محرک های فاندامنتال ارزها ( تحلیل ارز ها)

تحلیل ارز

در این نوشتار محرک های فاندامنتال ارزها را بررسی می کنیم. تحلیل ارز ها را در ادامه می خوانید.

فهرست مطالب:

استرالیا (خنثی)

تحلیل  ارز دلار استرالیا را از چند منظر بررسی می کنیم.

1- تحولات اقتصادی و بهداشتی کشور

عواملی کلیدی که عدم اطمینان برای چشم انداز میان مدت AUD ایجاد کرده است عبارتند از: 1- افزایش موارد ویروس باعث ایجاد محدودیت های جدید با استقرار ارتش در بخش هایی از کشور برای تشدید قوانین قرنطینه شد. سیاست های انقباضی در سه ماه سوم سال تا حد زیادی پیش بینی می شود. انتظارات افزایش نرخ سال 2023 را کاهش می دهد. درموضع چین، شاهد قیمت سنگ آهن هستیم. که با کند پیش رفتن اقتصاد چین و تلاش برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای با افزایش محصولات فولادی، بیش از 30 درصد از بالاترین سطح خود در سال 2021 کاهش یافته است. تعرفه ها به عنوان محرک اصلی معرفی می شوند.

سنگ آهن تقریبا 23 درصد از صادرات استرالیا را شامل می شود. بیش از 80 درصد آن متعلق به چین می باشد. این موضوع به علت اینکه نزول بیشتر سنگ آهن می تواند بر شرایط تجاری استرالیا تأثیر منفی بگذارد.. قابل توجه است، سلامت کلی اقتصاد چین پس از آخرین کاهش 0.5 درصدی نرخ ذخایر قانونی بانک خلق چین هنوز در کانون توجه قرار دارد. این گسترش نگرانی ها باعث پیشروی کند، بیش از حد انتظار دراوضاع اقتصادی شده است. زیرا این عامل محرک اصلی برای ماندن در رادار به عنوان بزرگترین شریک تجاری استرالیا است. از نظر سیاسی، ریسک تعرفه های بیشتر و ممنوعیت کالاهای استرالیایی باید در رادار نگه داشته شود.

2. چشم انداز سیاست های پولی برای رزرو بانک استرالیا

بانک مرکزی استرالیا این هفته حرکت هیجانی نداشته و بازارهای زیادی را ترک نکرد.آنها در عمل هاووکیش بودند بودند اما در کلام نه .و تصمیم به پیش بردن برنامه های برنامه ریزی شده خود در ماه سپتامبر دارند، اما بیانیه و لحن آنها به طور کلی عوام فریبانه بوده و توضیح دادند که حتی اگر آنها انتظار دارند اقتصادشان از شرایط پاندمی خارج شود، اما در مورد زمان و سرعت این بازگشت زیاد مطمئن نیستند. بانک مرکزی استرالیا همچنین ارزیابی برنامه ریزی شده بعدی خود از برنامه سیاست تسهیلی کمی (QE)خود را حداقل به ماه فوریه منتقل کرد، به این معنی که آنها خریدهای QE فعلی خود را افزایش و تمدید کردند. بنابراین، به طور کلی بسته ای میکس برای بازارها و به این معنی که محرک میان مدت برای AUD خنثی باقی مانده.

3. تحولات مربوط به چشم انداز ریسک جهانی

AUD به عنوان ارز با ضریب بتا بالا، در حالی که سهامداران از مناطق امن به سمت دارایی های با ریسک و بازدهی بالاتر رفته اند، از چشم انداز بهبود یافته بازار در ماه های اخیر بهره مند شده است. به عنوان یک ارز دوره ای، AUD به دلیل همراهی با سایر سرمایه های دوره ای، از روند صعودی برخوردار بود، در حالی که اکثر فعالان بازار به مرحله بهبودی پس از رکود اقتصادی فکر می کنند. تا زمانی که انتظارات برای اقتصاد جهانی مثبت باقی می ماند چشم انداز کلی مثبت سنتیمنت ریسک پذیری برای AUD در میان مدت حمایتی است. با این حال، نوسانات کوتاه مدت اخیر و جریانهای ریسک گریز، بار دیگر به ما نشان داد که چرا سنتیمنت ریسک گریزی محرک کوتاه مدتی برای ارز است.

کانادا (صعودی)

تحلیل  ارز دلار کانادا را از چند منظر بررسی می کنیم.

1-چشم انداز سیاست های پولی

در نشست ماه جولای خود، BoC گمانه زنی های بازار مبنی بر کاهش خرید دارایی های خود و کاهش QE به میزان 1 میلیارد دلار در هفته را تأیید کرد. حتی اگر لحن کلی بانک مرکزی کانادا با انتظارات کلی مطابقت داشته باشد، رفتار قیمتی دلار کانادا نشان دهنده انتظارات بیشتر انقباضی از سوی بانک مرکزی کانادا است. این بانک همچنین تأکید کرد که اطمینانی در پیش بینی های خود وجود ندارد. تاکید کرد که بهبود اقتصادی نیاز به تعدیل فوق العاده سیاست دارد. این چیزیست که احتمالاً گاوها می خواهند در بیانیه حذف شود.

2. ارز مرتبط با کالا و با وابستگی به صادرات نفت

نفت پس از ریزش تا سطوح پایین سال 2020 مجدداً برگشت.
روند افزایشی به دلایل زیر
(1) عرضه و تقاضا. (کاهش تولید اوپک). (2) بهبود چشم انداز اقتصاد جهانی. بهبود چشم انداز تقاضای نفت. (بهبودهای حاصل از واکسن ها و محرک های پولی و مالی) (3) افزایش انتظارات تورمی در حالی که بدون شک ثابت شده است که دستاوردهای بیشتر برای نفت نبردی سخت است. اما تا زمانی که عوامل حمایتی فعلی و محرک ها دست نخورده باقی بمانند. این محرک ها در میان مدت مثبت باقی می ماند. تا زمانی که نفت پشتیبانی شود، باید از ارزهای نفتی مانند CAD نیز حمایت کند.

3. تحولات مربوط به چشم انداز خطر جهانی

CAD به عنوان ارز با ضریب بتا بالا، طی ماه های اخیر با دور شدن سهامداران از مناطق امن و داشتن دارایی های با ریسک بالاتر، از بهبود چشم انداز بازار بهره مند شده است. CAD به عنوان یک ارز پشتیبان دوره ای، در کنار سایر دارایی های دوره ای که به اکثریت فعالان بازار فکر می کنند مرحله بهبودی اولیه پس از رکود اقتصادی است، صعود می کرد. تا زمانی که انتظارات از اقتصاد جهانی مثبت باقی بماند، چشم انداز کلی مثبت برای سنتیمنت ریسک پذیری باید میان مدت برای CAD حمایتی باشد. با این حال، نوسانات کوتاه مدت اخیر و جریانهای ریسک گریز، بار دیگر به ما نشان داد که چرا سنتیمنت ریسک گریزی محرک کوتاه مدتی برای ارز است.

 

فرانک سوئیس (نزولی)

تحلیل  ارز فرانک سوییس را از چند منظر بررسی می کنیم.

1. تحولات مربوط به چشم انداز ریسک جهانی

چشم انداز ریسک بازارها به عنوان یک ارز امن، عاملی اصلی برای حرکات CHFاست. داده های اقتصادی سوئیس به ندرت بروی عملکرد بازارتاثیر میگذارد. اگرچه مداخله بانک مرکزی سوئیس تأثیر مهمی برCHFدارد، اما تأثیر کوتاه مدتی دارد. بعلاوه، با توجه به لحن نزولی کلی و ترجیح آن برای عقب ماندن از بانک مرکزی اروپا در تصمیم گیری های سیاست، بعید است SNB به زودی تعدیل سیاست ها را انجام دهد.

با توزیع بیشتر واکسن های ویروس کرونا، و همچنین تعدیل بی سابقه و بالای سیاست های پولی و حمایت مالی از دولت، وضعیت ریسک کلی بازار در حال بهبود است. البته ، خطرات برای بسیاری از کشورها، به ویژه در اروپا وجود دارد، زیرا بسیاری از کشورها در حال حاضر با موج سوم ویروس در حال مبارزه اند. بنابراین، هنوز برخی از عدم اطمینان و خطرات در چشم انداز کلی ریسک موجود است. که می تواندCHFرا در صورت وجود عوامل نامطلوب برای توسعه اقتصاد جهانی پشتیبانی کند. با این حال، چشم انداز کلی ریسک همچنان با تعادل، بهبود می یابد. همچنین تعصب نسبت بهCHFنزولی باقی مانده است.

علیرغم عوامل منفی، طی چند هفته گذشته CHFبه طرز شگفت آوری قوی باقی مانده. این واگرایی از چشم انداز پایه خیلی منطقی نیست. اما CHFاکثر ذهنیت خاص خود را داشته. و می تواند بیشتر در جهت مخالف آنچه روند کوتاه مدت یا چشم انداز اساسی نشان می دهد حرکت کند، بنابراین هنگام معامله CHFمراقب باشید. همیشه در نظر داشته باشید امکان مداخله بانک مرکزی سوئیس وجود دارد.

 

تحلیل بیشتر SNB

علیرغم عوامل منفی، طی چند هفته گذشته CHFبه طرز شگفت آوری قوی باقی مانده. این واگرایی از چشم انداز پایه خیلی منطقی نیست ، اما CHFاکثر ذهنیت خاص خود را داشته و می تواند بیشتر در جهت مخالف آنچه روند کوتاه مدت یا چشم انداز اساسی نشان می دهد حرکت کند. بنابراین هنگام معامله CHFمراقب بوده و همیشه در نظر داشته باشید امکان مداخله بانک مرکزی سوئیس وجود دارد.علاوه بر این، خرید اوراق قرضه بانک مرکزی اروپا به این معنی است که ترازنامه آنها در مقایسه با SNB با سرعت بیشتری در حال گسترش است ، که می تواند دلایلی باشد که اخیراً SNB نیازی به مداخله معنی دار نداشته است. با این حال ، به عنوان مداخله همیشه این احتمال وجود دارد که هنگام معامله CHF همیشه در نظر داشته باشید.

یورو (نزولی نسبی)

تحلیل  ارز یورو را از چند منظر بررسی می کنیم.

1. وضعیت ویروس

در حال حاضر، چشم انداز نشان میدهد که یورو در حال تقویت است. زیرا اتحادیه اروپا در حال آمادگی برای برآورده کردن هدف واکسیناسیون 70 درصدی جمعیت بزرگسال خود تا ماه ژوئن است. این بدان معناست که یکی از بزرگترین موانع در مورد یورو برداشته شده. و همچنین بهبودی بالقوه سریعتر را نوید می دهد.

2. چشم انداز سیاست های پولی برای بانک مرکزی اروپا

در جلسه ماه ژوئیه، بانک مرکزی اروپا دقیقاً همانطور که برخی از سهام داران امیدوار بودند اوضاع را تغییری نداد. بانک هم برای هاوکیش ها و هم برای داوویش ها موقیعتی فراهم کرد. برای داوییش ها، بانک راهنمایی جدیدی را ارائه داده است که انتظار دارد نرخ ها در سطح فعلی باقی بمانند تا زمانی که بانک تورم واقعی را ببیند تا انتظارات قبل از پایان پیش بینی خود، به هدف 2٪ برسد.

با این حال، آنها همچنین به داوویش ها موقعیتی را دادند زیرا بازارها انتظار داشتند برخی نکات احتمالی در مورد PEPP و APP را داشته باشند. اما رئیس جمهور توضیح داد که هیچ یک از این دو در جلسه بحث نشده است، این سوال را مطرح می کند که آیا انتظار چنین اطلاعیه ای در ماه سپتامبر احتملا قابل توجه باشد یا نه. در مجموع، جلسه واقعاً عملکرد چندانی در تغییر چشم انداز اساسی ارز نداشت. با توجه به سخنان تحلیلگران نتیجه نشست جولای ، بانک مرکزی اروپا برای مدت طولانی عملکرد پایینی داشته.

3. تحولات اقتصادی کشور

به امید بهبود سریع اقتصادی، BOE و صندوق بین المللی پول پیش بینی تولید ناخالص داخلی خود را برای انگلستان افزایش داده اند. که شکاف های رشد بین سایر اقتصادهای بزرگ را افزایش داده و یک ورودی مثبت برای GBP است.

با این حال، بسیاری از این موارد مثبت به احتمال زیاد در حال حاضر در قیمت ها منعکس شده است. به این معنی که کمبودهای اخیر در داده های اقتصادی می تواند برای GBP دشوار باشد تا سودهای محکم تری را حفظ کند. اگرچه اخبار شديدتر شدن تصميمات مالي نسبت به آنچه انتظار مي رفت، نزول كوتاه مدتي در استرلينگرا باعث شد، اما اظهارنظرهاي سختگيرانه از سوي BoE بيش از پيش احساسات منفي قبلي را جبران كرده. و فشار قوي تري را ايجاد كرد. و تا زماني كه هيچ گونه مالياتي وجود نداشته باشد. اخبار تکان دهنده و سخت گیرانه نباید برای GBP در میان مدت اهمیت زیادی داشته باشد. افشای اطلاعات این هفته مهم خواهد بود ، اما احتمالاً برای تغییر چشم انداز سیاست های پولی کافی نیست.

 

انگلیس (صعودی)

تحلیل  ارز پوند را از چند منظر بررسی می کنیم.

1.وضعیت ویروس

برنامه موفق پییشروی واکسیناسیون به بریتانیا فرصت بازگشایی اقتصادی سریعتری را داده. همچنین باعث شده محیط مطلوبی را برای GBP فراهم شود.

2. چشم انداز سیاست های پولی برای BOE

نشست بانک مرکزی اروپا در 5 آگوست اظهاراتی با لحن هاوکیش و داوویش ارائه داد . فاصله رأی QE کمی بیشتر با اختلاف 7-1 با ساندرز از BoE بوده تنها در مخالفت ، افزایش رشد و تورم مثبت بود اما با اظهار نظرهای مشابه در مورد فشارهای “موقت” قیمت که هرگونه نفوذ واقعی بازار را خاموش کرد. دلایلی که بانک در حال حاضر از نظر عادی سازی سیاست صبور است، عدم قطعیت فعلی پیرامون ویروس است. البته بانک منتظر پایان برنامه مجوز است تا تأثیر آن را در بازار کار ارزیابی کند. این بدان معناست که بانک به احتمال زیاد حداقل تا اکتبر یا نوامبر در حالت انتظار است.

تغییر دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد، نرخ بانکی 0.5 برای توقف سرمایه گذاری مجدد داراییهای سررسید و 1.0٪ نرخ بانکی برای شروع فروش است که از 1.5٪ در آستانه QT بانک به 0٪ کاهش یافته است. این نرخ به 0.5 کاهش یافته است. کاهش دارایی ها و ترازنامه. مشارکت کنندگان بازار در مورد معنی این امر برای بانک گیج هستند. زیرا از یک طرف مثبت است که بانک اطمینان کافی برای ترازنامه را حتی در زمان پایین بودن نرخ ها داشته باشد.

اما از سوی دیگر این بدان معناست که نرخ ها می توانند بسیار پایین تر باقی بمانند. زیرا هرچه طولانی تر باشد، منفی تر است. احتمالاً مهمترین اظهارنظرهایی که باید انجام شود ادامه خوش بینی نسبت به اقتصاد با وجود عدم قطعیت و اظهارنظرهایی در مورد ضرورت سخت گیری ​​بود.

3. تحولات اقتصادی کشور

در ادامه تحلیل ارز پوند باید گفت به امید بهبود سریع اقتصادی، BOE و صندوق بین المللی پول پیش بینی تولید ناخالص داخلی خود را برای انگلستان افزایش داده اند. که شکاف های رشد بین سایر اقتصادهای بزرگ را افزایش داده و یک ورودی مثبت برای GBP است. با این حال، بسیاری از این موارد مثبت به احتمال زیاد در حال حاضر در قیمت ها منعکس شده است. به این معنی که کمبودهای اخیر در داده های اقتصادی می تواند برای GBP دشوار باشد تا سودهای محکم تری را حفظ کند.

اگرچه اخبار شديدتر شدن تصميمات مالي نسبت به آنچه انتظار مي رفت ، نزول كوتاه مدتي در استرلينگرا باعث شد ، اما اظهارنظرهاي سختگيرانه از سوي BoE بيش از پيش احساسات منفي قبلي را جبران كرده و فشار قوي تري را ايجاد كرد ، و تا زماني كه هيچ گونه مالياتي وجود نداشته باشد. اخبار تکان دهنده و سخت گیرانه نباید برای GBP در میان مدت اهمیت زیادی داشته باشد. افشای اطلاعات این هفته مهم خواهد بود ، اما احتمالاً برای تغییر چشم انداز سیاست های پولی کافی نیست.

4. تحولات سیاسی

برکسیت را به خاطر دارید؟ اما این هفته سخنان بین دو طرف در جهت درستی پیش نرفت و طرف انگلیس به اتحادیه اروپا توضیح داد كه اگر نتوانند با توافق نامه ای به توافق برسند، همه گزینه های موجود در جدول را بررسی می كنند (شامل ماده 16) اتحادیه اروپا در مورد پروتکل ایرلند شمالی. در حال حاضر استرلینگ تمام موارد سختگیرانه را بررسی کرده است. تا زمانی که به توافق نرسیده اند به شرایط ادامه دهند.

ین ژاپن (نزولی)

تحلیل  ارز ین را از چند منظر بررسی می کنیم.

1. وضعیت در نواحی امن و چشم انداز کلی ریسک

محرک اصلی JPY چشم انداز ریسک بازار به عنوان یک ارز امن، است. بندرت داده های اقتصادی در بازار نوسان ایجاد میکنند. تمایلات امن، به ویژه در دوره فعلی، عامل غالب تر هستند، اگرچه چشم انداز سیاست های پولی ممکن است در کوتاه مدت در بازار کاملا بی ثبات باشد. با وجود اخبار خوب در مورد روند واکسن های موفق، وضعیت ریسک کلی بازار به طور قابل توجهی بهبود یافته، و ادامه حمایت از سیاست های پولی و مالی، زمینه را برای بازارها فراهم کرده تا انتظار داشته باشند که یک اقتصاد جهانی هماهنگ با اقتصاد جهانی داشته باشید.

البته، عدم اطمینان زیادی باقی مانده است. بسیاری از کشورها همچنان به مبارزه با امواج ویروس ها ادامه می دهند. اما چشم انداز به طور کلی در طول چند ماه گذشته همچنان بهبود یافته است ، انتظار می رود تقاضای در نواحی امن کاهش یابد ، که منجر به یک چشم انداز اساسی نزولی خواهد شد.

2. ارز کم بازده با همبستگی معکوس با US10Y

در ادامه تحلیل ارز ین باید گفت ین ژاپن به عنوان یک ارز کم بازده، معمولا با افزایش اختلاف بین نرخ های بازدهی ژاپن و امریکا،همبستگی معکوس دارد. زیرا بر فعالیت و حرکت تجارت تأثیر می گذارد. مانند اکثر همبستگی ها، قدرت همبستگی معکوس بین JPY و  اوراق قرضه ده ساله آمریکا کامل نیست و بسته به نوع فضای بازار از نظر ریسک خواهد داشت.

با این حال قدرت همبستگی معکوس بینjpyوus10yrکامل نیست. معمولا حرکات ین ژاپن وابسته به ریسک کلی بازار است که در هفته گذشته شاهد فرصت های صعودی برای آن بودیم. اقدام متناوب قیمت در اوراق قرضه ده ساله از ماه ژوئیه به این معناست که اعتقاد ما به فروش های ین ژاپن در برابر دلار آمریکا کاهش یافته است. و ما تا زمانی که اوراق قرضه ده ساله بتواند به طرز قانع کننده ای به بالاترین حد خود برسد، صبورتر خواهیم بود.

دلار نیوزلند (صعودی)

تحلیل  ارز دلار نیوزلند را از چند منظر بررسی می کنیم.

1. تحولات مربوط به چشم انداز ریسک جهانی

NZD به عنوان ارز با ضریب بتا بالا، در حالی که سهامداران از دارایی های امن خارج شده و به سمت دارایی های پرریسک و پر بازده منتقل شده اند، از چشم انداز بهبود یافته بازار در ماه های اخیر بهره مند شده است. به عنوان یک ارز دوره ای، NZD همراه با دارایی های دیگر دوره ای که اکثر شرکت کنندگان در بازار مرحله بهبودی پس از رکود اقتصادی می دانند، صعودی بوده است. چشم انداز کلی مثبت برای احساس ریسک باید برای NZD در میان مدت حمایت کند، تا زمانی که چشم اندازهای اقتصاد جهانی مثبت بمانند.

2. چشم انداز سیاست های پولی برای RBNZ

با ورود به سال 2021، چشم انداز سیاست پولی RBNZ پس از آنکه بانک نیاز به نرخ های منفی را پس زد، مثبت بود. و مجموعه ای از داده های مثبت اقتصادی اقتصادی نشان داد که تأثیر همه گیری بر اقتصاد نیوزیلند کمتر از قبل است. تخمین زده می شود بانک در جلسه سیاست خود در ماه مه، انتظارات خود را برای افزایش نرخ تا سه ماهه سوم سال 2022 پیش برد. انتظارات بازار را که آنها جایگزین BOC خواهند بود تأیید کرد.

به یاد داشته باشید که در جلسه سیاست فوریه عدم اطمینان به اندازه کافی زیاد بود تا بانک پس از مارس 2021 هیچ راهنمایی در مورد نرخ بهره ارائه ندهد. با ورود به نشست ژوئیه، بازار انتظارات برای عادی سازی RBNZ را بیشتر افزایش داده است به طوری که برخی از شرکت کنندگان انتظار اولین افزایش در نوامبر سال جاری را دارند.

در حالی که مبانی از قبیل وضعیت ویروس و داده های اقتصادی به بانکی اشاره دارد که می تواند با سرعت بیشتری به حالت عادی برسد، انتظار اینکه بانک QE را کاملاً تسهیل کند و نرخ بهره را در چهار ماه افزایش دهد بسیار تهاجمی به نظر می رسد. این موضوع جلسه این هفته را دشوارتر می کند. برای NZD بسیار مهم است. با این حال، نوسانات کوتاه مدت اخیر و جریانهای ریسک گریز، بار دیگر به ما نشان داد که چرا سنتیمنت ریسک گریزی محرک کوتاه مدتی برای ارز است.

3. تحولات اقتصادی و بهداشتی کشور

در ادامه تحلیل ارز دلار نیوزلند باید گفت در حال حاضر تمرکز اصلی بر این خواهد بود که دولت نیوزلند چگونه سریع تر می تواند وضعیت ویروس را تحت کنترل درآورد. پنجشنبه خبرهای خوبی حاکی از این که دولت توانست منبع پرونده دلتا را پیدا کند وجود داشت. باید بتواند اوضاع را تحت کنترل درآورد. این یک عامل کلیدی برای نظاره روند NZD در چند جلسه آینده خواهد بود.

دلار ایالات متحده USD (خنثی)

تحلیل  ارز دلار را از چند منظر بررسی می کنیم.

1. تحولات پیرامون چشم انداز ریسک جهانی

از اواسط سال 2020 تقاضا برای دلار به عنوان یک دارایی امن، کاهش یافت. زیرا توجه بازار از همه گیری دور و به یک بهبود جهانی همزمان و یک محیط بازخوردی که هر دو معمولاً منفی هستند کاهش یافت. با این حال، شگفتی داده های اقتصادی جهانی در حال کاهش بوده.

 2.چشم انداز سیاست پولی برای FED

در هفته گذشته نظرات قابل توجهی از اعضای فدرال رزرو دریافت کردیم. لحن و موضع والر متمایل به نظرات بولار و کاپلان بود و انتظار داشت با دو نسخه قوی دیگر در داده های مشاغل چاپ شود( 800کا تا یک میلیون ) بدین معناست که پیشرفت قابل ملاحظه ای صورت گرفته. کاهش خرید اوراق میتواند با سرعت بیشتری شروع شود .و این برای دلار آمریکا صعودی است.اما بیشتر نظرات مهم و تاثیر گذار بازار از سوی کلاریدا که ظاهرا از لحن دوویش به لحن خنثی تبدیل شده بیان شد …. او می گوید با پیش بینی متوسط افزایش نرخ بهره در اوایل سال 2023 موافق است.

مهم تر از آن تغییر اظهار نظرهایش در مورد تورم بود.او بیشتر نگران فشارهای فعلی قیمت است. این موضوع قیمت دلار را افزایش میدهد .همه نگاها به داده مشاغل ماه سپتامبر است. تا انتظارات بازار از اعلامیه تیپرینگ در آن ماه چطور باشد.

3.بازده واقعی

علیرغم واگرایی اخیر بین بازدهی واقعی دلار آمریکا و ایالات متحده، بنظر میرسد روند نزولی بیشتر در بازده واقعی، تلاشی برای رسیدن به چشم انداز رشد، تورم و کاهش بیشتر است. باید از دلار آمریکا حمایت کند.

4- داده های اقتصادی

در ادامه تحلیل ارز دلار باید گفت شاخص خرده فروشی ایالت متحده در سطوح پایینی منتشر شد. اما با توجه به نوسانات قیمتی مشخص شد که اکثر فعالان بازار بدنبال داده های پایین تری بودند.
بدنبال افت فاحش گزارش تمایلات مصرف کننده دانشگاه میشیگان در هفته گذشته دلار امریکا هم تحت حمایت قرار گرفت. بازار بیشتر تحت تاثیر صورتجلسه فدرال رزرو حرکت میکند که آیا دیدگاه میانه رو هیات مدیره فدرال رزرو بسمت انبساط کمتر در سمپوزیوم Jackson Hole خواهد بود یا خیر.با توجه به اظهارات جیروم پاول اگر این اتفاق بیفتد احتمالا اعلامیه رسمی در این نشست یا جلسه ماه سپتامبر انجام شود.


خواندن تحلیل های قبلی هم برایتان جذاب خواهد بود.

محرک های فاندامنتال ارزها (مربوط به 21 مرداد ).

محرک های فاندامنتال ارزها (مربوط به 25 مرداد ).

محرک های فاندامنتال ارزها (مربوط به 23 تیر ).

محرک های فاندامنتال ارزها (مربوط به 8 تیر).

محرک های فاندامنتال ارزها (مربوط به 12 مرداد).

جدیدترین اخبار حوزه فارکس

,تلگرام xforexnews ,telegram_xforexnews