محرک های فاندامنتال ارزها

چشم انداز سیاست

فهرست مطالب:

استرالیا (صعودی نسبی)

1- تحولات مربوط به چشم انداز ریسک جهانی.

AUD به عنوان ارز با ضریب بتا بالا، در حالی که سهامداران از مناطق امن به سمت دارایی های با ریسک و بازدهی بالاتر رفته اند، از چشم انداز بهبود یافته بازار در ماه های اخیر بهره مند شده است. به عنوان یک ارز دوره ای، AUD به دلیل همراهی با سایر سرمایه های دوره ای، از روند صعودی برخوردار بود. در حالی که اکثر فعالان بازار به مرحله بهبودی پس از رکود اقتصادی فکر می کنند. تا زمانی که انتظارات برای اقتصاد جهانی مثبت باقی می ماند چشم انداز کلی مثبت سنتیمنت ریسک پذیری برای AUD در میان مدت حمایتی است.

2. چشم انداز سیاست های پولی برای RBA

RBA در جولای مورد انتظار خود تصویری کاملاً مختلط ترسیم کرد. نرخ ها را بدون تغییر نگه داشته. و آوریل 2024 را به عنوان اوراق قرضه برای هدف بازده 3 ساله نگهداری می کنند. وقتی که نوبت به QE می رسد، آنها را دستخوش تغییر بیشتری می کنند. این بانک خریدها را نسبت به 5 میلیارد دلار استرالیا به 4 دلار استرالیا کاهش داده. و خریدها را تا اواسط ماه نوامبر ادامه خواهد داد. و در آن حین آنها تصمیم خواهند گرفت که مسیر خرید برای دارایی هایشان چگونه خواهد بود.

در حالی که این بانک گفت كه كاهش خریدها منعكس كننده پیشرفت اقتصادی است. ولی رئیس جمهور همچنان در اظهارنظرهای دیگر منعطف تر بود. وی اظهار داشت كه سناریوی اصلی آنها همچنان باقی مانده است. كه شرایط افزایش نرخ بهره فقط تا سال 2024 تأمین می شود. نکات مثبت را می پذیرد. اما می خواهد تا آنجا که ممکن است سیاست های تسهیلی ایجاد کند.

در حال حاضر، معنای این برای ما این است که داده های ورودی بسیار مهم خواهد بود. زیرا بازار از آنها به عنوان شاخصی برای تعیین مسیر خرید دارایی منتهی به جلسه نوامبر استفاده خواهد کرد.

3. تحولات اقتصادی و بهداشتی کشور

دو عامل منفی بالقوه وجود دارد که باید آنها را در رادار خود نگه داریم. اول، در حالی که استرالیا ویروس را تحت کنترل دارد، قرنطینه های اخیر به دلیل انواع جدید می توانند در صورت عدم توانایی در مهار این ویروس ها، مشکلاتی را ایجاد کنند. در مرحله دوم، با 39.1 درصد صادرات استرالیا به چین، بهبود جدی در چین تقاضای زیادی برای کالاهای استرالیا، به ویژه سنگ آهن (بزرگترین صادرات استرالیا) را شاهد بود. در روز جمعه، با این وجود PBoC با کاهش RRR 0.5 درصدی بازارها را شگفت زده کرد.

اساساً سیاست را کاهش داد و 100 میلیارد دلار نقدینگی آزاد کرد. در حالی که محرک های بیشتر AUD مثبت هستند، این سوال را ایجاد می کند که چرا این حرکت مورد نیاز است.

به عبارت دیگر، چه مشکلی در اقتصاد وجود دارد که اطمینان حاصل شود PBOC در خلاف جهت سایر بانکهای مرکزی جهان عمل می کند. اگر محرک اضافی برای بازگشت دوباره اقتصاد به مرحله کافی باشد، ما باید نگران این مسئله باشیم. اما اگر محرک بیشتری لازم باشد، می تواند سوالاتی را در مورد چین و اقتصاد جهانی ایجاد کند، به عنوان کشوری با اقتصاد اول و خروجش از این ویروس.

کانادا (صعودی)

1-چشم انداز سیاست های پولی

در نشست ماه آوریل BoC گمانه زنی های بازار مبنی بر شروع کاهش کیفیت QE را تأیید کرد. و با کاهشی 1 میلیارد دلاری روند خود را در هفته دنبال کرد. همچنین با ارائه پیش بینی افزایش نرخ بهره به سال 2022 از سال 2023 میلادی، شیب تند و تیز گرفتند. این امر باعث شد BoC اولین بانک مرکزی بزرگ باشد که از سیاست فوق العاده آسان پس از همه گیری دور شد.

تا زمانی که چشم انداز اقتصادی مطابق با انتظارات بانک توسعه یابد، انتظار می رود که آنها با کاهش نرخ QE و روند افزایشی در سال 2022 به سیاست عادی خود ادامه دهند.

با این حال، بانک افزایش قیمت CAD را طی چند ماه گذشته مورد توجه و ادامه قرار داده است. این می تواند “تأثیر مهمی بر چشم انداز آن و نحوه تنظیم سیاست پولی” داشته باشد. حتی اگر این روند صعودی برای CAD را تغییر ندهد، به این معنی است که افزایشات سریع بیشتر می تواند باعث نگرانی بانک شود

2. ارز مرتبط با کالا و با وابستگی به صادرات نفت

نفت پس از ریزش تا سطوح پایین سال 2020 مجدداً برگشت.
روند افزایشی به دلایل زیر
(1) عرضه و تقاضا (کاهش تولید اوپک) ؛ (2) بهبود چشم انداز اقتصاد جهانی و بهبود چشم انداز تقاضای نفت (بهبودهای حاصل از واکسن ها و محرک های پولی و مالی) (3) افزایش انتظارات تورمی در حالی که بدون شک ثابت شده است که دستاوردهای بیشتر برای نفت نبردی سخت است ، ، اما تا زمانی که عوامل حمایتی فعلی و محرک ها دست نخورده باقی بمانند ، این محرک ها در میان مدت مثبت باقی می ماند و تا زمانی که نفت پشتیبانی شود ، باید از ارزهای نفتی مانند CAD نیز حمایت کند.

3. تحولات مربوط به چشم انداز خطر جهانی.

CAD به عنوان ارز با ضریب بتا بالا، طی ماه های اخیر با دور شدن سهامداران از مناطق امن و داشتن دارایی های با ریسک بالاتر، از بهبود چشم انداز بازار بهره مند شده است. CAD به عنوان یک ارز پشتیبان دوره ای، در کنار سایر دارایی های دوره ای که به اکثریت فعالان بازار فکر می کنند مرحله بهبودی اولیه پس از رکود اقتصادی است، صعود می کرد.

تا زمانی که انتظارات از اقتصاد جهانی مثبت باقی بماند، چشم انداز کلی مثبت برای سنتیمنت ریسک پذیری باید میان مدت برای CAD حمایت کند. برخی از پاسخ دهندگان اخیراً متذکر شده اند که بسیاری از جنبه های مثبت CAD به طور قطع در حال حاضر در قیمت بازخورد داشته است که بدان معنی است که می خواهیم مراقب موقعیت های بوجود آمده احتمالی در کوتاه مدت باشیم.

 

فرانک سوئیس (نزولی)

1. تحولات مربوط به چشم انداز ریسک جهانی

چشم انداز ریسک بازارها به عنوان یک ارز امن، عاملی اصلی برای حرکات CHF است. داده های اقتصادی سوئیس به ندرت بروی عملکرد بازارتاثیر میگذارد. اگر چه مداخله بانک مرکزی سوئیس تأثیر مهمی برCHF دارد، اما تأثیر کوتاه مدتی دارد. بعلاوه ، با توجه به لحن نزولی کلی و ترجیح آن برای عقب ماندن از بانک مرکزی اروپا در تصمیم گیری های سیاست، بعید است SNB به زودی تعدیل سیاست ها را انجام دهد.
با توزیع بیشتر واکسن های ویروس کرونا و همچنین تعدیل بی سابقه و بالای سیاست های پولی و حمایت مالی از دولت، وضعیت ریسک کلی بازار در حال بهبود است. البته، خطرات برای بسیاری از کشورها، به ویژه در اروپا وجود دارد.

زیرا بسیاری از کشورها در حال حاضر با موج سوم ویروس در حال مبارزه اند. بنابراین، هنوز برخی از عدم اطمینان و خطرات در چشم انداز کلی ریسک موجود است که می تواندCHF را در صورت وجود عوامل نامطلوب برای توسعه اقتصاد جهانی پشتیبانی کند. با این حال، چشم انداز کلی ریسک همچنان با تعادل، بهبود می یابد. و تعصب نسبت به CHF نزولی باقی مانده است.

علیرغم عوامل منفی، طی چند هفته گذشته CHF به طرز شگفت آوری قوی باقی مانده. این واگرایی از چشم انداز پایه خیلی منطقی نیست. اما CHF اکثر ذهنیت خاص خود را داشته و می تواند بیشتر در جهت مخالف آنچه روند کوتاه مدت یا چشم انداز اساسی نشان می دهد حرکت کند. بنابراین هنگام معامله CHF مراقب بوده و همیشه در نظر داشته باشید امکان مداخله بانک مرکزی سوئیس وجود دارد.

 

یورو (نزولی نسبی)

1. وضعیت ویروس

در حال حاضر ، چشم انداز نشان میدهد که در یورو حال تقویت است زیرا اتحادیه اروپا در حال آمادگی برای برآورده کردن هدف واکسیناسیون 70 درصدی جمعیت بزرگسال خود تا ماه ژوئن است. این بدان معناست که یکی از بزرگترین موانع در مورد یورو برداشته شده و همچنین بهبودی بالقوه سریعتر را نوید می دهد.

2. چشم انداز سیاست های پولی برای بانک مرکزی اروپا

پس از آخرین نشست FOMC، بانک مرکزی اروپا و SNB سیاست های تسهیلی را در بین بانک های اصلی مرکزی مهم اجرا میکنند. در آخرین نشست بانک مرکزی اروپا، این بانک تصریح کرد که آنها به سیاست های تسهیلی پایبند هستند. و افزایش تنش در قبرس می تواند به طور بالقوه مشکلاتی را برای تغییر سیاست ها در ماه های آینده ایجاد کند.

در جلسه ژوئن، این سیاست ها پیروز شدند. زیرا بانک تعهد خود را برای ادامه خریدPEPP با سرعت قابل توجهی بالاتر نسبت به ابتدای سال حفظ کرد. با این حال، بانک متوجه برخی از نکات مثبت اخیر در داده ها شده و ارزیابی خود را از خطرات چشم انداز اقتصادی به متعادل تر بودن و نه نزولی تغییر داده است.

3. تحولات اقتصادی کشور

مسائل مربوط به دسترس بودن واکسن و محدودیت های اضافی در ابتدای سال چشم انداز رشد اتحادیه اروپا را تحت تأثیر قرار داد. با وجود برخی از داده های اقتصادی قوی اخیر پس از راه اندازی ارائه واکسن، شکاف رشد بین اتحادیه اروپا و ایالات متحده و انگلیس هنوز گسترده ست.

بیشتر شدن حمایت مالی عامل دیگری است که صندوق بازیابی اتحادیه اروپا هنوز برای آن تصویب نشده و ایالات متحده و انگلیس مشوق های اضافی و برنامه های ایالات متحده بیشتر در ماه های آینده ارائه می دهند. با این حال، آخرین اطلاعات مربوط به فعالیت ها نشان می دهد که ضربه وارد شده به اقتصاد از آخرین قفل زنی ها ، آنچنان که انتظار می رود بد نبوده و داده ها برعکس، غافلگیر کننده اند.

در حالی که مدت هاست بسیاری از سهام داران برای داشتن روندی خوب فعالیت خود را در ناحیه یورو قرار می دهند. که بیشتر این انتظارات مثبت احتمالاً قبلاً در قیمت ها منعکس شده است. فکر می کنیم یورو می تواند نبردی سخت برای ادامه داشته باشد زیرا سرنوشت دلار کمتر منفی می شود.

انگلیس (صعودی)

1. وضعیت ویروس

عامل اصلی واکنش های مثبت GBP از ابتدای سال 2021 موفقیت واکسیناسیون انگلیس بوده است بدان معنی است که در آستانه حذف کامل محدودیت ها است. یک نگاه منفی کوتاه مدت نگرانی های اخیر در مورد نوع جهش یافته هندی است که شاهد 4 هفته تأخیر در بازگشایی برنامه ریزی شده برای 21 ژوئن بود. این چشم انداز صعودی اساسی را تغییر نمی دهد. در صورت ادامه بازگشایی انگلیس از اواسط ژوئیه، به زودی باید فراموش شود.

2. چشم انداز سیاست های پولی برای BOE

بازارها انتظار لحن هاوکیش رو از بانک مرکزی انگستان در نشست ماه ژوئن داشت به طوری که بازده اوراق قرضه، و سونیا فیوچرز و استرلینگ در آستانه ورود به آن نشست با فشار صعودی همراه بودند. بانک با پایبندی به چشم انداز تورمی موقت و همچنین کمی تعدیل انتظارات مسیر تهاجمی تر برای رفتن به جلسه، دید متعادل تری پیدا کرد. در نتیجه، معاملات آتی GBP ، Yields و SONIA روند صعودی قبل از جلسات خود را برطرف کردند.

روند نزولی کوتاه مدت به پایان رسیده است. این بدان معناست که استرلینگ باید به چشم انداز میان مدت بازگردد.  انتظار میرود که بانک مرکزی انگلیس لحن هاوکیش داشته باشد و توجه سهام داران را به نشست ماه آگوست که که شامل MPR بعدی است را جلب کند…

.3 تحولات اقتصادی کشور

با امید به بازگشایی و بهبود اقتصادی سریعتر ، پیش بینی رشدBOEو صندوق بین المللی پول برای اقتصاد انگلیس افزایش یافته است که اختلاف رشد بین سایر رشته ها را تا حدودی افزایش داده و چیزی است که باید تا حدی عامل حمایتی GBP باشد. همانطور که داده هایی همچنان بهتر از حد انتظار را نشان می دهند. نکته ای که باید در اینجا به آن توجه داشت این است که بسیاری از نکات مثبت که باعث افزایش استرلینگ در سال 2021 شده است بدون شک در قیمت منعکس شده است.

اگر شروع به بررسی برخی از داده های ناامیدکننده کنیم، همانطور که اخیراً دریافت کرده ایم، می تواند برخی از انتظارات عادی سازی تهاجمی را تشدید کند.

4. تحولات سیاسی

برکسیت را به خاطر دارید؟
سخنرانی های تند بین انگلستان و اتحادیه اروپا در مورد پروتکل ایرلند شمالی مورد توجه قرار گرفت. که برخی از نگرانی ها را درباره تحریم های احتمالی انگلیس برانگیخت.. آخرین موضوع مربوط به لایحه طلاق است که به گفته انگلیس بین 35 تا 39 میلیارد است. در حالی که همتایان اتحادیه اروپا می گویند بیش از 40 میلیارد پوند است. در حال حاضر این چالش ها چشم انداز میان مدت برای استرلینگ را تغییر نمی دهند. مگر اینکه منجر به تحریم یا تعرفه های واقعی معامله گر شود ، که در حال حاضر بعید به نظر می رسد.

ین ژاپن (نزولی)

1. وضعیت در نواحی امن و چشم انداز کلی ریسک

محرک اصلی JPY چشم انداز ریسک بازار به عنوان یک ارز امن، است. بندرت داده های اقتصادی در بازار نوسان ایجاد میکنند. تمایلات امن ، به ویژه در دوره فعلی ، عامل غالب تر هستند ، اگرچه چشم انداز سیاست های پولی ممکن است در کوتاه مدت در بازار کاملا بی ثبات باشد. با وجود اخبار خوب در مورد روند واکسن های موفق ، وضعیت ریسک کلی بازار به طور قابل توجهی بهبود یافته، و ادامه حمایت از سیاست های پولی و مالی ، زمینه را برای بازارها فراهم کرده تا انتظار داشته باشند که یک اقتصاد جهانی هماهنگ با اقتصاد جهانی داشته باشید.

البته، عدم اطمینان زیادی باقی مانده است و بسیاری از کشورها همچنان به مبارزه با امواج ویروس ها ادامه می دهند. اما چشم انداز به طور کلی در طول چند ماه گذشته همچنان بهبود یافته است. انتظار می رود تقاضای در نواحی امن کاهش یابد، که منجر به یک چشم انداز اساسی نزولی خواهد شد. .

2. ارز کم بازده با همبستگی معکوس با US10Y

ین ژاپن به عنوان یک ارز کم بازده، اغلب با معاملات معکوس، همبستگی معکوس دارد. زیرا بر فعالیت و حرکت تجارت تأثیر می گذارد. مانند اکثر همبستگی ها، قدرت همبستگی معکوس بین JPY و US10Y کامل نیست. و بسته به نوع فضای بازار از نظر ریسک خواهد داشت. اگرچه این همبستگی از ابتدای سال بسیار قوی بوده است. اما در چند هفته اخیر شاهد وخامت برخی از همبستگی ها بوده ایم. با این حال، هنگامی که آخرین نشست FOMC چشم انداز دلار آمریکا را بهبود می بخشد.

انتظار داریم بازدهی پایین تری مانند JPY تحت فشار در برابر دلار باقی بماند. این امر می تواند همبستگی ضعیف تری با US10Y ایجاد کند. و محرک های بیشتری را برای USDJPY را بالاتر نگه دارد.

NZD (صعودی)

1. تحولات مربوط به چشم انداز ریسک جهانی

NZD به عنوان ارز با ضریب بتا بالا، در حالی که سهامداران از دارایی های امن خارج شده و به سمت دارایی های پرریسک و پر بازده منتقل شده اند، از چشم انداز بهبود یافته بازار در ماه های اخیر بهره مند شده است. به عنوان یک ارز دوره ای ، NZD همراه با دارایی های دیگر دوره ای که اکثر شرکت کنندگان در بازار مرحله بهبودی پس از رکود اقتصادی می دانند ، صعودی بوده است. چشم انداز کلی مثبت برای احساس ریسک باید برای NZD در میان مدت حمایت کند ، تا زمانی که چشم اندازهای اقتصاد جهانی مثبت بمانند.

 

2. چشم انداز سیاست های پولی برای RBNZ

با ورود به سال 2021، چشم انداز سیاست پولی RBNZ پس از آنکه بانک نیاز به نرخ های منفی را پس زد، مثبت بود و مجموعه ای از داده های مثبت اقتصادی اقتصادی نشان داد که تأثیر همه گیری بر اقتصاد نیوزیلند کمتر از قبل است. تخمین زده میشود بانک در جلسه سیاست خود در ماه مه، انتظارات خود را برای افزایش نرخ تا سه ماهه سوم سال 2022 پیش برد. و انتظارات بازار را که آنها جایگزین BOC خواهند بود تأیید کرد. به یاد داشته باشید که در جلسه سیاست فوریه، عدم اطمینان به اندازه کافی زیاد بود تا بانک پس از مارس 2021 هیچ راهنمایی در مورد نرخ بهره ارائه ندهد.

با ورود به نشست ژوئیه، بازار انتظارات برای عادی سازی RBNZ را بیشتر افزایش داده است. به طوری که برخی از شرکت کنندگان انتظار اولین افزایش در نوامبر سال جاری را دارند.

در حالی که مبانی از قبیل وضعیت ویروس و داده های اقتصادی به بانکی اشاره دارد که می تواند با سرعت بیشتری به حالت عادی برسد ، انتظار اینکه بانک QE را کاملاً تسهیل کند و نرخ بهره را در چهار ماه افزایش دهد بسیار تهاجمی به نظر می رسد و جلسه این هفته را دشوارتر می کند. برای NZD بسیار مهم است.

3. تحولات اقتصادی و بهداشتی کشور

علی رغم روند هاوکیش در RBNZ ، و همچنین برخی از داده های عالی تولید ناخالص داخلی و داده های نظر سنجی NZIER ، بازار علی رغم چشم انداز اساسی بسیار مثبت ،تمایل به کاهش قیمت NZD را داشت. طی دو هفته گذشته، NZD مطابق با اصول اساسی خود به آرامی معاملات صعودی را آغاز کرده است. اما اکنون همه نگاه ها به جلسه ژوئیه آینده است، جایی که بانک باید تأیید کند که آیا آنها به عقب می روند یا انتظارات بازار را تأیید می کنند.

 

دلار ایالات متحده USD (خنثی)

1. تحولات پیرامون چشم انداز ریسک جهانی.

از اواسط سال 2020 تقاضا برای دلار به عنوان یک دارایی امن، کاهش یافت زیرا توجه بازار از همه گیری دور و به یک بهبود جهانی همزمان و یک محیط بازخوردی که هر دو معمولاً منفی هستند کاهش یافت. با این حال ، شگفتی داده های اقتصادی جهانی در حال کاهش بوده .

 2.چشم انداز سیاست پولی برای FED

همراه با چشم انداز رشد جهانی، دلیل اصلی چشم انداز منفی بازار نسبت به دلار آمریکا، موضع سیاست فوق العاده آسان فدرال رزرو بود که به طور موقت فشارهای قیمت را کمرنگ می کرد. و همراه با چارچوب AIT ، تاکنون مشکل CPI صعودی را برطرف کرده است. غافلگیر کردن در ابتدا شرکت کنندگان برخلاف انتظاراتشان از عادی سازی عقب نشینی کردند.

اما بانک در جلسه سیاست خود در ماه ژوئن رسماً اعلام کرد که آنها انقباضی را آغاز کرده اند. همچنین اذعان داشته است که فشارهای اخیر قیمت بسیار بالاتر و سریعتر از آنچه در ابتدا پیش بینی شده بود، بوده است.

تعدیل عمده بانک فدرال در طرح نقطه برای سال 2023 همچنین نشان داد که تعداد زیادی از اعضای FOMC با مشاهده نرخ ها نظر خود را تغییر دادند. 13 عضو پیش بینی اولین افزایش از 7 عضو قبلی به 2023 را داشتند. بنابراین، جلسه ژوئن نشان داد که بانک بسیار کم ارزش تر است.

3.بازده واقعی

علی رغم جدیدترین واگرایی اخیر بین بازده دلار و بازده واقعی ایالات متحده، همبستگی بین این دو از مهمترین عوامل کوتاه مدت از ابتدای سال بوده است. با توجه به این که عملکرد واقعی پایین در این اواخر معامله شده است. ممکن است ادامه دادن آنها به روشی معنادار دشوار باشد. به ویژه اگر روایت های بیشتر “اوج تورم” وارد عمل شود زیرا اثرات پایه سالانه در قیمت اخیر کاهش یافته است فشارها بخاطر داشته باشید که بازده واقعی می تواند افزایش یابد حتی اگر بازدهی اسمی کاهش یابد با انتظارات تورم سریعتر کاهش می یابد.

4. تسویه سود و نقدینگی

با تمرکز بر بازگشت فدرال رزرو به سیاست های انقباضی، داده های دریافتی عامل اصلی دلار آمریکا خواهد بود. زیرا بازارها از آن به عنوان شاخص استفاده می کنند تا تعیین کنند که آیا اهداف “پیشرفت قابل توجه” فدرال رزرو برآورده می شود. دو تا از مهمترین داده های داده برای بررسی داده های تورم و نیروی کار است. جایی که نیروی کار در آنها مهمترین است. بازارها باید بعد از نشست ژوئن نسبت به داده های تورم حساسیت بیشتری نشان دهند. بنابراین داده های CPI آینده این یک داده مهم برای نگهداری در رادار خواهد بود.

 

 

برای خواندن تحلیل های بیشتر اینجا کلیک کنید.

جدیدترین اخبار حوزه فارکس

,تلگرام xforexnews ,telegram_xforexnews