محرک های فاندامنتال ارزها (تحلیل ارز ها)

تحلیل ارز

در این نوشتار محرک های فاندامنتال ارزها را بررسی می کنیم. تحلیل ارز ها را در ادامه می خوانید. با ایکس فارکس در بازارهای مالی بهترین باشید.

استرالیا (خنثی)

تحلیل  ارز دلار استرالیا را از چند منظر بررسی می کنیم.

1- تحولات اقتصادی و بهداشتی کشور

سه عامل اصلی برای چشم انداز میان مدت استرالیا وجود دارد :

1- وضعیت ویروس-کاهش تولید ناخالص داخلی در سه ماهه سوم قیمت گذاری شده است ، بنابراین اکنون این سوال مطرح است که آیا می توان محدودیت ها را به موقع لغو کرد تا شاهد بهبود مجدد Q4 باشیم. 2- چین – به عنوان بزرگترین مقصد صادراتی استرالیا ، رکود اقتصادی کنونی در چین برای AUD مهم است و بازارها به دنبال این هستند که آیا دولت و PBoC با محرک های مورد انتظار برای اقتصاد و همچنین مشکلات املاک و مستغلات کشور افزایش می یابند یا خیر. با افرادی مثل اورگراند. سیاست نیز در رادار قرار دارد زیرا پیمان دفاعی اخیر بین ایالات متحده ، بریتانیا و استرالیا ممکن است شاهد تلافی چین از کالاهای استرالیایی باشد3- سنگ آهن بزرگترین صادرات استرالیا 24 درصد است و افت بیش از 50 درصد از بالاترین سطوح سال گذشته بر شرایط تجاری و تراز تجاری استرالیا تأثیر منفی می گذارد.

برخی از این موارد با افزایش 24 درصدی قیمت زغال سنگ (18 درصد صادرات) از ماه آگوست جبران شد، اما برای جبران عقب ماندگی کافی نبود. برخی از این موارد با افزایش 24 درصدی قیمت زغال سنگ (18 درصد صادرات) نسبت به ماه اوت جبران شد، اما این میزان برای جبران کاهش آن کافی نبود. محرک چین برای آینده ای بهتر، عامل مهمی است که باید به دنبال سنگ آهن و زغال سنگ باشد زیرا کاهش تقاضا از چین می تواند بر قیمت ها تأثیر بگذارد.

2. چشم انداز سیاست های پولی برای رزرو بانک استرالیا

در نشست قبلی خود لحن بانک مرکزی استرالیا هاووکیش بود اما نه در رفتار، با پیشبرد برنامه های خود در 1 سپتامبر 1 میلیارد دلار استرالیا، اظهارات و لحن آنها به طور کلی داوویش بود. آنها توضیح دادند که با وجود اینکه انتظار دارند اقتصاد از کووید به دور باشد، اما در مورد زمان و سرعت جهش های موجود اطمینان چندانی ندارند.

آنها همچنین ارزیابی بعدی خود از برنامه QE را حداقل به ماه فوریه منتقل کردند. به این معنی که آنها کل بسته QE خود را افزایش و تمدید کردند. بسته میکس برای بازارها بود و به این معنی بود که محرک میان مدت خنثی باقی ماند. فرماندار LOWE همچنین هفته گذشته با عقب نشینی شدید از قیمت بازار در اواخر سال 2022 یا اوایل سال 2023 شگفت زده شد و توضیح داد که او چنین قیمت هایی را درک نمی کند. زیرا نرخ ها فقط در سال 2024 افزایش یافته است. AUD در آستانه تبدیل شدن به نقطه ضعفی ضعیف از چشم انداز فعلی خنثی می باشد.

3. تحولات مربوط به چشم انداز ریسک جهانی

AUD به عنوان ارزی با ضریب بتای بالا، از چشم انداز بهبود ریسک بازار ناشی از همه گیری سود می برد. زیرا سهام داران از نواحی امن خارج می شوند. به عنوان یک ارزچرخه ای، AUD در کنار سایر دارایی های چرخه ای که از تورم مجدد و بهبود پس از رکود حمایت می کند، بهترین عملکرد را داشت. اگر انتظارات برای اقتصاد جهانی مثبت باقی بماند، چشم انداز مثبت کلی سنتیمنت ریسک باید در میان مدت برای AUD مفید باشد. اما نگرانی های کوتاه مدت اخیر یادآوری به موقعی است که سنتیمنت ریسک پذیری نیز محرک کوتاه مدت بسیار مهمی است.

 

کانادا (صعودی)

تحلیل  ارز دلار کانادا را از چند منظر بررسی می کنیم.

1-چشم انداز سیاست های پولی

در ادامه تحلیل  ارز دلار کانادا بانک مرکزی کانادا انتظارات بازار را با عدم ارائه اطلاعات جدید در نشست ماه سپتامبر خود برآورده کرد. این بانک بیان کرد که ضربه اخیر وارد شده به رشد ،بزرگتر از حد انتظار بوده است. همچنین توضیح داد که این ضربه موقتی بوده و همچنان انتظار رشد بیشتر و قوی تری در سال جاری را دارند. و همچنین تأکید کردند که فشارهای قیمت فعلی عمدتا موقتی بوده. اگرچه تورم در حال حاضر بالا است و انتظار می رود رو به افزایش باشد.

در این زمان، این نشست هیچ تغییری در انتظارات بازار نداشت، که بانک همچنان اعلام می کند، در جلسه اکتبر خود یک میلیارد دلار کانادا دیگر کاهش می دهد، کمی آهسته تر از ماه های ژوئن و جولای، به ویژه پس از اینکه گزارش مشاغل هفته گذشته تصویری از بازاری رو به رشد و رونق و در حالت بازگشت به شرایط اولیه را نشان داد.

2. ارز مرتبط با کالا و با وابستگی به صادرات نفت

نفت پس از ریزش تا سطوح پایین سال 2020 مجدداً برگشت.

روند افزایشی به دلایل زیر
(1) عرضه و تقاضا. (کاهش تولید اوپک). (2) بهبود چشم انداز اقتصاد جهانی. بهبود چشم انداز تقاضای نفت. (بهبودهای حاصل از واکسن ها و محرک های پولی و مالی) (3) افزایش انتظارات تورمی در حالی که بدون شک ثابت شده است که دستاوردهای بیشتر برای نفت نبردی سخت است. اما تا زمانی که عوامل حمایتی فعلی و محرک ها دست نخورده باقی بمانند. این محرک ها در میان مدت مثبت باقی می ماند. تا زمانی که نفت پشتیبانی شود، باید از ارزهای نفتی مانند CAD نیز حمایت کند.

3. تحولات مربوط به چشم انداز خطر جهانی

به عنوان یک ارز با ضریب بتای بالا، CAD از چشم انداز بهبود ریسک بازار ناشی از همه گیری سود می برد ، زیرا سهامداران از نواحی امن خارج می شوند. CAD به عنوان یک ارز پشتیبان دوره ای، در کنار سایر دارایی های دوره ای که به اکثریت فعالان بازار فکر می کنند مرحله بهبودی اولیه پس از رکود اقتصادی است، صعود می کرد. تا زمانی که انتظارات از اقتصاد جهانی مثبت باقی بماند، چشم انداز کلی مثبت برای سنتیمنت ریسک پذیری باید میان مدت برای CAD حمایتی باشد. با این حال، نوسانات کوتاه مدت اخیر و جریانهای ریسک گریز، بار دیگر به ما نشان داد که چرا سنتیمنت ریسک گریزی محرک کوتاه مدتی برای ارز است.

 

فرانک سوئیس (نزولی)

تحلیل  ارز فرانک سوییس را از چند منظر بررسی می کنیم.

1. تحولات مربوط به چشم انداز ریسک جهانی

چشم انداز ریسک بازارها به عنوان یک ارز امن، عاملی اصلی برای حرکات CHF است. داده های اقتصادی سوئیس به ندرت بروی عملکرد بازارتاثیر میگذارد. اگرچه مداخله بانک مرکزی سوئیس تأثیر مهمی برCHFدارد. اما تأثیر کوتاه مدتی دارد. بعلاوه، با توجه به لحن نزولی کلی و ترجیح آن برای عقب ماندن از بانک مرکزی اروپا در تصمیم گیری های سیاست، بعید است SNB به زودی تعدیل سیاست ها را انجام دهد.

با توزیع بیشتر واکسن های ویروس کرونا، و همچنین تعدیل بی سابقه و بالای سیاست های پولی و حمایت مالی از دولت، وضعیت ریسک کلی بازار در حال بهبود است. البته، خطرات برای بسیاری از کشورها، به ویژه در اروپا وجود دارد. زیرا بسیاری از کشورها در حال حاضر با موج سوم ویروس در حال مبارزه اند. بنابراین، هنوز برخی از عدم اطمینان و خطرات در چشم انداز کلی ریسک موجود است. که می تواند CHF را در صورت وجود عوامل نامطلوب برای توسعه اقتصاد جهانی پشتیبانی کند.

با این حال، چشم انداز کلی ریسک همچنان با تعادل، بهبود می یابد. همچنین تعصب نسبت بهCHF نزولی باقی مانده است.

2. محرک های ویژه CHF

در ادامه تحلیل ارز فرانک باید گفت علیرغم عوامل منفی، CHF به طرز شگفت آوری در چند هفته گذشته قوی بوده است. این واگرایی از دیدگاه فاندامنتالی چندان منطقی نیست. اما CHF اغلب دارای ذهنیت خاص خود است و اغلب می تواند در جهت های متضاد از آنچه سنتیمنت کوتاه مدت یا چشم انداز اساسی نشان می دهد حرکت کند. تحقیقات اخیر این تیم ارتباط جالبی بین حرکت همزمان قیمت CHF در طلا و دلار آمریکا نشان داده است که ممکن است برخی از تغییرات اخیر قیمت را توضیح دهد.

ما همچنین باید نسبت به احتمال تداخل SNB FX هوشیار باشیم. گذشته از این، بانک سرمایه گذاری ING اخیراً استدلال کرده است که قدرت اخیر آن در سوئیس ممکن است به دلیل تورم کمتر در مقایسه با اتحادیه اروپا باشد، به این معنی که CHF با وزن واقعی تجاری بسیار ارزان معامله می شود.

آنها همچنین اظهار کردند که خرید اوراق قرضه از سوی بانک مرکزی اروپا به این معنی است که ترازنامه آنها سریعتر از SNB در حال گسترش است. و ممکن است دلایلی وجود داشته باشد که باعث می شود SNB اخیراً به هیچ گونه مداخله ارز قابل توجهی نیاز نداشته باشد. در نتیجه، اغلب محرک های خاص زیادی وجود دارند که ممکن است بر CHF تأثیر بگذارند یا نگذارند. همچنین اغلب نوسانات کوتاه مدت قیمت را به صورت ترکیبی درمی آورند.

 

با ایکس فارکس در بازارهای مالی بهترین باشید.

یورو (نزولی نسبی)

تحلیل  ارز یورو را از چند منظر بررسی می کنیم.

1. وضعیت ویروس

در حال حاضر، چشم انداز نشان میدهد که یورو در حال تقویت است. زیرا اتحادیه اروپا در حال آمادگی برای برآورده کردن هدف واکسیناسیون 70 درصدی جمعیت بزرگسال خود تا ماه ژوئن است. این بدان معناست که یکی از بزرگترین موانع در مورد یورو برداشته شده. و همچنین بهبودی بالقوه سریعتر را نوید می دهد.

2. چشم انداز سیاست های پولی برای بانک مرکزی اروپا

بانک مرکزی اروپا در نشست سپتامبر خود تصمیم کلی خود مبنی بر سیاستی متعادل را اتخاذ کرد. و تصمیم گرفتند سرعت خرید دارایی خود را کند کرده و توضیح دادند در شرایط فعلی شرایط تامین مالی به آنها امکان می دهد دارایی های PPP را با سرعت کمتری نسبت به سرعت خریدهای سه ماهه دوم و سوم خریداری کنند. با این حال ، همانطور که انتظار می رفت ، بانک تصریح کرد که این حرکت انقباضی نیست ، فقط تصمیمی جهت تعدیل خریدها میباشد.همچنین بانک مرکزی اروپا پیش بینی های تورمی خود را برای سالهای 2021، 2022 و 2023 افزایش داده است. و در حالی که پیش بینی های سال 2021 بی تردید همانطور که بازارها انتظار داشتند نیست .

پیش بینی های میان مدت شرایط قابل ملاحظه تری را نشان می دهد که تورم بسیار کمتر از هدف 2 درصد بانک است. چشم انداز موقت فشارهای اخیر قیمت را تأیید کرده و در کل، تصمیم ها در حالت کلی میانه رو بوده و در نتیجه نشان گر هیچ گونه واکنش معناداری از دارایی های اروپایی نیست. در حال حاضر، توجه بازار به داده های ورودی معطوف می شود تا راه را برای وضوح PEPP و API و انتقال احتمالی هموار کند..

3. تحولات اقتصادی کشور

مسائل قبلی مربوط به واکسیناسیون و قرنطینه در آغاز سال 2021 بر چشم انداز رشد اتحادیه اروپا تأثیر گذاشت و تفاوت های رشد در برابر ایالات متحده و بریتانیا هنوز بسیار زیاد است ، با وجود برخی از داده های اقتصادی قوی اخیر پس از شروع واکسیناسیون. حمایت مالی در ایالات متحده و بریتانیا به اقتصاد آنها مزیت قاطعی نسبت به اتحادیه اروپا داده است. با این حال ، اطلاعات اخیر فعالیت ها نشان می دهد که ضربه به قفل های اخیر به اقتصاد آنچنان که تصور می شد بد نبود و برخی داده ها بیشتر را شگفت زده کرد.

هر چند به تنهایی برای تغییر محرک فعلی کافی نیست. یکی دیگر از عواملی که در حال پیگیری میباشد، بحث در بین کشورهای اروپایی است که اجازه می دهد خرید اوراق قرضه سبز در کسری بودجه کشورهای اتحادیه اروپا حساب نشود. اگر چنین تصمیمی به تصویب برسد، می تواند تصویر مالی را به شدت تغییر دهد. انتظار می رود که برای یورو مثبت باشد.  برای سهام اروپا بسیار مثبت باشد. (به ویژه برای سهام کشورهایی مانند ایتالیا و اسپانیا.)

 

با ایکس فارکس در بازارهای مالی بهترین باشید.

انگلیس (صعودی)

تحلیل  ارز پوند را از چند منظر بررسی می کنیم.

1.وضعیت ویروس

برنامه موفق پییشروی واکسیناسیون به بریتانیا فرصت بازگشایی اقتصادی سریعتری را داده. همچنین باعث شده محیط مطلوبی را برای GBP فراهم شود.

2. چشم انداز سیاست های پولی برای BOE

در جلسه سیاستگذاری ماه سپتامبر از سوی بانک مرکزی انگلیس، سیاست های پولی را در مسیر سیاستگذاری بسیار سریعتر و تهاجمی تر از آنچه قبلاً انتظار می رفت به سرعت افزایش داد. اگرچه مطابق با گرایش صعودی ما به پوند است ، به اعتقاد ما بازار در حال حاضر بسیار تهاجمی و بولییش است. این بانک توضیح داد که آنها اکنون تورم را تا 4 ماهه چهارم امسال به بالای 4 درصد می رسانند.

احتمال سکون تورم بیشتر دلایل اصلی این بود که ما شاهد رأی 7-2 QE با ساندرز و رامسدن بودیم که هر دو برای کاهش خرید مخالف بودند. با این حال، مهم است که توجه داشته باشیم که 7 عضو باقی مانده همچنان تورم را گذرا می دانند و این واقعیت که آنها انتظار دارند CPI بالای 4 درصد باشد، به این معنی است که پرینت هایی که به آن نزدیک نمی شوند خطرات منفی را به دنبال دارد یکی از بزرگترین آنها بازار کار است، اگرچه تعداد کارکنان از کار افتاده کاهش یافته است.

اما این کاهش از ماه اوت به میزان قابل توجهی کند شده است که عدم اطمینان بیشتری برای بازار کار ایجاد می کند. بنابراین، گرچه محرک ما بدون تغییر است و شاهد افزایش نرخ های بانک در سه ماهه اول هستیم، اما فکر می کنیم که حرکتهای خوش بینانه در بازارهای پول، موج منفی کوتاه مدت را به دنبال دارد.

3. تحولات اقتصادی کشور

برنامه موفقیت آمیز واکسیناسیون که به بریتانیا اجازه می داد سریعتر و زودتر از همتایان خود پیش روی کند و محیط مطلوبی برای استرلینگ ایجاد کرد. همچنین قدرت بهبود اقتصادی و ارتقاء تولید ناخالص داخلی از BOE و صندوق بین المللی پول به معنای تفاوتهای رشد با GBP بود. با این حال، بسیاری از این موارد مثبت دارای قیمت قابل بحث هستند و کند شدن اخیر داده های فعالیت که نشان می دهد پیشرفت اقتصادی به دست آمده است می تواند به معنای فشار رو به بالا برای GBP باشد تا همان اندازه عملکرد برتر را که قبلاً مشاهده کردیم ، با اظهارنظرهای فوق در مورد بازارهای پول، این بدان معناست که در حال حاضر خطر بیشتری برای شگفتی های نزولی نسبت به چند ماه قبل وجود دارد.

4. تحولات سیاسی

در ادامه تحلیل  ارز پوند برکسیت را به خاطر دارید؟ اما این هفته سخنان بین دو طرف در جهت درستی پیش نرفت و طرف انگلیس به اتحادیه اروپا توضیح داد كه اگر نتوانند با توافق نامه ای به توافق برسند، همه گزینه های موجود در جدول را بررسی می كنند (شامل ماده 16) اتحادیه اروپا در مورد پروتکل ایرلند شمالی. در حال حاضر استرلینگ تمام موارد سختگیرانه را بررسی کرده است. تا زمانی که به توافق نرسیده اند به شرایط ادامه دهند.

ین ژاپن (نزولی)

تحلیل  ارز ین را از چند منظر بررسی می کنیم.

1. وضعیت در نواحی امن و چشم انداز کلی ریسک

محرک اصلی JPY چشم انداز ریسک بازار به عنوان یک ارز امن، است. بندرت داده های اقتصادی در بازار نوسان ایجاد میکنند. تمایلات امن، به ویژه در دوره فعلی، عامل غالب تر هستند، اگرچه چشم انداز سیاست های پولی ممکن است در کوتاه مدت در بازار کاملا بی ثبات باشد. با وجود اخبار خوب در مورد روند واکسن های موفق، وضعیت ریسک کلی بازار به طور قابل توجهی بهبود یافته. ادامه حمایت از سیاست های پولی و مالی، زمینه را برای بازارها فراهم کرده تا انتظار داشته باشند که یک اقتصاد جهانی هماهنگ با اقتصاد جهانی داشته باشید.

البته، عدم اطمینان زیادی باقی مانده است. بسیاری از کشورها همچنان به مبارزه با امواج ویروس ها ادامه می دهند. اما چشم انداز به طور کلی در طول چند ماه گذشته همچنان بهبود یافته است. انتظار می رود تقاضای در نواحی امن کاهش یابد. که منجر به یک چشم انداز اساسی نزولی خواهد شد.

2. ارز کم بازده با همبستگی معکوس با US10Y

در ادامه تحلیل ارز ین باید گفت ین ژاپن به عنوان یک ارز با بازده کم، JPY معمولاً با حرکتهای قوی در تفاوت عملکرد، بطور خاص در حرکتهای قوی در اوراق قرضه ده ساله آمریکا ، همبستگی معکوس دارد. با این حال، مانند بیشتر همبستگی ها، قدرت همبستگی معکوس بین JPY و US10Y کامل نیست. و بسته به نوع محیط بازار از نقطه نظر ریسک و چرخه کاهش می یابد. اقدام وسیع تر قیمت در US10Y از ماه جولای باعث شد که اعتقاد برای صعود بیشتر در USDJPY بیشتر شود. و منتظر بودیم که US10Y قبل از اینکه به دنبال افزایش قیمت USDJPY باشیم، شود. این هفته، سرانجام US10Y را دیدیم که می تواند سطح کلیدی 1.38را که از ژوئیه به عنوان مقاومت قوی عمل کرده است، پاک کند.

بنابراین، تا زمانی که US10Y بتواند بالای 1.38 بماند، به دنبال عقب نشینی در USDJPY هستیم تا به دنبال فرصت های خرید میان مدت باشیم. با این حال، از آنجا که 1.38 چنین سطح کلیدی بود، هر گونه شکست و بستن زیر 1.38 برای US10Y می تواند یک محرک خودکار برای کاهش هرگونه پیشروی باشد.

 

با ایکس فارکس در بازارهای مالی بهترین باشید.

دلار نیوزلند (صعودی)

تحلیل  ارز دلار نیوزلند را از چند منظر بررسی می کنیم.

1. تحولات مربوط به چشم انداز ریسک جهانی

به عنوان یک ارز با ضریب بتای بالا، NZD با خروج سهامداران از نواحی امن از چشم انداز بهبود ریسک بازار خارج می شود. به عنوان یک ارز چرخه ای، AUD در کنار سایر دارایی های چرخه ای که از تورم مجدد و بهبود پس از رکود حمایت می کند، بهترین عملکرد را داشت. اگر انتظارات برای اقتصاد جهانی مثبت باقی بماند، چشم انداز مثبت کلی سنتیمنت ریسک باید در میان مدت برای AUD مفید باشد، اما نگرانی های کوتاه مدت اخیر یادآوری به موقع است که سنتیمنت ریسک نیز محرک کوتاه مدت بسیار مهمی است.

2. چشم انداز سیاست های پولی برای RBNZ

استراتژی صفر کووید نیوزلند این هفته برای NZD سختی های زیادی ایجاد کرد. زیرا مشارکت کنندگان در بازار مجبور شدند برخی از انتظارات بسیار تهاجمی خود را برای افزایش نرخ ها در جلسه نادیده بگیرند. بازگشایی آنقدر تهاجمی بود که قیمت OIS از 100٪ احتمال افزایش به کمی بالاتر از 50٪ در برخی مراحل کاهش یافت.

RBNZ ترجیح داد نرخ ها را بدون تغییر بگذارد. اما با وجود تشدید ویروس، با به روزرسانی پیش بینی مسیر نرخ خود برای نشان دادن 7 افزایش پیش بینی شده بین دسامبر 2021 و, 2023افزایش OCR به 2 درصد نسبت به جلسه قبلی خود لحن بسیار خوش بینانه تری ارائه کردند. فرماندار بعداً توضیح داد که آنها باید به سیاست خود ادامه دهند. و نمی توانند منتظر عدم قطعیت باشند. زیرا کارهای زیادی برای بازگشت به نرخ خنثی 2.0 درصد دارند. همچنین اذعان کردند که آنها به وضوح اعلام کرده اند که حرکت بعدی آنها احتمالاً یک افزایش است. بنابراین آنها می توانند صبر کنند.

با افزایش نرخ بهره، چشم انداز صعودی میان مدت برای NZD دست نخورده باقی می ماند. هفته گذشته ما شاهد لحن هاوکیش اعضای RBNZ بودیم. که اظهار داشت تصمیم بانک در مورد افزایش ندادن نرخ ها در هفته گذشته بیشتر مربوط به اپتیک است و نه به دلیل ریسک های موجود. همچنین توضیح داد که این بانک نرخ های افزایش 50 واحدی را در نظر گرفته است.

لحن هاووکیش بانک

لحن هاووکیش بانک و قرار دادن RBNZ بار دیگر از نظر عادی سازی سیاست و از سایر بانکهای مرکزی بزرگتر جلوتر است. اطلاعیه این هفته در مورد پیشروی بانک با پیشنهاد تشدید محدودیت های LVR برای مهار سفته بازی در بازار مسکن. معمولاً این نوع سیاست های کلان احتیاطی، فشار بانک مرکزی را بر آن می دارد. این تغییر در حال حاضر قیمت جدیدی از افزایش ماه اکتبر را نشان می دهد. بنابراین به هرگونه افزایش مجدد انتظارات افزایش در ماه اکتبر توجه کنید.

3. تحولات اقتصادی و بهداشتی کشور

تاکنون، وضعیت ویروس در نیوزلند نگرانی جدی دربر داشته. دولت توانسته منبع شیوع اخیر را پیدا کند. و باید بتواند شرایط را تحت کنترل نگه دارند. هر گونه تشدید بیشتر هرچند مهم است که باید مدنظر قرار داده شود

دلار ایالات متحده USD (خنثی)

تحلیل  ارز دلار را از چند منظر بررسی می کنیم.

1. تحولات پیرامون چشم انداز ریسک جهانی

داده های اقتصادی جهانی همچنان تعجب بر انگیز است و باید همچنان در تلاش برای شگفتی سازنده پس از بازگشت همه گیری ادامه یابد. از آنجا که دلار اغلب در برابر رشد جهانی حرکت می کند، تا زمانی که داده های رشد جهانی کاهش می یابد، باید از دلار حمایت کند.

 2.چشم انداز سیاست پولی برای FED

در ادامه تحلیل  ارز دلار باید گفت جمع بندی نشست هفته گذشته با لحن تند هاوکیش و دور از انتظار صورت گرفت. FOMC به انتظارات بازار از اعلام سیاست انقباضی در ماه نوامبر پاسخ مثبت داد. و گفت که اگر پیشرفت در اهداف اقتصادی مطابق انتظار ادامه پیدا کند، آنها معیارهای خود را برای دستیابی به پیشرفت بیشتر در نظر خواهند گرفت. و بقیه موارد در نشست ماه نوامبر بررسی خواهد شد.

به غیر از این، به نظر می رسد تورم تا سال 2024 از هدف 2 درصدی Core PCE فدرال رزرو فراتر رفته است با لحن هاووکیش. از طرف بازار کار، پاول توضیح داد که فکر می کند آستانه پیشرفت بیشتر برای بازار کار “همه چیز برآورده نشده است” .همچنین توضیح داد که لزوماً برای شروع کار، پرینت ماه سپتامبر بسیار قوی ای لازم نیست.

در مجموع، بیش از حد انتظار هاوکیش بود، اما در واقع هیچ تاثیری در دلار مشاهده نشد. سیاست انقباضی سریعتر یک عامل کلیدی بود که ما برای افزایش روند صعودی در چشم انداز مشاهده کردیم ، اما به نظر می رسد بازارهای ارز به طور شگفت انگیزی سریع آن را تخفیف دادند. واکنش خاموش می تواند به دلیل موقعیت یابی با DXY نزدیک به بالاترین سطوح سال گذشته باشد، یا ممکن است این واقعیت وجود داشته باشد که در مورد عادی سازی سیاست ها، فدرال رزرو تنها مورد موجود نیست. (RBNZ ، BoE ، BoC ).در هر صورت، واکنش خاموش به این معنی است که ما در حال حاضر با چشم انداز میان مدت خود برای دلار صبور هستیم.

3.بازده واقعی

علیرغم واگرایی اخیر بین بازدهی واقعی دلار آمریکا و ایالات متحده، بنظر میرسد روند نزولی بیشتر در بازده واقعی، تلاشی برای رسیدن به چشم انداز رشد، تورم و کاهش بیشتر است. باید از دلار آمریکا حمایت کند.

4- داده های اقتصادی

داده های اقتصادی بسیار سبک در هفته آینده با ISM Mfg PMI تنها نکته قابل توجه می باشد. این پرینت همیشه مهم است. اما این واقعیت که فدرال رزرو قبلاً به کاهش سریعتر اشاره کرده است حتی بدون مشاهده داده های سپتامبر. به این معنی است که در مقایسه با خطرات صعودی، خطرات منفی بیشتری برای داده های ورودی وجود دارد. زیرا خطرات صعودی تصمیم فدرال رزرو را در عین نزولی کافی تأیید می کند. این شگفتی ها ممکن است برخی تردیدها را ایجاد کنند.


خواندن تحلیل های قبلی هم برایتان جذاب خواهد بود. با ایکس فارکس در بازارهای مالی بهترین باشید.

محرک های فاندامنتال ارزها (مربوط به 21 مرداد ).

محرک های فاندامنتال ارزها (مربوط به 25 مرداد ).

محرک های فاندامنتال ارزها (مربوط به 23 تیر ).

محرک های فاندامنتال ارزها (مربوط به 8 تیر).

محرک های فاندامنتال ارزها (مربوط به 12 مرداد).

محرک های فاندامنتال ارزها (مربوط به 1 شهریور).

محرک های فاندامنتال ارزها (مربوط به 22 شهریور)

جدیدترین اخبار حوزه فارکس

,تلگرام xforexnews ,telegram_xforexnews