره در ماه مارس، بانک نسبت به نیاز به تشدید بیشتر در صورت تداوم فشارهای تورمی هشدار داد.

تقویم اقتصادی امریکا

با نگاهی به نشست ایالات متحده، این روز شلوغ تری در تقویم اقتصادی ایالات متحده است. ادعاهای اولیه بیکاری ایالات متحده و اعداد تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم در کانون توجه قرار خواهند گرفت.

بدون بازنگری اساسی در اعداد تولید ناخالص داخلی Q4، ادعاهای اولیه بیکاری باید بر دلار آمریکا تأثیر بگذارد. اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کنند که آمار اولیه بیکاری از 191 هزار به 196 هزار افزایش یابد. با این حال، زیر 200 هزار نفر همچنان منعکس کننده شرایط بسیار سخت بازار کار است.

سرمایه گذاران همچنین باید صحبت های فدرال رزرو در مورد سیاست های پولی و اقتصاد ایالات متحده را زیر نظر داشته باشند.

 

تگ ها :

    رای خود را به این مطلب ثبت کنید

    0 رای (NaN)
    لطفا نظر خود را درباره این مطلب بنویسید