Your browser does not support JavaScript!

تقویم اقتصادی 1 مارس 2023 رویترز

تقویم اقتصادی 1 مارس 2023 رویترز

تقویم.png

 

تقویم اقتصادی اروپا

روز شلوغی برای ناحیه یورو است. شاخص‌های PMI بخش خصوصی، خرده‌فروشی آلمان و اعداد تورم آلمان، جهت‌گیری را قبل از جلسه ایالات متحده نشان خواهند داد.
در اوایل جلسه اروپا، ارقام خرده فروشی آلمان توجه زیادی را به خود جلب خواهد کرد. با توجه به اینکه بانک مرکزی اروپا انتظار افزایش مصرف را بر اساس تورم ملایم تر دارد، اعداد ضعیف چشم انداز اقتصادی خوش بینانه تر را زیر سوال می برد.

با این حال، تولید اعداد PMI از ایتالیا و اسپانیا و PMI نهایی از فرانسه، آلمان و منطقه یورو نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت. برای جابجایی قیمت، انتظار تجدید نظر در اعداد اولیه را داشته باشید.
در یک جلسه شلوغ، اعداد اولیه تورم آلمان برای ماه فوریه نیز نیاز به بررسی دارند. افزایش غیرمنتظره فشارهای تورمی آلمان باعث افزایش تقاضا برای یورو خواهد شد.

در آخرین بولتن اقتصادی بانک مرکزی اروپا، بانک مرکزی اروپا خاطرنشان کرد که افزایش رشد دستمزدها و کاهش تورم قیمت انرژی باید از دست رفتن قدرت خرید را کاهش دهد و از مصرف حمایت کند. برای حمایت از چشم انداز بانک مرکزی اروپا در مورد مصرف، اعتماد مصرف کننده باید بهبود یابد. افزایش فشارهای تورمی و رکود در خرده فروشی این نظریه را به چالش میکشد.

پس از آخرین آمار، سرمایه گذاران باید سخنرانی های اعضای بانک مرکزی اروپا را زیر نظر داشته باشند. با این حال، با توجه به اینکه امروز هیچ عضوی از هیئت اجرایی ECB در تقویم وجود ندارد، سرمایه گذاران باید نظرات اعضای هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا را با رسانه ها دنبال کنند.

پیش از جلسه اروپا، اعداد PMI چین در ماه فوریه از دارایی های پرریسک تر  حمایت کردند. PMI بسیار مهم Caixin Manufacturing از 49.2 به 51.6 در مقابل 50.2 پیش بینی شده افزایش یافت.

 

دلایل محکم.png
تبلیغات

تقویم اقتصادی انگلستان

این نشست روز شلوغی برای پوند است و داده‌های بخش مسکن و تولید در تمرکز است. با این حال، بیلی، فرماندار BoE ممکن است حرف آخر را بزند.
ارقام قیمت مسکن و اعداد نهایی PMI تولید برای ماه فوریه امروز بعدازظهر مورد توجه قرار خواهند گرفت. در حالی که اعداد قیمت مسکن مورد توجه قرار خواهند گرفت، ما انتظار داریم که بازنگری در نظرسنجی PMI تأثیر بیشتری داشته باشد.

طبق بررسی اولیه، PMI تولید از 47.0 به 49.2 افزایش یافت. یک بازنگری رو به بالا به بالای 50.0 پشتیبانی برای پوند را ارائه می دهد. با این حال، سرمایه گذاران باید مولفه های جزئی، از جمله قیمت نهاده (شامل رشد دستمزد)، تورم قیمت تولید، و سفارشات جدید را در نظر بگیرند.
در حالی که آمار مورد توجه قرار می گیرد، سخنرانی های اعضای کمیته سیاست پولی نیاز به بررسی دارد. اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، در کنفرانس بحران هزینه زندگی سخنرانی خواهد کرد. منتظر نظرات مربوط به تورم، اقتصاد و سیاست پولی باشید تا شماره را جابجا کنید.

تقویم اقتصادی ایالات متحده

روز شلوغ تری در تقویم اقتصادی ایالات متحده مشاهده میشود. اعداد PMI تولید برای ماه فوریه در کانون توجه قرار خواهند گرفت. ما انتظار داریم که PMI تولید ISM نفوذ بیشتری داشته باشد.

به دنبال آخرین دور از شاخص های اقتصادی، سرمایه گذاران همچنین باید صحبت های اعضای FOMC را زیر نظر داشته باشند. در هفته‌های اخیر، شرط‌بندی‌ها در مورد یک مسیر هاوکیشتر نرخ بهره فدرال رزرو بازارها را تحت تأثیر قرار داده است. تفسیر هاوکیش بر جفت ارزهای وابسته به دلار امریکا تاثیر می گذارد.

 

تگ ها :

    رای خود را به این مطلب ثبت کنید

    0 رای (NaN)
    لطفا نظر خود را درباره این مطلب بنویسید