محرک های فاندامنتال ارزها (تحلیل ارز ها)

تحلیل ارز

در این نوشتار محرک های فاندامنتال ارزها را بررسی می کنیم. تحلیل ارز ها را در ادامه می خوانید. با ایکس فارکس در بازارهای مالی بهترین باشید.

استرالیا (خنثی)

تحلیل  ارز دلار استرالیا را از چند منظر بررسی می کنیم.

1- تحولات اقتصادی و بهداشتی کشور

یک: وضعیت ویروس کاهش تولید ناخالص داخلی در سه ماهه سوم قیمت گذاری شده است. بنابراین اکنون این سوال مطرح است که آیا میتوان محدودیت ها را به موقع لغو کرد تا شاهد بهبود مجدد در فصل چهارم باشیم.


دو: چین به عنوان بزرگترین مقصد صادراتی محصولات استرالیا، رکود اقتصادی کنونی در چین برای دلار استرالیا مهم است وبازارها به دنبال این هستند که آیا دولت و بنک مرکزی خلق چین محرک های بیشتری را
برای اقتصاد افزایش خواهند داد یا خیر. در پی پیمان دفاعی اخیر بین ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا، ممکن است شاهد تلافی چین با کالاهای استرالیایی باشیم.


سوم:
کالاها سنگ آهن که 24درصد از صادرات استرالیا را شامل میشود در حال ادامه حرکات نزولی است و در کنار آن سنگ آهن که 18 در صد از صادرات کشور استرالیا را شامل میشود، نیز در حال نزول است و این دو موضوع برای دلار استرالیا منفی است.

 

2. چشم انداز سیاست های پولی برای رزرو بانک استرالیا

تصمیمات نشست ماه نوامبر رزروبانک استرالیا رامیتوان در عمل هاوکیش اما در بیانیه داویش در نظر گرفت.راهنمای پیش رو نشان از افزایش نرخ های بهره تنها در سال2024 داشته. ارزش گذاری و انتظارات بازار برای افزایش نرخ های بهره تا سال 2022 بسیار دور از چشم انداز بانک مرکزی است. ما فکر میکنیم که چشم انداز رشد، تورم، اشتغال نشان از احتمال افزایش نرخ بهره در اواخر سال2022 دارد. این هفته گزارش دستمزدها برای سه ماهه سوم بسیار مهم خواهد بود.

 

3. تحولات مربوط به چشم انداز ریسک جهانی

AUD به عنوان ارزی با ضریب بتای بالا، از چشم انداز بهبود ریسک بازار ناشی از همه گیری سود می برد. زیرا سهام داران از نواحی امن خارج می شوند. به عنوان یک ارزچرخه ای، AUD در کنار سایر دارایی های چرخه ای که از تورم مجدد و بهبود پس از رکود حمایت می کند، بهترین عملکرد را داشت. اگر انتظارات برای اقتصاد جهانی مثبت باقی بماند، چشم انداز مثبت کلی سنتیمنت ریسک باید در میان مدت برای AUD مفید باشد. اما نگرانی های کوتاه مدت اخیر یادآوری به موقعی است که سنتیمنت ریسک پذیری نیز محرک کوتاه مدت بسیار مهمی است.

کانادا (صعودی)

تحلیل  ارز دلار کانادا را از چند منظر بررسی می کنیم.

1-چشم انداز سیاست های پولی

در ادامه تحلیل  ارز دلار کانادا باید گفت در جلسه ماه اکتبر ،بانک مرکزی کانادا به پایان زود هنگام تیپرینگ اشاره کرد. بدین ترتیب بازار را شگفت زده کرد. با این توضیح که اکنون انتظار کسادی اقتصاد در سه ماهه میانی سال 2202 میرود. همانگونه که انتظار میرفت واکنش بازار بسیار صعودی بود. و شاهد تقویت دلار کانادا بودیم.تنها ریسک برای خریداران دلار کانادا این موضوع است که بسیاری از موارد مثبت در قیمت ها از قبل ارزش گذاری شده باشند .دلارکانادا در چند هفته گذشته و همچنین سه ماهه اول سال2021 روند صعودی مشابهی را با سیاست های تهاجمی بانک مرکزی کانادا داشت. ما احساس میکنیم قیمت های فعلی تماما منعکس کننده بسیاری از نقاط مثبت هستند.

داده های این هفته هزینه مصرف کننده بعد از انتشار داده 6.2درصد ایالات متحده بسیار جلب توجه خواهد بود.70 درصد از صادرات کانادا از طریق مرزی به ایالات متحده میرود. بنابراین خبر خوب برای مصرف کننده امریکا برای دلار کانادا نیز مثبت خواهد بود.

3. تحولات مربوط به چشم انداز خطر جهانی

به عنوان یک ارز با ضریب بتای بالا، CAD از چشم انداز بهبود ریسک بازار ناشی از همه گیری سود می برد، زیرا سهامداران از نواحی امن خارج می شوند .تا زمانی که انتظارات از اقتصاد جهانی مثبت باقی بماند، چشم انداز کلی مثبت برای سنتیمنت ریسک پذیری باید میان مدت برای CAD حمایتی باشد. با این حال، نوسانات کوتاه مدت اخیر و جریانهای ریسک گریز، بار دیگر به ما نشان داد که چرا سنتیمنت ریسک گریزی محرک کوتاه مدتی برای ارز است.

فرانک سوئیس (نزولی)

تحلیل  ارز فرانک سوییس را از چند منظر بررسی می کنیم.

1. تحولات مربوط به چشم انداز ریسک جهانی

چشم انداز ریسک بازارها به عنوان یک ارز امن، عاملی اصلی برای حرکات CHF است. داده های اقتصادی سوئیس به ندرت بروی عملکرد بازارتاثیر میگذارد. اگرچه مداخله بانک مرکزی سوئیس تأثیر مهمی برCHF  دارد. اما تأثیر کوتاه مدتی دارد. بعلاوه، با توجه به لحن نزولی کلی و ترجیح آن برای عقب ماندن از بانک مرکزی اروپا در تصمیم گیری های سیاست، بعید است SNB به زودی تعدیل سیاست ها را انجام دهد.

با توزیع بیشتر واکسن های ویروس کرونا، و همچنین تعدیل بی سابقه و بالای سیاست های پولی و حمایت مالی از دولت، وضعیت ریسک کلی بازار در حال بهبود است. البته، خطرات برای بسیاری از کشورها، به ویژه در اروپا وجود دارد. زیرا بسیاری از کشورها در حال حاضر با موج سوم ویروس در حال مبارزه اند. بنابراین، هنوز برخی از عدم اطمینان و خطرات در چشم انداز کلی ریسک موجود است. که می تواند CHF را در صورت وجود عوامل نامطلوب برای توسعه اقتصاد جهانی پشتیبانی کند.

با این حال، چشم انداز کلی ریسک همچنان با تعادل، بهبود می یابد. همچنین تعصب نسبت بهCHF نزولی باقی مانده است.

2. محرک های ویژه CHF

در ادامه تحلیل ارز فرانک باید گفت علیرغم عوامل منفی، CHF به طرز شگفت آوری در چند هفته گذشته قوی بوده است. این واگرایی از دیدگاه فاندامنتالی چندان منطقی نیست. اما CHF اغلب دارای ذهنیت خاص خود است و اغلب می تواند در جهت های متضاد از آنچه سنتیمنت کوتاه مدت یا چشم انداز اساسی نشان می دهد حرکت کند. تحقیقات اخیر این تیم ارتباط جالبی بین حرکت همزمان قیمت CHF در طلا و دلار آمریکا نشان داده است که ممکن است برخی از تغییرات اخیر قیمت را توضیح دهد.

ما همچنین باید نسبت به احتمال تداخل SNB FX هوشیار باشیم. گذشته از این، بانک سرمایه گذاری ING اخیراً استدلال کرده است که قدرت اخیر آن در سوئیس ممکن است به دلیل تورم کمتر در مقایسه با اتحادیه اروپا باشد، به این معنی که CHF با وزن واقعی تجاری بسیار ارزان معامله می شود.

آنها همچنین اظهار کردند که خرید اوراق قرضه از سوی بانک مرکزی اروپا به این معنی است که ترازنامه آنها سریعتر از SNB در حال گسترش است. و ممکن است دلایلی وجود داشته باشد که باعث می شود SNB اخیراً به هیچ گونه مداخله ارز قابل توجهی نیاز نداشته باشد. در نتیجه، اغلب محرک های خاص زیادی وجود دارند که ممکن است بر CHF تأثیر بگذارند یا نگذارند. همچنین اغلب نوسانات کوتاه مدت قیمت را به صورت ترکیبی درمی آورند.

با ایکس فارکس در بازارهای مالی بهترین باشید.

یورو (نزولی نسبی)

تحلیل  ارز یورو را از چند منظر بررسی می کنیم.

1. وضعیت ویروس

در حال حاضر به نظر می رسد که چشم انداز قوی تر می شود ، زیرا 70 درصد از جمعیت اتحادیه اروپا تا پایان تابستان به اهداف واکسیناسیون خود رسیده اند .این یکی از بزرگترین موانع برای اقتصاد را از بین می برد و برای بهبود کلی پیش بینی می کند.

2. چشم انداز سیاست های پولی برای بانک مرکزی اروپا

بانک مرکزی اروپا در نشست اکتبر خود مطابق انتظار نرخ بهره خود را در عدد ۰٪ بدون تغییر نگه داشت. و اطلاعات جدیدی را از نظر سیاست ها یا راهنمای پیش رو ارائه نکرد .در این جلسه بیشتر در مورد تورم صحبت شد. همین موضوع باعث تحکیمات اونس طلای جهانی شد. بانک مرکزی اروپا همچنین دیدگاه خود را تکرار کرد که تورم در میان مدت به زیر هدف دو درصد باز خواهد گشت.

بانک مرکزی اروپا در مورد برنامهPEPP در جلسه ماه دسامبر صحبت خواهد کرد.اینکه از نظر برنامه های خرید اوراق قرضه چه نوع انتقالی را میتوان انتظار داشت. اینکه بانک مرکزی در برابر سیاست های انقباضی عقب نشینی نکرد، موجب تحکیمات یورو در بازار فارکس شد. اما در روز جمعه حرکات صعودی مومنتوم خود را از دست داد. در حال حاضر سوگیری ما برای یورو همچنان مبهم و بطور نسبی منفی است داده های اخیر آلمان بسیار بدتر از
انتظارات بازار بوده. از منظر مالی، توجهات هنوز معطوف بحث های جاری م
یان کشورهای اروپایی مبنی برموضوعات کسری بودجه و خرید اوراق است. چنین موضوعاتی میتواند به شدت تصویر مالی را تغییر دهد و یک نکته مثبت برای سهاماروپا و اتحادیه اروپا میتواند باشد.
.

ویژگی فاندامنتالی

محرک جالبی که ما طی چند ماه گذشته برای یورو در نظر گرفته ایم، ویژگی های غالبا جالب توجه مالی است که به نمایش گذاشته شده است. یورو در دوره های ریسک گریزی. به عنوان ارز کم بازده درست مانند فرانک و ین ژاپن یک انتخاب جالب در بین معامله گران بود. به ویژه در سال 2019 ، یورو ارز رایج تامین مالی در برابر ارزهای EM بود. اوایل این هفته ما دیدیم که یورو علی رغم قدرت دلار آمریکا، انعطاف پذیری زیادی از خود نشان می دهد. و با افزایش بیشتر بانک های مرکزی به سمت نرخ های بالاتر، استفاده از یورو به عنوان ارز تأمین مالی باید آن را در میان مدت و در مقایسه با بازدهی بالاتر تحت فشار قرار دهد.

اما اگر برخی از آن معاملات لغو شود این بدان معنا نیست که یورو ناگهان یک پناهگاه امن شود. اما با افزایش نرخ جهانی، می تواند نسبت به ریسک حساس تر شود.

با ایکس فارکس در بازارهای مالی بهترین باشید.

پوند انگلیس (صعودی)

تحلیل  ارز پوند را از چند منظر بررسی می کنیم.

1. چشم انداز سیاست های پولی برای BOE

بانک مرکزی انگلستان با تصمیم سیاسی خود در ماه نوامبر،زمانی که رای هفت به دو برای تعلیق نرخ ها رای داد، چرخش واضخی را در میان برخی نظرات تهاجمی اخیر داشت. افزاایش نرخ بهره در سه ماهه چهارم سال جاری در قیمت های پوند ارزش گذاری شده بود اما بیانیه این انتظارات را خاموش کرد و حالا انتظارات بازار برای افزایش نرخ های بهره به فوریه سال2022 به عقب کشانده شد.اگر داده های نیروی کار مطابق با پیشبینی های بانک مرکزی باشد در مورد رشد و تورم ، انتظارات تهاجمی مجددا موجب رشد پوند خواهد شد.اما دلیل کلیدی که چرا ما چشم انداز خود را برای پوند نزولی در نظر گرفتیم این است که، پیش بینی برای رشد و تورم مشروط به نرخ ضمنی بانکی یم درصد تا پایان سال2022 هست که بعید به نظر میرسد.

 

2. تحولات اقتصادی کشور

برنامه موفقیت آمیز واکسیناسیون و بازگشایی مجدد اقتصاد بریتانیا از ابتدا سال برای استرلینگ بسیار مثبت بوده، اما با وجود بسیاری از این موارد مثبت به دلیل عقب نشینی از انتظارات تهاجمی، حرکات کوتاه مدت صعودی سخت تر خواهد شد. داده های اقتصادی این هفته مهم خواهد بود. و بانک مرکزی انگلستان میخواهد ببینید بازار کار قبل از هرگونه اقدامی بروی نرخ بهره چه شرایطی خواهد داشت.

3. تحولات سیاسی

در ادامه تحلیل  ارز پوند با وجود اینکه سال گذشته توافق برگزیت بدست آمد. برخی از مسایل مانند پروتکل ایرلند شمالی همچنان بین دو طرف حل نشده است. هیچ یک از طرفین حاضر به کوتاه آمدن نیستند.

اتحادیه اروپا با گزارشی مبنی بر اینکه در حال بررسی فسخ قرار داد برگزیت است، باعث افزایس موضع گیری های سیاسی شد.در حال حاضر اینها همه صرفا تهدید هستند.اما با توجه به ارزش گذاری تهاجمی خریداران، هرگونه تشدید در روابط احتمال نزول پوند را افزایش میدهد.

ین ژاپن (نزولی)

تحلیل  ارز ین را از چند منظر بررسی می کنیم.

1. وضعیت در نواحی امن و چشم انداز کلی ریسک

محرک اصلی JPY چشم انداز ریسک بازار به عنوان یک ارز امن، است. بندرت داده های اقتصادی در بازار نوسان ایجاد میکنند. تمایلات امن، به ویژه در دوره فعلی، عامل غالب تر هستند، اگرچه چشم انداز سیاست های پولی ممکن است در کوتاه مدت در بازار کاملا بی ثبات باشد. با وجود اخبار خوب در مورد روند واکسن های موفق، وضعیت ریسک کلی بازار به طور قابل توجهی بهبود یافته. ادامه حمایت از سیاست های پولی و مالی، زمینه را برای بازارها فراهم کرده تا انتظار داشته باشند که یک اقتصاد جهانی هماهنگ با اقتصاد جهانی داشته باشید.

البته، عدم اطمینان زیادی باقی مانده است. بسیاری از کشورها همچنان به مبارزه با امواج ویروس ها ادامه می دهند. اما چشم انداز به طور کلی در طول چند ماه گذشته همچنان بهبود یافته است. انتظار می رود تقاضای در نواحی امن کاهش یابد. که منجر به یک چشم انداز اساسی نزولی خواهد شد.

2. ارز کم بازده با همبستگی معکوس با US10Y

در ادامه تحلیل ارز ین باید گفت ین ژاپن به عنوان یک ارز با بازده کم، JPY معمولاً با حرکتهای قوی در تفاوت عملکرد، بطور خاص در حرکتهای قوی در اوراق قرضه ده ساله آمریکا، همبستگی معکوس دارد. با این حال، مانند بیشتر همبستگی ها، قدرت همبستگی معکوس بین JPY و US10Y کامل نیست. و بسته به نوع محیط بازار از نقطه نظر ریسک و چرخه کاهش می یابد. اقدام وسیع تر قیمت در US10Y از ماه جولای باعث شد که اعتقاد برای صعود بیشتر در USDJPY بیشتر شود. و منتظر بودیم که US10Y قبل از اینکه به دنبال افزایش قیمت USDJPY باشیم، شود. این هفته، سرانجام US10Y را دیدیم که می تواند سطح کلیدی 1.38را که از ژوئیه به عنوان مقاومت قوی عمل کرده است، پاک کند.

بنابراین، تا زمانی که US10Y بتواند بالای 1.38 بماند، به دنبال عقب نشینی در USDJPY هستیم تا به دنبال فرصت های خرید میان مدت باشیم. با این حال، از آنجا که 1.38 چنین سطح کلیدی بود، هر گونه شکست و بستن زیر 1.38 برای US10Y می تواند یک محرک خودکار برای کاهش هرگونه پیشروی باشد.

با ایکس فارکس در بازارهای مالی بهترین باشید.

دلار نیوزلند (صعودی)

تحلیل  ارز دلار نیوزلند را از چند منظر بررسی می کنیم.

1. تحولات مربوط به چشم انداز ریسک جهانی

به عنوان یک ارز با ضریب بتای بالا، NZD با خروج سهامداران از نواحی امن از چشم انداز بهبود ریسک بازار خارج می شود. به عنوان یک ارز چرخه ای، AUD در کنار سایر دارایی های چرخه ای که از تورم مجدد و بهبود پس از رکود حمایت می کند، بهترین عملکرد را داشت. اگر انتظارات برای اقتصاد جهانی مثبت باقی بماند، چشم انداز مثبت کلی سنتیمنت ریسک باید در میان مدت برای AUD مفید باشد، اما نگرانی های کوتاه مدت اخیر یادآوری به موقع است که سنتیمنت ریسک نیز محرک کوتاه مدت بسیار مهمی است.

2. چشم انداز سیاست های پولی برای RBNZ

رزرو بانک نیوزلند در جلسه اکتبر انتظارات را برایOCRبه نیم درصد رساند. شاخص مصرف کننده در کوتاه مدت به بالای چهار درصد رسیده. و در میان مدت به نقطه میانی دو درصد بازگشته است.علیرغم نگرانی های کوئید، نگرانی های تورمی و نگرانی در بخش انرژی،بانک مرکزی نیوزلند چشم انداز میان مدت خود را منوط به شرایط پاندمی، چشم انداز تورم و اشتغال است.این بانک از نظر افزایش نرخ بهره رهبر بانک های مرکزی بوده و نرخ نقدینگی و OCRهنوز هم بالاتر از بقه قرار دارد. با افزایش نرخ های بهره و جذابیت در زمینه حمل و نقل میتونه در ماه های آتی برای این ارز کلیدی باشد.

3. داده های اقتصادی و پاندمی کوئید

موارد مبتلا به ویروس کرونا هنوز هم میتوانند بر احساسات و تمایلات دلار نیوزلند تاثیر بگذارد.اما با توجه بهکنار گذاشته شدن استراتژی کویید صفر از سوی دولت، خطرات مبتلا کم اهمیت جلوه داده شده است. اما تشدید بیشتر مبتلایان میتواند موجب تشدید محدودیت های کسب و کار شود.

دلار ایالات متحده USD (صعودی)

تحلیل  ارز دلار را از چند منظر بررسی می کنیم.

1.چشم انداز سیاست های پولی فدرال رزرو

در بیانیه ماه نوامبر همانگونه که انتظار میرفت خرید دارایی ها تا ده میلیارد دلار کاهش یافت .همچنین فدرال رزرو تورمرا مجددا گذرا دانست و اساسا زمان بیشتری را برای تصمیمات فدرال رزرو ایجاد کرد. با این توضیح که انان فشارهای قیمتی را ناشی از تنگناهای عرضه میدانند. همچنین رئیس پاول توضیح داد که قبل از تصمیم گیری در مورد افزایش نرخ های بهره میبایست شرایط نیروی کار را بررسی کنند و همچنین اظهار داشت که اشتغال کامل تا اواسط سال2022 محقق میشود.

2. نرخ بازدهی واقعی

با توجه به چشم انداز رشد، تورم و سیاست های پولی، نرخ بازدهی واقعی باید در میان مدت از دلار امریکا حمایت کند.

3.چشم انداز ریسک جهانی

یکی از عوامل برای حمایت از دلار از ماه جون، ماهیت ایمن برای این ارز در برابر رویدادهایی چون اطلاعات اخیر در مورد کووید19 بوده. کاهش موارد مرگ و میر می تواند منجر به اقدامات محدود کننده کمتری شود، که احتمالا منجر به افزایش فعالیت های اقتصادی شود. بنابراین، اگر چه ما چشم انداز خود را به نزولی نسبی تغییر داده ایم. اما کاهش موارد مرگ و میر و احتمال افزایش فعالیت های اقتصادی میتواند برای دلار امریکا منفی باشد.

در طرف دیگر یکی از عوامل حمایت کننده برای دلار امریکا نزول در رشد اقتصاد جهانی است. فعالان بازار به دنبال افزایش احتمالی داده های اقتصادی(به غیر از داده های تورمی) در سه ماهه چهارم هستند. در حالی که تورم هنوز بالاست. و این بدین معناست که ما در محیط تورمی عمدی هستیم و این موضوع برای شاخص دلار منفی است. بنابر این داده های اقتصادی باید در این ماه با حساسیت بالایی دنبال شود.

4.داده های اقتصادی

صحبت های فدرال رزرو در هفته پیش رو ، پس از داده های قابل توجه هزینه مصرف کننده  جالب توجه خواهد بود. علاوه بر این بازار به داده های  خرده فروشی ایالات متحده متمرکز خواهد بود


خواندن تحلیل های قبلی هم برایتان جذاب خواهد بود. با ایکس فارکس در بازارهای مالی بهترین باشید.

محرک های فاندامنتال ارزها (مربوط به 21 مرداد ).

محرک های فاندامنتال ارزها (مربوط به 25 مرداد ).

محرک های فاندامنتال ارزها (مربوط به 23 تیر ).

محرک های فاندامنتال ارزها (مربوط به 8 تیر).

محرک های فاندامنتال ارزها (مربوط به 12 مرداد).

محرک های فاندامنتال ارزها (مربوط به 1 شهریور).

محرک های فاندامنتال ارزها (مربوط به 22 شهریور).

محرک های فاندامنتال ارزها ( مربوط به 6 مهر).

محرک های فاندامنتال ارزها ( مربوط به 14مهر).

محرک های فاندامنتال ارزها ( مربوط به 22 مهر).

محرک های فاندامنتال ارزها ( مربوط به 3 آبان).

جدیدترین اخبار حوزه فارکس

اثر آخر هفته

اثر آخر هفته چیست؟

اثر آخر هفته پدیده ای در بازارهای مالی است که در آن بازده سهام در روزهای دوشنبه اغلب به طور قابل توجهی کمتر از بازده

ادامه مطلب »
,تلگرام xforexnews ,telegram_xforexnews