بانک مرکزی فدرال رزرو چیست؟

بانک مرکزی فدرال رزرو

فدرال رزرو به بانک مرکزی ایالات متحده امریکا گفته میشود. فدرال رزرو با نام FED هم شناخته میشود. بدون شک Fed بزرگترین سازمان مالی در جهان است.

وظایف فدرال رزرو:

بانک مرکزی فدرال از ۱۲ بانک مرکزی ایالتی تشکیل شده است. هر یک از بانک های فدرال ایالتی وظیفه تامین سیستم پولی و مالی پایداری برای منطقه تحت پوشش خود را دارد.

تاریخچه بانک مرکزی فدرال رزرو:

فدرال رزرو در سال۱۹۱۳ توسط کنگره ایالات متحده، تاسیس شد.این اقدام بعد از بحران مالی سال ۱۹۰۷ انجام شد تا بانک مرکزی بتواند از اختلالات مالی جلوگیری کند. بانک فدرال رزرو قدرت گسترده ایی برای اقدامات جهت ثبات مالی در اختیار دارد.

ساختار فدرال رزرو:

سیستم بانک مرکزی فدرال از ۱۲ بانک ایالتی فدرال تشکیل شده است. بوستون،نیویویرک، فیلادلفیا، ریچموند، آتلانتا، شیکاگو، سنت لويس، مینیاپولیس، کلنزاس سیتی، دالاس و سانفرانسیسکو بانک های فدرال ایالتی هستند. فدرال رزرو به عنوان نهادی مستقل در نظر گرفته میشود این یعنی سیاست ها و تصمیماتی که توسط بانک مرکزی فدرال رزرو اتخاذ میشود، بدون دخالت رییس جمهور و یا هر مقام دولتی دیگری تصویب می شود.

فعالیت بانک مرکزی فدرال رزرو:

با توجه به شرایط اقتصادی ایالات متحده امریکا، برای اطمینان از حداکثر اشتغال و تنظیم نرخ بهره برای بلند مدت، اقداماتی را انجام میدهد. ارايه خدمات مالی، از جمله نقش های محوری فدرال رزرو است. منبع اصلی درآمد بانک فدرال، از بهره مربوط به اوراق قرضه و سایر اوراق بهادار بدست می آید. سایر منابع درآمد بانک فدرال شامل سود سرمایه گذاری های ارزی(بازار فارکس)، سود وام های ارايه شده به موسسات سپرده گذاری، کارمزد خدمات مالی و انتقال وجوه برای موسسات مالی میباشد. پس از کسر هزینه های بانک مرکزی فدرال، مابقی درآمد به خزانه داری ایالات متحده امریکا منتقل میشود.

کمیته بازار آزاد فدرال(FOMC):

شورای حکام فدرال رزرو بر اساس شرایط مورد نیاز اقتصادی کشور سیاست هایی را اتخاذ میکند. برای اینکه بانک های ایالتی برای برداشت های ناگهانی تامین باشند، این کمیته مبالغی را در اختیار آنها قرار میدهند. همچنین کمیته بازار آزاد فدرال رزرو نرخ های بهره ایی که بانک های فدرال ایالتی برای وام ها به موسسات و سایر بانک خای تجاری میدهد را تعیین میکند.
کمیته بازار آزاد فدرال FOMC سازمان اصلی برای سیاست گذاری پولی فدرال رزرو است که این سیاست ها در سه حوزه طبقه بندی می شود. حداکثر اشتغال، ثبات قیمت ها و تعدیل نرخ بهره بلند مدت.
کمیته شامل شورای حکام(FRB) یا همان شورای فدرال رزرو- رئیس بانک فدرال رزرو نیویورک- روسای چهار بانک فدرال رزرو ایالتی است.

بانک مرکزی فدرال بوستون:

اولین بانک فدرال ایالتی از۱۲ بانک مرکزی ایالات متحده امریکاست. این بانک مناطق ماین، مساچوست، رود آیلند، ورمونت و کانکتیکات(به غیر از شهر فیرفیلد) تحت پوشش قرار میدهد.

منبع

به مانند یازده بانک فدرال ایالتی دیگر، بانک فدرال بوستون سپرده های الکتریکی را کنترل میکند و به بانکهای تحت پوشش خود نقدینگی تزریق میکند. بانک فدرال بوستون دارای هیئت مدیره نه نفره است که شش عضو آن توسط بانک های منطقه انتخاب میشوند.سه عضو دیگر توسط شورای حکام فدرال رزرو FRB تعیین میشوند.

مونتگومری

رئیس فدرال ایالتی بوستون برای یک دوره پنج ساله انتخاب میشود که ممکن است تمدید شود. در سال ۲۰۲۲ رئیس بانک فدرال بوستون کنت مونتگومری است که جایگزین روزنگرن که از سال ۲۰۰۷ عهده دار این سمت بود، شده است. مونتگومری قبل از پیوستن به فدرال رزرو بوستون در سال 2011، معاون اجرایی و مدیر ارشد فناوری سیستم فدرال رزرو مستقر در بانک فدرال رزرو ریچموند بود. او امسال حق رای به تغییرات نرخ بهره را ندارد.

بانک مرکزی فدرال نیویورک:

دومین بانک فدرال ایالتی از ۱۲ بانک مرکزی ایالات متحده امریکاست. این بانک در شهر بزرگ نیویورک مستقر است، که به بررسی تورم قیمت و تنظیم اقتصاد و اجرای مقررات در بانک های داخل قلمرو می پردازد.
رییس بانک فدرال نیویورک جز هشت عضو رای دهنده به تعیین نرخ های بهره هست. بانک فدرال نیویورک مهمترین بانک ایالتی محسوب میشود که نقش عمده ایی در سیاست های پولی نامتعارف و بسیاری از تسهیلات ویژه اعطای وام دارد.

قلمرو بانک مرکزی نیویورک کل ایالت نیویورک و مناطقی از نیوجرسی و کنتیکت را شامل میشود.

منبع

 

جان ویلیامز جانشین ویلیام دادلی که در اواسط سال ۲۰۱۸ بازنشسته شد، به عنوان رئیس بانک فدرال نیویورک انجام وظیفه میکند. در دوران بحران اقتصادی سال 2020 او به کندی ریکاوری اقتصادی اشاره داشت . ولی در کل رویکرد منعطفی نسبت به سیاست های فدرال رزرو دارد. در حال حاضر وی عضو رای دهنده کمیته بازار آزاد فدرال شناخته میشود.

او در معمولا لحن داویش رو در سخنرانی های خود دارد به به عنوان عضو داویش فدرال رزرو شناخته میشود.

آخرین اظهارات وی در مورد تورم:

•سخنرانی ولیامز در 18 نوامبر “اندازه گیری نرخ بهره واقعی بسیار سخت است. ما شاهد افزایش گسترده‌تر تورم هستیم. حتی پس از در نظر گرفتن اثرات پایه، ما شاهد افزایش تورم اساسی در ایالات متحده بوده ایم. ما شاهد افزایش بیشتر بر مبنای تورم هستیم. تورم بلندمدت انتظارات کاهش های قبلی را معکوس کردند و در سطوحی هستند که در سال های 2013-2014 مشاهده شد. محدودیت های عرضه عامل اصلی در بازار کار و تنگناهای زنجیره تامین هستند. چارچوب فدرال رزرو برای این امر مناسب است، زیرا از نقطه ای شروع می شود که اطمینان حاصل شود که انتظارات تورمی روی 2% لنگر انداخته است. اقتصاد در حال بازگشت است” 

•سخنرانی ولیامز در 17 نوامبر “باید به این فکر کرد که چگونه بازار خزانه داری را تقویت کرد تا بتواند شوک بزرگ بعدی را بهتر تحمل کند، اقدامات انجام شده توسط فدرال رزرو نیویورک در سال گذشته به ما یادآوری می کند که بازارها تقریباً آنطور که باید انعطاف پذیر نیستند” 

•سخنرانی ولیامز در 12 نوامبر “افراد دارای درآمد ثابت کمتر در برابر تورم محافظت می شوند. بخش‌هایی از نیروی کار هستند که بیش از سایرین در برابر تورم محافظت می‌شوند. فدرال رزرو باید تأثیرات مسائل آب و هوایی بر ثبات مالی و از نظر نظارت و مقررات را درک کند. مقامات بر نابرابری و رشد عادلانه متمرکز هستند زیرا برای اقتصاد مهم هستند.” 

•سخنرانی ولیامز در 22 اکتبر “انتظارات تورمی درازمدت با هدف 2 درصدی فدرال رزرو مطابقت دارد و اظهار داشت که اگر انتظارات تورمی در سطح بسیار پایین ثابت شود، تورم واقعی در طول زمان کاهش می یابد. امروزه ابهام زیادی در مورد اقتصاد وجود دارد.”

به دلیل نقش های مهم در اجرای سیاست های پولی و مالی و سیاست های اضطراری، بانک مرکزی فدرال نیویورک مهمترین بانک جهان شناخته میشود.
اسکناس های چاپ شده توسط بانک فدرال نیویورک با علامتB2 نشانه گذاری میشود که نشان دهنده حرف دوم زبان انگلیسی و مشخص کننده منطقه دوم است که فدرال نیویورک در این منطقه واقع است.

دلار امریکا

بانک مرکزی فدرال فیلادلفیا:

بانک فدرال ایالتی فیلادلفیا بخشی از سیستم گسترده فدرال رزرو FRS است که به اجرای سیاست پولی ایالات متحده میپردازد. این بانک همچنین به فعالیتهای بانکهای منطقه سوم نظارت دارد. منطقه سه ایالت پنسیلوانیا، بخش جنوبی نیوجرسی را پوشش میدهد.

منبع

به مانند سایر بانک های مرکزی ایالتی،بانک فدرال فیلادلفیا توسط هییت مدیره نه نفره اداره میشود که اعضا میبایست در زمینه های تجاری، بانکداری، کشاورزی، صنعت سابقه کاری داشته باشند.
رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا به همراه روسای هفت بانک مرکزی حق رای درباره تغییرات نرخ بهره را داراست.

پاتریک تی هارکر در سال 2015 به عنوان ريیس بانک فدرال ایالتی فیلادلفیا روی کار آمد. وی در سال 2020 عضو رای دهنده کمیته بازار آزاد فدرال شناخته میشد. وی در سال 2021به عنوان عضو رای دهنده جایگزین در کمیته بازار آزاد فدرال رزرو معرفی شده. او در اظهارات خود بیشتر لحن انقباضی را اتخاد میکند.

 

وزارت خزانه داری بانک فیلادلفیا چک لیست وزارت خزانه داری ایالات متحده امریکا را مدیریت میکند. از این رو نظر سنجی چشم انداز تجاری فیلادلفیا یک گزارش مهم اقتصادیست. این گزارش اقتصادی توسط بانک فدرال ایالتی فیلادلفیا منتشر میشود. این گزارش فعالیت های تولیدی را در منطقه سوم دنبال میکند و اکثرا به عنوان نشانه ایی از شرایط تولید در سراسر امریکا است.

آخرین اظهارات وی در سخنرانی ها:

•سخنرانی هارکر در 8 نوامبر “انتظار نمی رود که نرخ وجوه فدرال قبل از تکمیل کاهش اوراق قرضه فدرال رزرو افزایش یابد. مقامات فدرال رزرو تورم را بسیار دقیق زیر نظر دارند و آماده اند تا در صورت لزوم اقدام کنند. انتظار می رود با بازگشت زنجیره های تامین آنلاین و کاهش تنگناها، تورم در سال آینده تعدیل شود. اگر بتوان از موج بزرگ دیگری از کووید جلوگیری کرد، اقتصاد ایالات متحده باید شاهد یک جهش رشد دیگر به بیش از 4 درصد در سال آینده باشد. انتظار دارد رشد اقتصادی در سال 2023 بین 2 تا 3 درصد بازگردد. انتظار دارد با پایان یافتن برنامه های بردباری افراد بیشتری به نیروی کار بازگردند.” 

•سخنرانی هارکر در 1اکتبر “می خواهد زودتر(قبل از اینکه دیر شود) کاهش اوراق اتفاق بیفتد تا به فدرال رزرو فضای لازم برای افزایش نرخ بهره را بدهد در صورتی که بالاتر از حد انتظار باشد. اگر اقتصاد به بهبود ادامه دهد، ممکن است تا سال 2023 به نقطه مورد نظر برسیم.  جایی که هر دو دستور تورم و اشتغال برآورده شده است. PCE را در سال جاری 4٪ می بیند و سپس به 2٪ در سال آینده کاهش می یابد. نوع دلتا تاثیر منطقه ای بر اقتصاد دارد. محدودیت های زنجیره تامین بسیار شدید است و برخی از رهبران کسب و کار می گویند ممکن است سال ها طول بکشد تا آنها برطرف شوند. باید در مورد چگونگی ایجاد انعطاف پذیری بیشتر در زنجیره تامین فکر کرد. پشتیبانی از شروع فرآیند کاهش خرید دارایی ها به زودی و اتمام تا تابستان آینده میباشد . می‌خواهد اکنون خریدها را کاهش دهد، بنابراین اگر فدرال‌رزرو بعداً نیاز به افزایش نرخ‌ها داشته باشد، فضای لازم برای انجام این کار را دارد. نمی توان سیاست پولی را با یک الگوریتم اجرا کرد، دشوار است که بدانیم چه زمانی اقتصاد در حداکثر اشتغال است. پیش بینی این است که تورم از کنترل خارج نشود. انتظار می رود کارگران بیشتری از خطوط کناری خارج شوند، اما موانع بیشتری مانند دور نگه داشتن برخی از مراقبت از کودکان وجود دارد.” 

•سخنرانی هارکر در 29 سپتامبر  “به زودی زمان کاهش خرید دارایی فرا خواهد رسید. تا اواخر سال 2022 یا اوایل سال 2023 شاهد افزایش نرخ نیست. تورم را در سال جاری 4 درصد می بیند که در سال 2022 به 2 درصد کاهش می یابد. به کنگره هشدار می دهد که سقف بدهی را افزایش دهد یا به طور قابل توجهی به رشد آسیب وارد کند. از کاهش QE در ماه نوامبر پشتیبانی می کند و تا اواسط سال 2022 به پایان می رسد. آیا تغییر بالقوه در رهبری فدرال رزرو واقعاً مسیر سیاست پولی را تغییر نمی دهد. ایالات متحده در حال ایجاد مشاغل زیادی است که پر نمی شوند و سیاست پولی ربطی به آن ندارد. استیبل کوین ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در نظر گرفته شده می توانند به طور منظم برای پرداخت ها استفاده شوند”

بانک مرکزی فدرال کلیولند

بانک فدرال ایالت کلیولند چهارمین بانک از ۱۲ بانک ایالتی سیستم فدرال رزرو است. قلمرو این بانک فدرال شامل اوهایو و مناطقی از ایالت های پنسیلوانیا، ویرجینیای غربی و کنتاکی است.
بانک فدرال کلیولند با بررسی شرایط اقتصادی و مالی، سیاست های بانک مرکزی فدرال رزرو را در مناطق تحت پوشش خود اجرایی میکند.

بانک مرکزی فدرال کلیولند
منبع

بانک فدرال کلیولند از برنامه کارآموزی تابستانی برای دانش آموزان دبیرستانی تحت عنوان Fed Scholars Program حمایت میکند. دانش آموزان مهارت های شغلی منحصر به فردی را آموزش میبینند.

لوتار مستر از سال ۲۰۱۴ این بانک را هدایت میکند. او در بین همکاران بانکی هم‌رده خود به عوام فریبی شهرت دارد.لورتا مستر،سال 2020 رئیس بانک مرکزی کلیولند به همراه روسای هفت بانک فدرال ایالتی دیگر حق رای برای تعیین نرخ بهره را در کمیته بازار آزاد فدرال را دارد. ولی در سال 2022 به عنوان عضو رای دهنده  در کمیته بازار آزاد فدرال رزرو معرفی شده. وی در اظهارات اخیرش بیشتر لحن انقباضی داشته است.

آخرین اظهارات لوتار مستر در ارتباط با تورم:

•سخنرانی هارکر در 17 نوامبر “باید اطمینان حاصل کنیم که می توانیم ریسک را در سیستم بانکداری نظارت کنیم.”

• سخنرانی هارکر در 20اکتبر “هاوکیش به این زودی‌ها انجام نمی‌شود، با کاهش خرید دارایی، زمان لازم برای ارزیابی تورم و اشتغال را خواهد داشت.” او پیش بینی تورم در سال جاری را اصلاح کرد. “بسیاری از علت های افزایش تورم به کووید بستگی دارد، چه به تقاضا و چه عرضه. او انتظار دارد که تنگناها بیشتر از آنچه در ابتدا انتظار می رفت دوام بیاورند. شاهد کاهش نرخ تورم در سال آینده خواهیم بود. اگر شاهد کاهش تورم در سال آینده نباشیم، باید دوباره ارزیابی شود. پیش‌بینی پایه او کاهش تورم است، اما ریسک‌های صعودی وجود دارد. تاکنون انتظارات تورمی میان مدت و بلندمدت با هدف تورم 2 درصد مطابقت دارد.”

اودر مورد کاهش خرید اوراق اینچنین گفته: “خط مشی به خوبی با چشم انداز کالیبره شده است. جایی که سیاست در حال حاضر بسیار راحت است. تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم ضعیف تر از نیمه اول خواهد بود، اما همچنان انتظار می رود تولید ناخالص داخلی بین 5 تا 6 درصد در سال جاری رشد کند.” 

•سخنرانی هارکر در 7اکتبر “درک عموم از اهداف فدرال رزرو بسیار مهم است. عوامل طرف عرضه و تقاضا بر تورم تأثیر می گذارند. نمودارهای نقطه ای فدرال رزرو افزایش شدید نرخ ها را نشان نمی دهد. سیاستگذاران باید رمزگشایی کنند که چه مقدار از تورم ناشی از عوامل طرف عرضه در مقابل تقاضا است. اگر تورم و انتظارات تورمی بلندمدت افزایش یابد، این امر نشان دهنده این است که عوامل سمت تقاضا ایفای نقش بزرگتری از حد انتظارداردند فدرال رزرو در ابتدا فکر می کرد که هدف تورم خود را از جهت نزولی برآورده می کند، اما تورم اکنون بالای 2 درصد است. فکر نمی‌کنم که مأموریت استخدام فدرال رزرو انجام شده باشد، اما ممکن است تا پایان سال آینده برآورده شود. استراتژی جدید فدرال رزرو به شدت متکی به انتظارات تورمی بلندمدت و میان مدت است.” 

•در سخنرانی 1 اکتبر، او انتظار داشت که تورم به محض کاهش سمت عرضه و کاهش عوامل تقاضا، شروع به کاهش کند. “فدرال رزرو به ترازنامه قبل از رکود باز نمی گردد. بسیاری از عواملی که تورم را قبل از همه گیری پایین نگه داشته اند، هنوز پابرجا هستند. فدرال رزرو می خواهد برنامه ای برای پایین آمدن ترازنامه به یک سطح مشخص داشته باشد، اما باید مطالعات بیشتری انجام دهد تا بداند آن سطح باید چقدر باشد.از بازخورد بازار به عنوان راهنمای ترازنامه استفاده خواهد کرد. داشتن ذخایر کافی مهم است.”

دلار امریکا

اسکناسهای چاپ شده توسط بانک مرکزی کلیولند به واسطه چهارمین بانک مرکزی فدرال رزرو با چهارمین حروف الفبای لاتین حرف”D” مشخص میشود.
بانک فدرال کلیولند از برنامه کارآموزی تابستانی برای دانش آموزان دبیرستانی تحت عنوان Fed Scholars Program حمایت میکند. دانش آموزان مهارت های شغلی منحصر به فردی را آموزش میبینند.
بانک ایالتی فدرال کلیولند ماهانه مجموعه ایی از اقدامات برای کنترل تورم را ارائه میدهد و به همین دلیل برای تحقیقات در مورد تورم مورد توجه است.

بانک مرکزی فدرال ریچموند:

این بانک بخشی از سیستم بانکداری مرکزی غیر متمرکز است. در ویرجینیا واقع شده است و منطقه پنج را پوشش میدهد.
بانک فدرال رزرو ریچموند بخشی ازسیستم بانک مرکزی فدرال امریکاست که با فدرال مرکزی در انجام عملیات روزمره با هم همکاری میکنند.

منبع

بانک مرکزی ریچموند با همکاری سایر روسای بانک های مرکزی هر شش هفته یکبار برای تعیین نرخ بهره تشکیل جلسه میدهند. این گرد همایی نشست کمیته بازار آزاد فدرال FOMC نام دارد.

توماس بارکین در سال ۲۰۰۸ به عنوان هشتمین رئیس بانک مرکزی فدرال ریچموند معرفی شد. و مدیر اجرایی منطقه پنج میباشد. وی به عنوان عضو رای دهنده در کمیته بازار آزاد فدرال رزرو معرفی میشود. وی در اظهارات خود بیشتر لحن خنثی دارد.

آخرین اظهارات وی در ارتباط با رشد و تورم:

•سخنرانی بارکین در 15 نوامبر “فکر نمی کنم که لایحه زیرساخت یک محرک کوتاه مدت باشد و پیش بینی می کنم که مسائل زنجیره تامین تا سال آینده به خوبی ادامه یابد. دستمزدها و بازار کار را برای نشانه‌هایی که تورم پایدارتر می‌شود، در حالی که او می‌افزاید که شاخص‌های خانوار و بازار نشان می‌دهند که انتظارات تورمی در میان‌مدت تا بلندمدت همچنان در یک راستا هستند. اگر تقاضا وجود داشته باشد، فدرال رزرو برای مهار تورم اقدام خواهد کرد، اگرچه خوب است که چند ماه دیگر فرصت داشته باشیم تا ببینیم واقعیت کجاست” 

•سخنرانی بارکین در 19 اکتبر “سیاست‌های مرخصی والدین در کانادا در یارانه‌ها برای کارگران مسن‌تر در ژاپن، ممکن است منجر به کمبود نیروی کار در ایالات متحده بیش از همه‌گیری باشد.
نمونه هایی از مراحل برای جذب افراد بیشتر به نیروی کار؛ پیری جمعیت و کاهش نرخ زاد و ولد خطری برای رشد اقتصادی بلندمدت و نیاز به سیاست‌ها ایجاد می‌کند.” 

•سخنرانی بارکین در 14 اکتبر “رهنمودهای سپتامبر FOMC مبنی بر اینکه ممکن است به زودی کاهش قیمت تضمین شود، هشدار قبلی بود که فدرال رزرو وعده داده بود. هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد اینکه آیا سطوح تورم اخیر پایدار خواهد بود و حداکثر اشتغال چقدر بیشتر است، باید یاد گرفت. با کاهش کووید-19، انتظار داشته باشید که وقتی اقتصاد شرایط افزایش نرخ را برآورده می‌کند، پاسخ‌ها واضح‌تر شود. در اوایل تابستان بسیار واضح است که کووید-19 باعث تورم می شود، در حالی که امروز تورم گسترده به نظر می رسد. مایل به صبور بودن برای دادن زمان به آمریکایی‌هایی که نیروی کار را ترک کردند تا به آن بازگردند هستیم . امیدوار است که کاهش نرخ تورم حرکت مثبتی در روند انتظارات برای تورم باشد. تورم به دلیل سیاست پولی افزایش نمی یابد، بلکه به دلیل مسائل زنجیره تامین است؛ کسب و کارها به طور کلی در مورد افزایش بیشتر قیمت ها در سال 2022 صحبت نمی کنند، بلکه بیشتر در مورد اینکه آیا می توانند افزایش قیمتی را که در سال 2021 انجام می دهند حفظ کنند یا خیر صحبت می کنند. تقاضا فوق العاده قوی است.”

دلار امریکا

تمامی یادداشت های بانک مرکزی فدرال ریچموند با نشانE5 مشخص شده است. این بانک وظیفه نظارت و خدمات رسانی به کلیه شعبات واقع در منطقه پنج را بر عهده دارد. این بانک از ۲۷۰۰ کارمند تشکیل شده است.
بانک فدرال ریچموند در باره موضوعات اقتصادی و مالی و همچنین در مورد امور مالی شرکت ها، بیکاری و نرخ بهره تحقیقات گسترده ایی را انجام میدهد. و در این فعالیت سازمان اطلاعات و فناوری فدرال رزرو را در خود جای داده است. همچنین چشم انداز مالی شرکت ها و اقتصاد کل ایالات متحده را اندازه گیری میکند.
عملکرد بانک فدرال ریچموند در بخش تحقیقات بسیار مهم است چرا که عملکرد خوب انها نه تنها برای دولت، بلکه برای عملکرد سیاست های پولی و مالی بانک مرکزی فدرال رزرو و شبکه های پرداخت الکترونیکی (که انتقال وجوه را آسان میکند) بسیار حیاتی است.

بانک مرکزی فدرال آتلانتا

بانک فدرال ایالت آتلانتا ششمین بانک مرکزی ایالات متحده امریکا محسوب میشود که بخشهای جنوبی می سی سی پی و لوئیزیانا به همراه ایالات آلاباما، فلوریدا، جورجیا را تحت پوشش قرار میدهد.

بانک مرکزی آتلانتا
منبع

بانک فدرال آتلانتا سیاست های پولی بانک‌مرکزی را با بررسی تورم قیمت و رشد اقتصادی کنترل میکند. بسیاری از فعالان بازار، فدرال رزرو آتلانتا را بانک نو آورانه میشناست(به دلیل بخش تحقیقاتی و توسعه ابزار های اقتصادی پر کاربرد).
اسکناس های جاپ شده توسط بانک فدرال ایالتی آتلانتا با ششمین حروف الفبای لاتین یعنی حرف”F” مشخص میشود.

رئیس فدرال آتلانتا اقای رافائل دبلیو بوستیک است که در سال ۲۰۱۷ به عنوان مدیر اجرایی بانک مرکزی آتلانتا روی کار آمد. از سال ۲۰۲۰ وی به عنوان عضو رای دهنده ذخیره در کمیته بازار آزاد فدرال رزرو FOMC فعالیت میکند. بوستیک اقتصاد دان و استاد سابق سیاست گذاری در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی است. او در سیاست های پولی، بیشتر موضع هاوکیش را دارد.[۱]

•سخنرانی بوستیک در 22نوامبر “فدرال رزرو باید سرعت اجرای کاهش خرید دارایی ها را در نظر بگیرد و اینکه کاهش سریعتر به ما امکان اختیاری بیشتری می دهد. استدلال های خوبی برای در نظر گرفتن تیپیرینگ سریعتر ارائه می شود. پیش‌بینی می‌شود با توجه به تورم، اعداد همچنان قوی باشد. می‌تواند در صورت لزوم در طرح نقطه‌ای خود برای سال آینده افزایش نرخ‌های دیگری را به پیش ببرد، اما بسته به اینکه همه‌گیری چگونه اتفاق می‌افتد، می‌تواند آنها را به عقب برگرداند.”

•سخنرانی بوستیک در 19نوامبر “طبق مصاحبه NPR Marketplace پیش بینی می کند که تا تابستان آینده عادی سازی سیاست ها مناسب باشد.”

•سخنرانی بوستیک در 21اکتبر “اختلالات و تورم بالا تا سال 2022 ادامه خواهد داشت، اما نشانه هایی از آسیب را مشاهده نمی کند، اما به دقت به تماشای آن ادامه خواهد داد. کاهش خرید دارایی اولین گام است و باید دید اقتصاد و بازارها چگونه واکنش نشان می دهند. بین اکنون و اواسط تا اواخر سال 2022 اتفاقات زیادی رخ خواهد داد، خواهیم دید که آیا باید به زودی بیشتر در مورد افزایش نرخ ها حرکت کنیم یا آهسته تر حرکت کنیم. عدم مشاهده خطرات خطر برای بحران مسکن در حال حاضر؛ می تواند در اواخر سه ماهه سوم یا اوایل سه ماهه چهارم سال 2022 نرخ ها را افزایش دهد.”

•سخنرانی بوستیک در 14اکتبر تورم در حال حاضر به COVID-19 گره خورده است و این نیروها کاهش خواهند یافت. در حال حاضر فدرال رزرو تغییراتی را در تورم طولانی مدت مشاهده نمی کند اما بر آن نظارت خواهد شد.” 

•سخنرانی بوستیک در 12اکتبر” کاهش مشاغل ایالات متحده نباید جدول زمانی را از مسیر خود منحرف کند. تورم اساسی در واقع بالاتر از هدف 2 درصد است. یک اخطار این است که مشکلات شدید و فراگیر زنجیره تامین احتمالاً بیشتر از آنچه در ابتدا انتظار می رفت دوام خواهند داشت. شاخص‌ها هنوز نشان نمی‌دهند که انتظارات تورمی بلندمدت به‌طور خطرناکی از بین رفته است، اما فدرال‌رزرو به‌دقت رصد خواهد کرد. نوسانات قیمتی ناشی از بیماری همه گیر در نهایت به خودی خود فروکش می کند بدون اینکه لزوماً ثبات قیمت در درازمدت را تهدید کند. او نشانه‌هایی را نمی‌بیند که تورم کنونی به اقتصادی که موضع سیاست فدرال رزرو را زیر سوال می برد آسیب وارد کند. هنوز در سر خود یک رویکرد پایین تر برای طولانی مدت دارد. فدرال رزرو با کمی نوسانات بیشتر در تورم راحت خواهد بود. بازارها در حال حاضر خوب کار می کنند و نقدینگی زیادی وجود دارد، بنابراین او انتظار تأثیر نامطلوب از کاهش خرید اوراق را ندارد. سرعت بهبود بازار کار بسیار با مشارکت نیروی کار مرتبط خواهد بود. چالش‌های اقتصادی واقعاً در سمت عرضه هستند نه در سمت تقاضا. کیفیت اعتبار وام گیرندگانی که اقدام به خرید مسکن می کنند نسبت به قبل بالاتر است و غلظت وام های پرریسک مانند بحران گذشته وجود ندارد. هرچه این اختلالات زنجیره تامین طولانی‌تر باشد، خطر تغییر انتظارات بیشتر می‌شود.”

ابزار GDPNOW

یک ابزار پرکاربرد اقتصادی است که بانک فدرال آتلانتا آن را توسعه داده است.
ابزار GDPNOW رشد تولید ناخالص داخلی را در طی سه ماه بصورت زنده برآورد میکند.این در حالی است که آمار رسمی تولید ناخالص داخلی که توسط اداره تحلیل اقتصادی امریکا BEA با تاخیر قابل توجهی منتشر میشود.
این ابزار میتواند تصمیمات سیاست گذاری را تحت تاثیر قرار دهد.از این رو فعالان بازار براورد GDPNOW را از نزدیک رصد میکنند.[۲]

بانک مرکزی فدرال شیکاگو

بانک مرکزی شیکاگو هفتمین بانک مرکزی از 12 بانک مرکزی فدرال رزرو FRS است که قلمرو آن ایالت آیووا و بخش هایی از ایالتهای ایندیانا، ایلینوی، ویسکانسین و میشیگان است.[۳]

منبع

بانک مرکزی ایالتی شیکاگو مسئولیت اجرای سیاست های پولی بانک مرکزی فدرال را در نواحی تحت قلمرو خود دارد. این بانک با بررسی تورم و روند اقتصادی این سیاست ها را اجرایی میکند. بانک مرکزی ایالتی شیکاگو همچنین از ثبات سیستم مالی فدرال رزرو و کارایی سیستم پرداخت و حمایت از مصرف کننده پشتیبانی میکند.[۴]

بانک مرکزی شیکاگو از سال 2007 توسط چارلز ایوانز مدیریت میشود. که به همراه هفت رئیس هیئت مدیره کمیته بازار آزاد فدرال رزرو، حق رای درباره تعیین نرخ بهره بانکی را دارد. ایوانز دیدگاه های سیاست های پولی خود را  معمولا متمایل به انبساطی بیان میکند. به عنوان مثال ایوانز به دلیل کمبود سیگنال تورمی قوی، با تصمیمات بانک فدرال برای افزایش نرخ بهره در دسامبر سال 2017 و مارس 2018 مخالفت کرده بود.[۵] [۶].

•سخنرانی ایوانز در 18نوامبر “انتظار می رود حرکت خوبی برای اقتصاد ایالات متحده تا سال 2022 ایجاد شود. نسبت به سال 2022 خوش بین هستیم. با بازگشت افراد بیشتری به نیروی کار، بازار کار در سال آینده به بهبود ادامه خواهد داد. انتظار می رود بیکاری در سال آینده به زیر 4٪، شاید 3.5٪ برسد – پیش بینی میانه فعلی فدرال رزرو برای 3.8٪ است. با نگاهی به افزایش قابل توجهی در هزینه های نیروی کار مشکلات زنجیره تامین تا سال 2022 بیشتر از آنچه که می خواهد دوام خواهد داشت، اما او خوش بین است. راه درازی در پیش است تا بتوانیم تورم قیمت را از طریق انتظارات تعبیه کند. تکرار تا اواسط 2022، می تواند وضعیت اشتغال و مالی و فشارهای تورمی را ارزیابی کند و اینکه چقدر باید موضع سیاست پولی را تعدیل کنیم. افزایش نرخ ممکن است سال آینده یا در سال 2023 آغاز شود، اما بستگی به تورم دارد؛ ممکن است مجبور شویم به سیاست‌های محدودکننده‌تری نسبت به آنچه شش ماه پیش انتظار می‌رفت، متمایل شویم. تعدیل سیاست می تواند نسبتاً تدریجی باشد. انتظار می‌رود در سال‌های 2022 و 2023 سیاست‌های پولی را اصلاح کنیم. خلاصه پیش بینی های اقتصادی سپتامبر (SEP) کمی کهنه است. هنوز تا سال 2023 انتظار افزایش نرخ را ندارد، اما او ممکن است “کاملاً اشتباه کند”؛ برای او واضح نیست که افزایش نرخ در سال 2022 ضروری است یا ضروری نیست، اما ممکن است مناسب باشد. انتظار نمی رود قبل از پایان کاهش خرید اوراق نرخ در ژوئن افزایش داشته باشد و هیچ تغییری در جدول زمانی کاهشی وجود نداشته باشد.”

•سخنرانی بوستیک در 17نوامبر  “انتظار داشت که زنجیره تامین انعطاف پذیرتر از آنچه دیده شده است باشد . به دنبال کاهش فشارهای تورمی، را تا اواسط سال آینده به خوبی رصد خواهند کرد. اگر نرخ بیکاری تا پایان سال 4.5 درصد باشد، تعجب نمی کند. قیمت بنزین به بودجه خانوار ضربه می زند و یک باد معکوس اقتصادی خواهد بود، اما از سوی دیگر، بورس بالاست و شرایط مالی خوب است. تا اواسط سال آینده طول می کشد تا کاهش خرید اوراق ادامه یابد و در آن نقطه، به این فکر می کند که چه زمانی نرخ ها را افزایش دهد، در حالی که او خوش بین است که بازار کار پر جنب و جوشی در سال آینده وجود داشته باشد.”

•سخنرانی بوستیک در 8نوامبر “هنوز تا اشتغال کامل فراگیر راهی در پیش دارید. عدم قطعیت در چشم انداز می تواند منجر به افزایش نرخ فدرال شود یا افزایش نرخ را به تاخیر بیاندازد. نسبت به تابستان گذشته خطر افزایشی بیشتری برای چشم انداز تورم مشاهده می کند. سوال بزرگ این است که فشارهای فعلی قیمت چه میزان بر تورم اساسی تاثیر می‌گذارد. اقتصاد هنوز به شدت به کووید وابسته است و مسیر پیش رو به شدت نامشخص است. از آنجایی که شمارش پرونده ها پایین است، فضایی برای خوش بینی وجود دارد؛ نرخ بیکاری و اشتغال کامل به خوبی قابل مشاهده است شرایط قوی‌تر بازار کار باعث می‌شود برخی از بازنشستگان پیش از موعد به کار بازگردند. بسیاری از افزایش تورم فعلی موقتی است. این بسیار نامشخص است که چه مدت طول می کشد تا شرایط عرضه و تقاضا عادی شود و تورم کاهش یابد. باید تورم را به حدود 2 درصد برسانیم. اگر انتظارات تورمی بسیار افزایش یابد، منطقی است که به افزایش نرخ بهره در سال 2022 فکر کنیم. تا بهار ما اطلاعات بیشتری در مورد چشم انداز تورم خواهیم داشت. نرخ فعلی افزایش دستمزد را به عنوان نشان دهنده سیاست بیش از حد انطباقی ندانید. ما زمان داریم که صبور باشیم، نوار برای تغییر سرعت کاهش خرید اوراق فدرال رزرو «به طور معقولی بالاست». گفتگوهای اساسی با هیئت مدیره فدرال رزرو شیکاگو در مورد جستجوی جانشین داشته اند” 

•سخنرانی بوستیک در 5اکتبر “بیشتر افزایش قیمت ها ناشی از مسئله عرضه بوده است، معتقد است که با رفع مشکلات عرضه، افزایش قیمت ها کاهش خواهد یافت. تورم 2021 اگرچه بالاست، اما موضوع سیاست پولی نیست. هنگامی که تورم کاهش یابد، سیاست پولی همچنان برای رساندن تورم پایدار به 2 درصد با چالش مواجه خواهد شد. بازیابی نابرابر بوده است. اقتصاد پیشرفت های زیادی داشته است. تعجب نخواهد کرد اگر کاهش تا اواسط / پاییز 2022 به پایان برسد، با این فرض که حرکت در اقتصاد همچنان وجود دارد. انتظار می رود بیکاری در سال 2022 3.5٪ یا 3.7٪ باشد.” 

این بانک به مانند بانک های همتای خود داری پرسنل تخقیقاتی است. این گروه وظیفه تحقیقات اقتصادی مربوط به سیاست های آتی فدرال رزرو را دارد. همچنین هر ماه بانک فدرال شیکاگو شاخص فعالیت ملی فدرال شیکاگو را منتشر میکند.

بانک فدرال ایالتی شیکاگو آثار ارزی را در موزه پول در مقر خود در شیکاگو نگهداری میکند، در این موزه آثاری از الکساندرهمیلتون (اولین وزیر خزانه داری ایالات متحد امریکا) برای عموم قرار داده شده است[۷].

بانک مرکزی فدرال سنت لوئیس

بانک فدرال ایالتی سنت لوئیس هشتمین بانک مرکزی فدرال رزرو FRS است.مناطقی از ایلینوی، آرکانزاس، ایندیانا، کنتاکی، میسوری، می سی سی پی تحت پوشش این بانک مرکزی ایالتی هستند[۸].

بانک مرکزی فدرال سنت لوئیس
منبع

بانک  فدرال سنت لوئیس با بررسی تورم قیمت و تنظیم مقررات بانک ها، شرکت های هادینگ‌بانک ها، و کنترب سپرده های الکرونیکی، در قلمرو خود مسئول اجرای سیاست های پولی بانک مرکزی فدرال رزرو است[۹].
فدرال رزرو سنت لوئیس به دلیل آنکه در قلب امریکا واقع است، خود را نماینده مین استریت به جای وال استریت در نیویورک معرفی میکند. به همین ترتیب تحقیقات و گزارشات این بانک متمرکز چگونگی تاثیر سیاست های پولی شهروندان است.

جیمز بولارد، رئیس بانک مرکزی فدرال سنت لوئیس

جیمز بولارد، رئیس بانک مرکزی فدرال سنت لوئیس است. وی در سال ۲۰۰۸ این مسولیت را عهده دار شد.بسیاری او را به دلیل تحقیقات در زمینه نظریه اقتصاد و سیاست های پولی، میشناسند.[۱۰]. او در سال 2022 حق رای به تغییرات نرخ بهره را خواهد داشت. جیمز بولارد اکثرا از لحن هاوکیش در سخنرانی های خود استفاده میکند.

•سخنرانی بولارددر 16نوامبر “تورم بسیار بالا و بسیار بالاتر از هدف فدرال رزرو است. مایلیم که فدرال رزرو در جلسات بعدی هاوکیش تر باشد. بازارها در حال پشت سرگذاشتن کاهش شدید خرید اوراق هستند و فدرال رزرو می تواند سریعتر حرکت کند. حتی اگر تورم کاهش یابد، فدرال رزرو هنوز در وضعیت خوبی برای سال آینده است و می تواند نرخ های سیاست پایین نگه دارد ؛ سیاست فعلی فدرال رزرو بر تورم فشار صعودی وارد می کند. افزایش نرخ های خنثی بالاتر از سطح قبل از همه گیری را مشاهده نمی کند. مجدداً تأکید می کند که سال آینده دو افزایش را می بیند که موافق با جهت بازار است. راه‌های دیگری هم وجود دارد که فدرال رزرو می‌تواند هاوکیش عمل کند، از جمله سیگنال دادن به آنها که می‌توانند قبل از به پایان رسیدن کاهش خرید دارایی ها ، صعود کنند. راه دیگر این است که اجازه دهید ترازنامه پس از کاهش خرید دارایی ها از بین برود.”

•سخنرانی بولارد در 16نوامبر “فدرال رزرو در حال حاضر به افزایش فکر نمی کند و تمرکز بر کاهش دارد . می‌گوید باید در مورد اجازه اجرا ترازنامه پس از پایان کاهش خرید دارایی‌ها بحث شود.” 

•سخنرانی بولارد در 8نوامبر “انتظار رشد بیش از 4 درصدی تولید ناخالص داخلی در سال 2022 را دارد. یکی از داغ‌ترین بازارهای کار ، می‌تواند نرخ بیکاری را در سه ماهه اول سال 22 به 3 نشان دهد.به دنبال بهبود زیادی در مشارکت نیروی کار در آینده نیست.
مجدداً دیدگاه برای دو افزایش نرخ در سال 2022 را تأیید می کند. اگر تورم پایدارتر باشد، فدرال رزرو باید کمی زودتر اقدام کند. تورم ارامی دارند. ما کارهای زیادی انجام داده‌ایم تا سیاست‌ها را به سمتی هاوکیش تر سوق دهیم. انتظار دارد که اختلالات زنجیره تامین تا سال 2022 ادامه یابد. بدون توجه به اینکه روند انتصاب رئیس فدرال رزرو چگونه پیش می رود، انتظار تداوم زیادی در سیاست های فدرال رزرو دارد.”

•سخنرانی بولارد در 9نوامبر “چشم انداز اقتصاد بسیار صعودی است. بازار کار بسیار کم است. فکر می کند تا پایان کاهش خرید دارایی ها در بهار آینده، نرخ بیکاری 3.5 درصد یا بهتر خواهد بود. سطح تورم اصلی PCE نگران کننده است. این مورد قوی نیست که تورم قطعا طی 6 ماه آینده از بین برود. 50 درصد احتمال تداوم تورم بالا خواهد داشت.” 

•سخنرانی بولارد در 12اکتبر “از ماه نوامبر خرید دارایی ها شروع به کاهش می کند و می خواهد آن را در سه ماهه اول سال آینده به پایان برساند تا بتواند به تورم بالاتر واکنش نشان دهد. با وجود عقب ماندگی سه ماهه سوم نسبت به نوع دلتا، اقتصاد همچنان در وضعیت خوبی قرار دارد. نرخ بیکاری ممکن است تا بهار آینده به سطح قبل از همه گیری بازگردد. می‌خواهد تا بهار یا تابستان سال آینده در موقعیتی باشد که نرخ‌ها را افزایش دهد.”

•سخنرانی بولارد در 4اکتبر “با نگرانی از اینکه خطرات تورمی رو به افزایش است. تورم بالا ممکن است به هدف 2 درصدی فدرال رزرو بازگردد. برای مدتی تورم بیشتری نسبت به گذشته خواهد داشت. مخاطبین تجاری گفتند که هیچ مشکلی در افزایش قیمت ها نیست ؛ ممکن است به نرخ رشد بهره وری بالاتر تغییر کند.”

دلار امریکا

اسکناس های چاپ شده توسط بانک سنت لوئیس با حرف H الفبای لاتین نشان داده میشود[۱۱].
دفتر مرکزی بانک در شهر سنت لوئیس در موزه اقتصاد واقه شده. یک نمایشگاه تعاملی که برای شهروندان عادی و دانش آموزان فعالیت میکند[۱۲].

بانک فدرال رزرو مینیاپولیس :

بانک فدرال رزرو مینیاپولیس یکی از 12 بانک مهم در سیستم فدرال رزرو FRS  است. این بانک در محدوده نهم بانک فدرال رزرو است. كه قلمرو آن شامل مونتانا ، داكوتای شمالی ، داكوتای جنوبی و ایالت زادگاه آن مینه سوتا و همچنین بخشهایی از ویسكونسین و میشیگان است.۳]

قلمرو بانک فدرال رزرو مینیاپولیس
منبع

به مانند یازده بانک فدرال  دیگر ، بانک فدرال رزرو مینیاپولیس به بانک های منطقه خود پول نقد می دهد و همچنین سپرده های الکترونیکی را کنترل می کند. رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس بخشی از چرخش روسای جمهور بانک ها است که به همراه هفت رئیس هیئت مدیره فدرال رزرو برای تعیین فعالیت در بازار آزاد گرد هم می آیند. پس به عنوان کمیته بازار آزاد فدرال یاد می شود.[۱۴]

به مانند سایر بانکهای فدرال،این بانک مرکزی هم دارای هیئت مدیره نه نفره است مه شش نفر آن توسط بانک های محلی در منطقه انتخاب میشود. و سه نفر دیگر توسط شورای حکام فدرال رزرو منصوب میشوند.[۱۵]

کاشکاری رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس

آقای نیل کاشکاری به عنوان رئیس بانک فدرال مینیاپولیس دیدگاه های سیاست مالی خود را به طور علنی در رسانه ها منتشر میکند. وی از سال 2016 عهده دار ریاست بانک مرکزی فدرال مینیاپولیس است. کاشکاری از زمان روی کار آمدن، چندین بار با تصمیمات FOMC برای افزایش نرخ بهره مخالفت کرده است. او بیشتر طرفدار سیاست های انبساطی فدرال رزرو است. او در سال2022 حق رای به نرخ های بهره را ندارد.

 

بانک فدرال مینیاپولیس سومین بانک مرکزی از لحاظ وسعت قلمرو است. اسکناس های چاپ شده در  توسط این بانک با علامت I9 نمایش داده میشود. که نشان دهنده منطقه نهم و نهمین حروف الفبای لاتین است.

بانک فدرال رزرو کانزا

بانک ایالتی فدرال کانزس دهمین بانک مرکزی فدرال رزرو است که با نام کانزاس سیتی شناخته میشود.
این بانک فدرال محدوده کلرادو، کانزاس، نبراسکا، اوکلاهما، بخشی از غرب میسوی و شمال نیومکزیکو را در بر میگیرد.[۱۶]

بانک فدرال رزرو کانزاس
منبع

بانک مرکزی فدرال کانزاس سیتی عملکردهای کلی سیستم فدرال رزرو امریکا از جمله، اجرای سیاست های پولی، ثبات سیستم مالی، حفظ سیستم پرداخت ایمن و کارآمد، حمایت از مصرف کننده و نظارت بر بانکها را در محدوده پوشش جغرافیایی خود اجرا میکند.[۱۷]

در سال ۲۰۲۱ جورج به عنوان رئیس بانک مرکزی کانزاس سیتی انتخاب شد. وی به عنوان یک عضو رای دهنده متناوب در کمیته بازار آزاد فدرال رزرو سیاست های پولی را تنظیم میکند. وی در اظهارات خود لحن متمایل به انقباضی دارد.

•سخنرانی جورج در 5نوامبر “بحث صبر کم شده است. تورم بسیار جلوتر از میانگین بلندمدت است و به نظر می رسد بازارهای کار فضای بیشتری برای بهبود دارند. خطر تورم بالا برای طولانی مدت افزایش یافته است، اما بر این باوریم که در نهایت تعدیل خواهد شد. انتخاب سیاستگذاران به دلیل عدم اطمینان در چشم انداز مدت زمان ادامه تورم و اصطکاک بازار کار پیچیده است. اکنون ممکن است زمانی باشد که اهداف فدرال رزرو در تضاد به نظر برسد. انقباض در بازار کار می تواند موقتی باشد. تعدادی از شاخص ها به بازار کار فشرده اشاره می کنند. احتمالا شاهد تعدیل در تورم باشیم. انتظارات تورمی تورم دستمزد را نشان می دهد. می گوید قضاوت در مورد اینکه آیا ما به حداکثر اشتغال دست یافته‌ایم این است که آیا کارگرانی که در خطوط کناری هستند به مرور زمان وارد می‌شوند یا خیر، معتقد است که احتمالاً این اتفاق خواهد افتاد. ادامه حذف محل اقامت در چگونگی گسترش اقتصاد نقش اساسی دارد. معنای هزینه های بالای انرژی برای اقتصاد را دست کم نمی گیریم.”

•سخنرانی بولارد در 24سپتامبر “تأثیر ترازنامه بر نرخ های بلندمدت بر تصمیمات فدرال رزرو در مورد تغییرات نرخ وجوه هدف فدرال تأثیر خواهد داشت. واکنش همه‌گیری و سیاست، انتخاب‌های مصرف و نیروی کار را از تعادل خارج کرده است، احتمالاً الگوهای عادی ظاهر می‌شوند، اما ممکن است زمان ببرد. بازگشت به حالت عادی باید امکان ادامه رشد را فراهم کند و تورم را تعدیل کند، اما برخی تغییرات ناشی از همه گیری ممکن است ادامه یابد. تکرار می کند حرکت زودتر از دیرتر برای کاهش خرید دارایی ها مناسب است. نمی خواهم روی ترکیبی از خرید دارایی ها تمرکز کنم. در مورد نرخ های بهره “پایین به مدت طولانی” نگران هستیم . نمی خواهیم بیشتر از آنچه باید باشیم پایین تر باشیم.” 

 

بانک فدرال کانزاس سیتی پس از بانک فدرال سانفرانسیسکو، دومین بانک فدرال ایالتی از نظر وسعت قلمرو است.با توجه به واقع شدن منطقه دهم در مناطق کشاورزی، بازار وام و اعتبارات از اهمیت بالایی برای بنک فدرال کانزاس برخوردار است.

اسکناس های  شده توسط بانک فدرال کانزاس  با علامت J10 نشان داده می شوند ، که نشان دهنده منطقه دهم است.[۱۸]

بانک مرکزی فدرال دالاس

بانک مرکزی فدرال دالاس یازدهمین بانک زیر مجموعه فدرال رزرو است. که قلمرو آن شامل ایالت تگزاس، محدوده شمالی لوئیزیانا، و بخش های جنوبی نیومکزیکو است. دفاتر اصلی بانک فدرال ایالتی دالاس در ال پاسو، هیستون، سان آنتو نیو و تگزاس واقع شده است.

منبع

 

مسولیت این بانک ایالتی شامل بررسی تورم قیمت، کنترل رشد اقتصادی و همچنین نظارت بر بانک های تحت پوشش خود است.

Meredith Black

 

رئیس  بانک فدرال دالاس مردیت بلک است. که جانشین رابرت کاپلان شده است. رئیس کنونی فدرال رزرو دالاس به همراه هفت رئیس بانک مرکزی حق رای به تعییرات نرخ بهره را ندارد. وی در مورد سیاست های پولی فدرال رزرو معمولا اظهارات بی طرفانه ایی دارد.

بانک‌فدرال دالاس مجموعه ایی ازگزارش ها را در مورد اقتصاد تگزاس، و تجزیه و تحلیل و ارائه داده ها در مورد اقتصاد محدوده خود برای تحقیق در اختیار عموم قرار میدهد.

 

 

اسکناس های چاپ شده توسط بانک فدرال دالاس با علامت K11 مشخص میشود. که حروف یازدهم الفباری لاتین نشان دهنده منطقه یازدهم است.

دلار امریکا

به دلیل همجواری دالاس به صنعت نفت تگزاس، بانک فدرال منابع مالی را جهت تحقیقات انرژی در اختیار این بانک قرار میدهد.

بانک فدرال سانفرانسیسکو

دوازدهمین بانک‌زیر مجموعه فدرال رزرو امریکا محدوده آلسکا، آریزونا، کالیفرنیا، هاوایی، آیداهو، نوادا، یوتا، اورگان و واشنگتن را در بر میگیرد.
بانک فدرال سانفرانسیسکو علاوه بر این گوام و جزایر ماریانای شمالی را نیز تحت قلمرو خود دارد.[۱۹]

منبع

بانک فدرال ایالتی سانفرانسیسکو بر بیشترین ایالات در بین بانک های فدرال زیر مجموعه FRS نظارت دارد. طبق گزارش وب سایت این بانک فدرال، منطقه دوازدهم، یک پنجم جمعیت ایالات متحده را در خود جای داده است. [۲۰]

ماری سی دالی در سال ۲۰۱۸ به عنوان رئیس و مدیر اجرایی منطقه ۱۲ منصوب شد. خانم دالی به همراه هفت هیئت مدیره کمیته آزار فدرال رزرو حق رای در تغییرات نرخ بهره را دارد. وی بیشتر متمایل به سیاست های انبساطی است. وی در اظهارات اخیر خود از سیاست های انبساطی فدرال رزرو حمایت کرده و همچنان رشد اقتصاد را کند میداند.[۲۱]

 

بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو با نظارت بر رشد افتصادی و تورم، مسئول اجرای سیاست های پولی بانک‌مرکزی فدرال رزرو در منطقه دوازده است.
همچنین این بانک علاوه بر نظارت بر تاثیرات عملکرد بانک ها بر کل سیستم مالی در داخل قلمرو خود، وظیفه ارتقا امنیت و سلامت بانک ها را نیز بر عهده دارد.

به مانند سایر بانک های مرکزی که مراکز تحقیقاتی دارد، بانک مرکزی سانفرانسیسکو مراکز تحقیقاتی تخصصی متمرکز بر منطقه اقیانوس آرام را دارا میباشد.[۲۲]

جدیدترین اخبار حوزه فارکس

,تلگرام xforexnews ,telegram_xforexnews