Your browser does not support JavaScript!

تقویم اقتصادی۲۶می۲۰۲۳رویترز

تقویم اقتصادی۲۶می۲۰۲۳رویترز

ارقام خرده فروشی استرالیا امروز صبح ناامید کننده بود که منعکس کننده اثرات افزایش تورم و محیط نرخ بهره بر مصرف است. نظرات بانک مرکزی اروپا، شاخص های اقتصادی ایالات متحده و اخبار مربوط به سقف بدهی ایالات متحده امروز در کانون توجه قرار خواهند گرفت.

تقویم اقتصادی آسیا

در تقویم اقتصادی آسیا، صبح نسبتا شلوغی بود. تورم ژاپن و ارقام خرده فروشی استرالیا در کانون توجه بودند. در حالی که اعداد تورم از توکیو مورد توجه قرار گرفتند، اعداد خرده فروشی استرالیا تأثیر بیشتری داشتند.

خرده فروشی در ماه آوریل در مقابل رشد پیش بینی شده 0.3 درصدی متوقف شد. خرده فروشی در ماه مارس 0.4 درصد افزایش یافت.

 

switzerland-inflation-cpi.png

پس از آخرین افزایش نرخ بهره 25 صدم درصدی RBA در ماه می، خرده فروشی ضعیف تر از حد انتظار فشار بر RBA را کاهش می دهد. با این حال، فشارهای تورمی باید بیشتر کاهش یابد تا سیگنالی برای پایان دادن به چرخه انقباض سیاست پولی RBA باشد.

 

تقویم اقتصادی.png

تقویم اقتصادی اروپا

برای EUR روز آرامی در پیش است. امروز هیچ شاخص اقتصادی منطقه یورو وجود ندارد که EUR را در جهت می دهد.

فقدان شاخص‌های اقتصادی باعث می‌شود که یوروپیش از نشستن آمریکا در اختیار سنتمینت بازار قرار بگیرد.

فیلیپ لین، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا و آندریا انریا، عضو هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا، امروز در تقویم حضور دارند. فیلیپ لین در یک میزگرد درباره سرعت بازگشت تورم به هدف شرکت خواهد کرد که احتمالاً توجه زیادی را به خود جلب خواهد کرد.

تقویم اقتصادی انگلستان

خرده فروشی بریتانیا در ماه آوریل افزایش یافت. به دنبال اعداد بالاتر از حد انتظار تورم اصلی، BoE ممکن است نیاز داشته باشد چشم انداز هاوکیش تری را در نظر بگیرد.

به دنبال افزایش تورم اصلی بریتانیا در ماه آوریل، ما انتظار داشتیم حساسیت به ارقام خرده فروشی افزایش یابد. افزایش بیش از حد انتظار در خرده‌فروشی، فشار تورمی را تقویت می‌کند و به بانک انگلستان دلیل بیشتری می‌دهد تا چشم‌انداز سیاست هاوکیش تری داشته باشد.

 

خرده فروشی انگلستان.png

تقویم اقتصادی امریکا

با نگاهی به نشست ایالات متحده، این یک روز شلوغ در تقویم اقتصادی ایالات متحده است. سفارشات اصلی کالاهای بادوام، شاخص قیمت اصلی PCE، هزینه/درآمد شخصی، و اعداد احساسات مصرف‌کننده میشیگان در کانون توجه قرار خواهند گرفت.

ما انتظار داریم که اعداد شاخص قیمت Core PCE بیشترین تأثیر را داشته باشند. تورم ثابت به شرط بندی برای افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره فدرال رزرو در جون دامن می زند و انتظارات برای کاهش نرخ بهره در نیمه دوم سال را کاهش می دهد.

اقتصاددانان پیش بینی کردند که شاخص قیمت اصلی PCE در آوریل 4.6 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل در مقابل 4.6 درصد در مارس افزایش یابد.

بر اساس گزارش CME FedWatch Tool، احتمال افزایش ۲۵ نقطه ای نرخ بهره فدرال رزرو در جون از ۳۶.۴ درصد به ۵۲.۲ درصد در روز پنجشنبه افزایش یافت. اعداد بهتر از حد انتظار بازار کار و تولید ناخالص داخلی از تغییر در احساسات قبل از اعداد تورم امروز حمایت کردند.

 

انتظارات از نرخ های بهره فدرال رزرو.png

 

تگ ها :

    رای خود را به این مطلب ثبت کنید

    0 رای (NaN)
    لطفا نظر خود را درباره این مطلب بنویسید